تجمع طلاب و روحانیون دزفول در اعتراض به اهانت به ساحت پیامبر (ص) - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
16th، ژانویه 2015
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 16 th ژانویه 2015 ساعت 12:10 ق.ظ | کد خبر: 25556  

جمعی از طلاب و روحانیون شهرستان دزفول روز پنجشنبه در اعتراض به توهین به ساحت مقدس پیامبر گرامی اسلام (ص) در مدرسه علمیه آیت الله قاضی دزفولی تجمع کردند.

صبح امروز پنجشنبه، طلاب، روحانیون، علما و قشرهای مختلف مردم دزفول با تجمع در حوزه علمیه آیت الله قاضی دزفول، ضمن محکومیت توهین به پیامبر رحمت حضرت محمد(ص) از این اقدام اعلام انزجار کردند.

 حجت الاسلام  ” عبداللهی” در این اجتماع، با بیان اینکه در آیات مختلف قرآن کریم بعنوان کتاب هدایتگر اجتماعی که برای اصلاح همه جهانیان آمده است، به آزادی اجتماعی توجه شده گفت: یکی از زیباترین شعارهای قرآن مبارزه با استکبار و استبداد ونیزدفاع از آزادی اجتماعی است .

این استاد برجسته حوزه، گفت: این فرهنگ استکبار ستیزی یک حماسه به تمام معنای قرآنی است.

وی ادامه داد: پیامبر رحمت و دانایی، خرد و عدالت، تمام مردم دنیا را به یک کلمه دعوت می کند “ای تمام پیروان ادیان الهی زیر یک کلمه جمع و آن این است که هیچ قدرتی را جز خدا به رسمیت نشناسید”.

 حجت الاسلام عبداللهی، با تاکید بر اینکه نباید سر تسلیم در برابر هیچ ابرقدرتی فرود آورد تصریح کرد: شعار تمام پیامبران و انبیاء الهی این است که در هیچ جای دنیا نیاد استثمار واستکبار وجود داشته باشد.

این استاد حوزه با بیان اینکه ادیان الهی آمده اند تا همه ی مردم در آسایش و احترام زندگی کنند، استبداد را توهین به شعور، اندیشه و فرهنگ یک جامعه دانست و افزود: شاکله قرآن استکبار ستیزی است و این منطق قرآن است که باید در برابر طاغوتیان ایستاد.

IMG 3848 تجمع روحانیون و مردم دزفول در محکومیت توهین به پیامبر رحمت(ص)/ مردم دزفول شعار لبیک یا محمد(ص) و مرگ بر فرانسه سر دادند

وی افزود: ادیان آمده اند که مسکتبر و مستعمر وجود نداشته باشد و هدف پیامبران الهی مبارزه تبعیت انسان از انسان و تبدیل آن به عبودیت انسان از خدا است.

حجت الاسلام عبداللهی، منطق فرعونیت را استکبار و استبداد عنوان و با بیان اینکه فرعونیت به شکل مدرن همچنان ادامه دارد، ابراز داشت: پیامبران آمدند تا دست رد به سینه فرعونیان زمان بزنند.

این استاد حوزه افزود: اینکه کسی از آن طرف دنیا به اسم کنوانسیون زنان و به اسم حقوق بشر، در رابطه با پوشش زنان جامعه دیگر تصمیم گیری کند، طاغوت است در قالب شعارهای زیبا.

وی ادامه داد: اینکه عده ای در دنیا بگویند فقط باید فرهنگ غربی در دنیا پیاده شود توهین به سایر جوامع و ارباب گری است و معنی آن این است که فرهنگ مردم دیگر پوچ و بی ارزش است ، که ابدا قابل پذیرش نیست.

حجت الاسلام عبداللهی با انتقاد از منطق استکباری حاکم در دنیا گفت: کشورهای مستکبر می گویند هر کس تفسیر حقوق بشری که ما داریم قبول نداشته باشد باید تهدید و یا تحریم شود. می خواهند با یک شیوه جدید، آزادی اجتماعی را هدف قرار داده و فرهنگ و پشتوانه های دینی جوامع را هدف قرار دهند تا جهان را تحت سیطره خود قرار بگیرند.

IMG 3864 تجمع روحانیون و مردم دزفول در محکومیت توهین به پیامبر رحمت(ص)/ مردم دزفول شعار لبیک یا محمد(ص) و مرگ بر فرانسه سر دادند

این استاد حوزه، با تاکید بر اینکه طبق صریح قرآن ، کرنش در برابر استکبارگران ممنوع است، لازمه آن را بازگشت و اصرار جوامع اسلامی به اصول اسلام عنوان و خاطر نشان کرد: نباید در مقابل تهدیدات و هجمه های غربی ها، فشل شد و دست از آرمانهای اسلامی برداشت.

