تحقق آرزوی دیرینه ۱۳ روستای محروم دزفول - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
15th، دسامبر 2014
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 15 th دسامبر 2014 ساعت 2:38 ق.ظ | کد خبر: 24149  

به همت بسیج سازندگی سپاه ناحیه دزفول:

 تحقق آرزوی دیرینه ۱۳ روستای محروم دزفول

فاز اول پروژه آبرسانی به ۱۳ روستای مناطق محروم بخش شهیون و سردشت و دهستان های احمدفداله توسط بسیج سازندگی ناحیه دزفول، با حرکت کاروانی شامل ۵ مخزن آب، به مناسبت اربعین حسینی اجرا شد.
به گزارش دزمهراب به نقل از روابط عمومی ناحیه دزفول فاز اول پروژه آبرستانی به ۱۳ روستای مناطق محروم بخش شهیون و سردشت و دهستان های احمدفداله توسط بسیج سازندگی ناحیه دزفول، با حرکت کاروانی شامل ۵ مخزن آب، به یاد سقا و آبرسان دشت کربلا حضرت ابوالفضل العباس(ع) ، به مناسبت اربعین حسینی اجرا شد.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج دزفول در حاشیه این مراسم اظهار کرد: پروژه آبرسانی در منطقه محروم احمد فداله از توابع بخش شهیون دزفول در راستای پروژه های محرومیت زدایی سپاه در دستور کار قرار گرفت و پس از بازدیدهای صورت گرفته از منطقه و امکان سنجی منطقه با تامین بودجه توسط قرارگاه قر کوثر سپاه کشور، عملیات اجرایی ساخت سکو و مخزن از آبان ماه سال جاری اجرا شد.
آبرسانی به روستای احمدفداله
سرهنگ “عبدالامیر محتشمی راد” ادامه داد: در روستاهای محروم شهرستان بدلیل صعب العبور بودن، پراکندگی و عدم جاده دسترسی، کارهای زیرساختی و خدماتی کمی در منطقه صورت گرفته بطوری که در برخی از این روستاها برای تامین آب شرب از چشمه های منطقه مجبور هستند چندین کیلومتر را طی کنند.
وی تعداد روستاهای آبرسانی شده در این طرح توسط سپاه را ۱۳ روستا عنوان و اظهار کرد: در مرحله اول ۵ روستای دره آوینه، عیدی مرده، داس مورت، پلو و چاردران مناطقی هستند که مخازن آب آنها نصب می شوند و از این امکانات بهره می شوند.
محتشمی راد، با گلایه از عدم همکاری برخی اهالی روستا برای بهره مندی روستائیان از آب شرب، خاطر نشان کرد: با آبرسانی به این ۱۳ روستا، پروژه آبرسانی به عمده روستاها تکمیل می شوند و اگر سایر روستاها نیز از این طرح استقبال کردند و تمایلی برای انجام آن داشتند، آمادگی داریم با رایزنی های صورت گرفته، این پروژه های آبرسانی نیز در سایر روستاها انجام دهیم.
رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان دزفول، فاصله برخی از این روستاها تا دزفول را بیش از ۷ ساعت با ماشین در مناطق کوهستانی و صعب العبور عنوان و گفت: در حالی شهر دزفول ۱۵۰ متر بیشتر از سطح دریا ارتفاع ندارد، که منطقه سالند کوه ۲۵۶۰ متر از سطح دریا ارتفاع دارد و جزو مناطق صعب العبور است که تا کنون کار آبرسانی خاصی در آنجا صورت نگرفته که با این اقدام، تعداد زیادی از مردم شریف منطقه از نعمت آب شرب بهره مند می شوند.
“محمدرضا رحمتی مهر” ادامه داد: این پروژه شامل بهسازی چشمه ها، اجرای خط انتقال و نصب مخزن ذخیره آب است که طی آن ۱۳ مخزن آب با ظرفیت های مختلف از ۵ هزار لیتر تا ۱۰ هزار لیتر متناسب با جمعیت منطقه نصب می شود.
وی با بیان اینکه فاز دوم این طرح بعد از اربعین حسینی آغاز می شود، به کیفیت آب چشمه های این روستاها نیز اشاره و گفت: آب های چشمه های منطقه را آزمایش کرده ایم و آزمایشات انجام شده سلامت آب را تائید کرده است که طبق آن مشکلی در خصوص کیفیت آب آشامیدنی در منطقه نیست.
ارسال نظر

     


-->