25th، آوریل 2018
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 25 th آوریل 2018 ساعت 4:59 ب.ظ | کد خبر: 55137  

 تدوین طرح حمایت از محیط بانان در مجلس

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی از تلاش برای تدوین طرح حمایت از محیط بانان خبر داد

عباس پاپی زاده در خانه ملت

عباس پاپی زاده  با یادآوری زخمی شدن سه محیط بان پارک ملی دز در اثر تیراندازی صیادان غیرمجاز، گفت: منقطه حفاظت شده دز منطقه ای بسیار وسیع است که به شدت با کمبود نیروی انسانی و تجهیزات مواجه است و بیم آن می رود که جان محیط بانان مظلوم مجددا از سوی صیادان و شکارچیان غیرمجاز مورد تهدید قرار بگیرد.

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه شغل محیط بانانی بسیار پراسترس و پرخطر است، افزود: متاسفانه محیط بانان استان خوزستان به تجهیزات و امکانات پیشرفته برای حفاظت از جان خود مانند جلیقه ضد گلوله مجهز نیستند.

وی با تاکید بر لزوم حمایت جدی سازمان حفاظت محیط زیست از محیط بانان، ادامه داد: محیط بانان با مشکلات معیشتی دست و پنجه نرم می کنند و در درگیری ها به درستی از محیط بانان حمایت نمی شود.

نماینده مردم دزفول در مجلس دهم، با یادآوری اینکه به دنبال تدوین و تصویب طرحی در مجلس برای حمایت از محیط بانان هستیم، تصریح کرد: افزایش حقوق و دستمزد، تعداد محیط بانان، تامین تجهیزات و امکانات پیشرفته در این طرح مورد توجه قرار  خواهد گرفت.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، افزود: مسائل حقوقی و تجهیز این افراد در لایحه حمایت از محیط بانان دیده نشده است بنابراین درصدد هستیم این موارد را در طرح مذکور پیش بینی کنیم./

ارسال نظر

     


-->