پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

تحلیل رادیو اسرائیل از اظهارات روحانی

«حسن روحانی بی‌حوصله شده و به سیم آخر زده و خیلی صریح و روشن سخن می‌گوید و از تهدیدهای سپاه پاسداران و هشدارهای نظام نیز ککش نمی‌گزد. او در یکی از سخنرانی‌های چند روز پیش می‌گوید که در حکومت اسلامی ایران افرادی وجود دارند که از بحران سود می‌برند و از آشوب پول به جیب می‌ریزند و از تنش سیاسی تغذیه می‌کنند. همین سخن را یکی از معاونان ارشد او تکرار می‌کند. گستاخی بسیار می‌باید که روحانی چنین سخنی بگوید و این گونه پرده از چهره رژیم بدرد.»(!) خوب احساس می‌شود که کاسه صبرش لبریز شده و دریافته است که دست و بالش را بسته‌اند و علیه دولتش توطئه‌چینی می‌کنند و حتی ممکن است که نقشه قتل او را می‌ریزند.
او نیز خوب می‌داند که عوامل پر قدرتی در رژیم وجود دارند که برای حفظ توان زورگویی و خودسری خویش حاضر به ارتکاب هر نوع جنایتی هستند. کافی است که چند پیچ و مهره هلیکوپتری را که حامل روحانی به یکی از استان‌هاست شل کنند و یا در مسیر حرکت کاروان او در جاده کلکی بزنند. تصادمات اتوبوس و اتومبیل و کشته شدن مشکوک افرادی که از دیدگاه رژیم نامطلوب تشخیص داده شده‌اند، در حکومت اسلامی ایران یک پدیده نادر نیست!.

رادیو اسرائیل افزود: ولی اگر حسن روحانی پرده‌دری می‌کند و با صراحت می‌گوید که در حکومت عواملی وجود دارند که سودشان در ادامه تنش و درگیری و آشوب است، شاخ فیل نشکسته و کشف آمریکا نکرده است. از روز اولی که این رژیم روی کار آمد شیوه‌اش همین بود(!) ۳۵ سال است ادعا می‌کنند که «دشمن کمین کرده و می‌خواهد آسیب برساند و ضربه بزند.» مفهوم این سخن آن است که رژیم دهان منتقدین را ببندد، روزنامه‌ها را تعطیل کند و سکوت گورستانی در ایران برقرار سازند(!)

تحلیلگر رادیو رژیم صهیونیستی آنگاه با استناد به مواضع شجاعانه حضرت امام در دفاع مقدس نوشت: برحسب معیارهای حسن روحانی حتی خمینی هم بحران‌آفرینی می‌کرد(!) چرا که او جنگ را ۸ سال ادامه داد… حسن روحانی شهامت نشان داده وقتی که می‌گوید در حکومت اسلامی عواملی وجود دارند که نفع خود را در ادامه تنش و درگیری می‌یابند.

گفتنی است آقای روحانی در ادبیاتی که ان‌شاءالله از سر بی‌دقتی است، گفتمان مقاومت را به شعر و شعار فرو می‌کاهد و ادعا می‌کند که کسانی می‌خواهند ما به روی دنیا خنجر بکشیم(!) در حقیقت این همان مضمونی است که غرب به خاطر عزت و استقلال ملت ایران و سایر ملت‌های مستقل علیه آنها ترویج می‌کند.

منبع : بچه هاي قلم

اخبار مرتبط