وی با انتقاد شدید از اقدام یک هفته نامه فرانسوی در توهین به پیامبر اعظم حضرت محمد مصطفی(ص) و حمایت سران مستکبر دنیا از این اقدام شنیع به بهانه آزادی بیان اذعان کرد:علمداران استبداد و استکبار جهان از این واژه ها استفاده ابزاری می کنند. اگر آزادی است چرابه پیامبر اسلام را که از مقدس ترین اعتقادات بیش از یک میلیارد و نیم مسلمان است به بهانه این شعارها، مورد توهین قرار می دهند.

حجت الاسلام عبداللی، هوشیاری مسلمانان جهان را خواستار شد و تصریح کرد: اگر مسلمانان جهان هوشیار باشند هیچ گاه گول حرف های ظاهر فریبانه و عوام فریبانه استکبار جهانی را نمی خورند.

این استاد حوزه، اعلام کرد : دستگاه دروغ پراکنی استکبار جهانی با دروغ پردازی، تروریست خواندن مسلمانان و خشنوت طلب نامیدن دین اسلام به دنبال اسلام هراسی هستند . واز اهداف شیطانی سناریوی ضد اسلامی اخیر در فرانسه پرده برداشت و گفت: در مکتب و مرام پیامبر(ص) حتی حیوانات هم محترم هستند ، در این فرهنگ غنی امکان ندارد ترور، خشونت و رعب و وحشت جایی داشته باشد.

حجت الاسلام حسین عبداللهی، منافع مستکبرین جهان را سیطره بر کل عالم عنوان و خاطر نشان کرد: هر وقت منافعشان ایجاب کند تا کشوری را به آشوب بکشانند، آنگاه آزادی و احترام به حقوق و جان و مال مردم برای آنها معنایی ندارد.IMG 3867 تجمع روحانیون و مردم دزفول در محکومیت توهین به پیامبر رحمت(ص)/ مردم دزفول شعار لبیک یا محمد(ص) و مرگ بر فرانسه سر دادند

در بیانیه پایانی این تجمع آمده است: در طول تاریخ، مصلحت فرعونیان در این بوده تا چشم ها را از واقع نگری ببندند و ملت ها را در چارچوب افکار خود محبوس کنند.

از فجایع دنیای امروز و دنیای غرب ، استثمار افکار و عقاید است ، استکبار با استفاده از الفاظ و کلمه ها ، افکار خود را در همه جهان منتشر ومخالفان خود را مخالف آزادی و حقوق بشر معرفی کنند و با حماقت تمام پنجه بر چهره رسول مهربانی می کشند

در این بیانیه آمده است: اسلام با هر گونه ترور و تجاوز مخالف است و حقوق همه انسانها را محترم می شمارد اما آنچه امروز دامان غرب و دست نشاندگان آنان را گرفته نتیجه سیاستها و اندیشه های باطلی بوده که خود مسبب اصلی آنها بوده اند.

ما طلاب حوزه علمیه آیت الله قاضی دزفولی، هیچ گونه اهانت را به پیامبران الهی مخصوصا پیامبر مهربانی و معصومین و قرآن و تمامی مقدساتمان را بر نمی تابیمم و فریاد خود را بر سر استکبار جهانی، آمریکا شیطان بزرگ، انگلیس خبیقث و اسرائیل نامشروع می کشیم و این حرکت بی شرمانه ی هفته نامه شارلی ابدو را محکوم می کنیم.

 IMG 3857 تجمع روحانیون و مردم دزفول در محکومیت توهین به پیامبر رحمت(ص)/ مردم دزفول شعار لبیک یا محمد(ص) و مرگ بر فرانسه سر دادند

همچنین شرکت کنندگان در این مراسم، با شعار “مرگ برآمریکا”، “مرگ بر فرانسه”، “مرگ بر انگلیس” و “مرگ بر مزدور آمریکایی” انزجار خود را تروریستها و توهین کنندگان به پیامبر اسلام(ص) اعلام و با شعار “لبیک یا محمد(ص)” دلدادگی و پایبندی خود به آن حضرت اعلام نمودند.

این تجمع با قرائت بیانیه ای و سردادن شعار مرگ بر مزدور آمریکایی ،پیامبر(ص) سعادت جان های ما فدایت خاتمه یافت.

همچنین  نمازگزاران مساجد شهرستان دزفول از جمله مسجد شهید توتونچی ومسجد جامع شهرک محمد بن جعفرطیار با قرائت بیانیه ای اقدام اخیرروزنامه ی فرانسوی شارلی ابدو را محکوم کردند.

مجد دز

ارسال نظر

     


-->