بیماران صعب العلاج دزفولی چشم انتظار کمک های خیرین - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
4th، آوریل 2016
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 4 th آوریل 2016 ساعت 4:58 ب.ظ | کد خبر: 41531  

دزمهراب: معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت:بیش از ۸۰۰ بیمار صعب العلاج ساکن شهرهای شمال خوزستان برای درمان و تامین هزینه دارو با مشکل مالی مواجه شده و چشم انتظار کمک های افراد خیر و نیک اندیش می باشند.

به گزارش دزمهراب داوود سلمانپور رافزود:این بیماران که بیشتر مبتلا به سرطان و ام اس هستند به دلیل ناتوانی در پرداخت هزینه درمان و دارو ، روند درمان آنها با مشکل مواجه شده است.
وی با بیان اینکه بیشترین بیماران نیازمند را بیماران سرطانی شامل می شوند گفت:۵۰۰ نفر در دزفول و شهرهای اقماری این شهرستان و نیز اندیمشک به انواع سرطان مبتلا هستند که به دلیل گران بودن برخی داروها و سهم ناچیز پرداختی از سوی سازمان های بیمه گر توان تامین دارو و ادامه درمان را ندارند.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت:برخی داروهای بیماران سرطانی وارداتی و خارجی است که سازمان های بیمه گر بخش ناچیزی از قیمت این نوع داروها را پرداخت می کنند و از سویی بیماران برای هر دوره درمانی مجبور به پرداخت بیش از ۱۰میلیون ریال می باشند که برای اکثر بیماران که پرداخت این مبلغ در مدت حداقل دو سال غیر ممکن است.
سلمانپور افزود:پس از سرطانی ۲۰۰ نفر از بیماران ام اس ساک در شهرهای شمال خوزستان نیازمند کمک مالی برای خرید دارو هستند و مابقی نیز بیماران دیابتی ، معلولان و بیماران اعصاب و روان بوده که به دلیل ناتوانی در تامین هزینه دارو و درمان رنج می برند.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی دزفول با تاکید بر اینکه شناسایی بیماران نیازمند با حساسیت خاصی توسط کارشناسان صورت می گیرد گفت:در مواردی چند بیمار معلول در یک خانه زندگی می کنند و از سویی نان آور و منبع درآمدی ندارد.
وی با اشاره به مساعدت دانشگاه علوم پزشکی دزفول به این بیماران در حد اعتبار اختصاص یافته افزود:کمک های اعطایی از سوی این دانشگاه جوابگوی نیاز این بیماران نبوده ضمن اینکه مساعدت دانشگاه علوم پزشکی دزفول به این بیماران شرایط خاص خود را دارد و محدود است لذا از خیران انتظار می رود با اعطای کمک های مالی خود به یاری این بیماران بشتابند تا حداقل داروی مورد نیازشان را تامین کنند.
سلمانپور افزود:برخی از این بیماران حتی توان مالی پرداخت ۵۰ درصد هزینه داروی مصرفی خود را ندارند.
وی گفت:به منظور کمک به بیماران صعب العلاج شمال خوزستان از چند ماه پیش طرح کمک دارویی به آنان فعال شده اما به رغم اطلاع رسانی صورت گرفته تنها تعدادی از پزشکان خیر در این امر خیر مشارکت داشته اند و حدود ۱۲۰ میلیون ریال جمع آوری شده است درحالی که ماهانه هزینه تامین داروی بیماران صعب العلاج میانگین ۵۰۰ میلیون ریال می باشد.
سلمانپور ضمن دعوت خیرین به کمک به تامین داروی بیماران صعب العلاج گفت:خیرین می توانند کمک های نقدی خود را به بانک رفاه شعبه طالقانی به شماره حساب ۱۷۹۰۵۷۲۰۰ بنام انجمن داروسازان شمال استان خوزستان واریز کنند.

ارسال نظر

     


-->