تجمع شوراهای امر به معروف ونهی ازمنکرحوزه هاواقشاربسیج درمصلای دزفول برگزارمی گردد - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
28th، اکتبر 2014
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 28 th اکتبر 2014 ساعت 3:18 ب.ظ | کد خبر: 22106  
دبیر ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر شهرستان دزفول در گفتگو با روابط عمومی این ناحیه ضمن گرامیداشت فرارسیدن هفته احیاء امر به معروف و نهی از منکر، اباعبدالله الحسین(ع) را بزرگ آمر به معروف و ناهی از منکر عنوان و با تشریح برنامه های ستاد در این هفته گفت: از جمله اقدامات این هفته، فضاسازی تبلیغی شهرستان بانصب بنرهایی باجملات وشعارهایی بامضمون امربه معروف ونهی ازمنکر، اجتماع بزرگ خانواده های اولیاء و مربیان مدارس شهرستان به همت اداره آموزش و پرورش و تجمع بزرگ آمران امر به معروف و ناهیان از منکر در مصلای امام علی(ع) شاهد خواهد بود.
سرهنگ “عبدالامیر محتشمی راد” هفته احیاء امر به معروف و نهی از منکر را زمانی مناسبت برای یادآوری این واجب الهی دانست و تصریح کرد: این دیدگاه که باید امر به معروف و نهی از منکر صرفا توسط یک سیستم اداری انجام بشود دید شایسته ای نیست.
وی افزود: امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یک پدیده اجتماعی و به عنوان یک واجب الهی بر همه مردم جامعه لازم و ضروری است که در صورت هر گونه منکر همدیگر را تذکر و نسبت به خوبی همدیگر را تشویق نمایند.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج دزفول، با تاکید بر اینکه جاری شدن این فریضه الهی با ابلاغیه و دستورالعمل ممکن نیست، اظهار کرد: اینکه فقط سیستم اداری و دولتی متولی امر بشود طبیعتا و یقینا پاسخگو نخواهد بود و تشویق به خوبی ها و نهی کردن از بدهی ها با ابلاغیه و دستورالعمل صورت نمی گیرد و در جامعه جاری و ساری نخواهد شد.
محتشمی راد با انتقاد از موج سواری برخی رسانه ها از ماجرای اسید پاشی در اصفهان خاطر نشان کرد: جنایت اسید پاشی صورت گرفته در شهرستان اصفهان به هیچ وجه زیبنده امت اسلامی نیست و قرائن و شواهد بیانگر این موضوع است که این عمل، زائیده عواملی هستند که در اصل به دنبال بد نام کردن و گمراه کردن اجتماع نسبت به این فریضه الهی هستند.
عبدالامیر محتشمی امر به معروف و نهی از منکر را وظیفه همه آحاد جامعه توصیف و خاطر نشان کرد: توصیه و تقاضای ما از همه مردم این است که اگر می خواهیم جامعه سالم داشته باشیم نسبت به فریضه امر به معر وف و نهی از منکر خود را موظف و مسئول بدانند.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج دزفول، گفت: بهترین راه حل شروع این فریضه الهی خانواده به عنوان کوچکترین جزء جامعه است و در صورتی که خانواده اصلاح شود، جامعه نیز اصلاح خواهد شد.
وی درپایان گفت: درراستای بزرگداشت این هفته تجمع شوراهای امر به معروف ونهی ازمنکرحوزه هاواقشاربسیج باحضورعموم مردم نمازگزاردرجهت حمایت ازاین فریضه مهم الهی درروزجمعه ۹آبان ماه ساعت ۱۱ صبح درمصلای امام علی (ع)دزفول برگزارخواهدشد.
“تذکر لسانی- پیام مهربانی-نظارت همگانی” شعار امسال هفته احیاء امر به معروف و نهی از منکر است که اولین هفته دهه اول ماه محرم الحرام برای احیای این واجب الهی نامگذاری شده است
ارسال نظر

     


-->