تربیت و معرفت افزایی زنان جامعه با معارف دینی منجر به پرورش مردان خواهد شد - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
2nd، فوریه 2015
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 2 nd فوریه 2015 ساعت 7:53 ب.ظ | کد خبر: 26413  

امام جمعه دزفول در افتتاحیه مرکز پژوهشی علوم اسلامی کوثر :

 تربیت و معرفت افزایی زنان جامعه با معارف دینی منجر به پرورش مردان خواهد شد

به گزارش دزمهراب به نقل از مجد دز امام جمعه دزفول در مراسم افتتاحیه مرکز آموزشی پژوهشی علوم اسلامی کوثر که صبح امروز با حضور جمعی از مسئولین شهری در محل این مرکز برگزار شد با تبریک ایام الله دهه فجر و گرامیداشت یاد و خاطره آیت الله قاضی (ره)گفت : آیت الله قاضی (ره) ذوب در راه امام بوده و انقلاب ،امام و وجود مقام معظم رهبری را با تمام وجود باور داشت بطوریکه  هنگام سوءقصد به مقام معظم رهبری در دوران ریاست جمهوری اسلامی  در خطبه های نمازجمعه برای سلامتی ایشان دعا نمودند .

“حجت الاسلام والمسلمین  قاضی در ادامه با گرمیداشت یاد و خاطره امام جمعه فقید دزفول ونماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری به  ذکر خاطره ای از مشرف شدن آیت اله قاضی (ره) به دیدار امام راحل پرداخت وگفت: این عالم مجاهد وخستگی ناپذیر  همواره خود را سرباز امام راحل دانسته و فرزند خود سید هبت الله قاضی را تقدیم انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران نمود .

 امام جمعه دزفول  ضمن تاکید بر فراهم کردن زیر ساخت لازم در راستای ارتقای فرهنگ دینی جامعه افزود:در شرایطی که دشمن کانون خانواده را هدف گرفته ، ارتقای معرفت دینی با گسترش این مراکز آموزشی و پژوهشی ضروری است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی دزفول  با اشاره به آیات و روایات در خصوص اهمیت فراگیری علم و دانش گفت:با گسترش چنین مراکزی می توان جامعه را در مقابل هجمه فرهنگی دشمن ایمن کرد.

ایشان در ادامه گوش ،چشم و قلب را از ابزرار علم و معرفت نام برده و افزود:استفاده درست از این نعمات ،شکرگذاری از خدای حق تعالیست لذا باید با آنها بر دانسته های خود بیفزاییم وکسب معرفت نماییم.

امام جمعه دزفول تاسیس مرکز آموزشی و پژوهشی کوثر را مکمل حوزه های علمیه الزهرا (س) و ام ابیها (س) دانسته و تصریح کرد: بانوان در سطح جامعه تاثیرگذاری بیش از مردان دارند لذا این مرکز با اخذ مجوز در راستای ارتقای سطح فرهنگ دینی جامعه برای خواهران علاقه مند به علوم اسلامی تاسیس شد چرا که تربیت و معرفت افزایی زنان جامعه منجر به پرورش مردان خواهد شد .

موسس مرکز علوم اسلامی کوثر  با اشاره به سرمایه گذاری دشمنان از طریق ماهواره و اینترنت بر جامعه نسوان،خانواده ها و زنان  را از اهداف دشمن عنوان و افزود:برای مقابله با دشمنان باید معرفت دینی جامعه و بویژه بانوان را افزایش داد و در صورت تحقق این مهم جامعه در مسیر هدایت ،رشد و تعالی قرار خواهد گرفت زیرا هدایت از مسیر علم و معرفت می گذرد .

رییس شورای فرهنگ عمومی دزفول حمایت خدای حق لایزال را از جویندگان علم و معرفت خاطرنشان نموده و افزود: در این برهه دشمنان از مرزها وارد نمی شوند بلکه با القای شبهات از طریق ماهواره و امواج وارد شده اند لذا باید با اقدامات به موقع و تربیت و پرورش صحیح ،  جامعه را در برابرالقای  شبهات دشمن  مصون کرد .

“حجت الاسلام والمسلمین قاضی دزفولی” در پایان  مرکز کوثر را پلی برای انتقال علم علما و فرهنگیان به جامعه دانسته و از همه  مسئولین و حضار برای حضور در مراسم افتتاحیه قدردانی کرد.

گفتنی است مرکز آموزشی وپژوهشی  علوم اسلامی کوثر پس از اهواز دومین مر کز در استان خوزستان به شمار می رود که در بهمن ماه امسال ۷۰ دانشجوی خواهر رادر مقطع کاردانی پذیرش کرده است .

markazolomeslami.kosar00003 markazolomeslami.kosar00005 markazolomeslami.kosar00009 markazolomeslami.kosar00008 markazolomeslami.kosar00010 markazolomeslami.kosar00011

ارسال نظر

     


-->