پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

ترفندهاي عمليات رواني دشمن از زبان شريعتمداري :حركت از پله دوم،تفاوت تابلو با شناسنامه،…

هشتمین نشست هم‌اندیشی سخنرانان هیئت رزمندگان اسلام روز پنجشنبه در سالن همایش مدرسه عالی دارالشفاء در قم برگزار شد..

در اين نشست  آقاي  حسین شریعتمداری، نماينده ولي فقيه در موسسه كيهان ، به عنوان یکي از سخنرانان این مراسم گفت؛

دشمن همه اهرم‌ها را علیه انقلاب اسلامی به کار گرفته و نتیجه‌ای نگرفته است و امروز بیشترین توان و امکانات خود را از عرصه «جنگ ابزار» به میدان جنگ افکار یا همان جنگ نرم منتقل کرده است.
ايشان به برخی از ترفندهای عملیات روانی دشمن اشاره کرد و از جمله؛ «حرکت از پله دوم» را یکی از معروفترین شگردها نامید و گفت:

این شگرد با هدف پاک کردن سابقه آلوده افراد یا جریانات سیاسی و زمینه‌سازی برای حضور دوباره آنها در عرصه به کار گرفته می‌شود، مانند تلاش این روزها برای به فراموشی سپردن وطن‌فروشی و جنایات فتنه‌گران و باز گرداندن آنها به صحنه، می‌گویند چرا به پشت سرتان نگاه می‌کنید، به جلو نگاه کنید وگرنه زمین می‌خورید! و حال آن که نگاه به پشت سر و به یاد داشتن خیانت عوامل و سران فتنه می‌تواند از نفوذ دوباره آنها به نظام و تکرار جنایات قبلی پیشگیری کند. عبرت و درس گرفتن از تاریخ که اینهمه در کلام خدا بر آن تأکید شده است به همین منظور است.
شریعتمداری در ادامه گفت؛ محمد مرسی جنایات آمریکا، اسرائیل و آل سعود را نادیده گرفته بود که با کودتای نظامی روبرو شد. و اگر در عراق، از حضور بعثی‌ها و عوامل سرسپرده آمریکا و اسرائیل در ارتش و بدنه نظام غفلت نشده بود، خیانت آنان در روز حادثه و سقوط موصل در میان نبود.

شريعتمداري ، از «تفاوت تابلوها با شناسنامه‌ها» به عنوان یکی دیگر از شگردهای دشمن یاد کرد و گفت؛

برافراشتن تابلوهای ارزشی آسان است ولی نباید فریب تابلوها را خورد و چشم بسته در دام افتاد. وی افزود؛ راه مقابله با این ترفند، مراجعه به سوابق و عملکرد افراد و بررسی میزان انطباق شناسنامه واقعی آنها با تابلویی است که سر دست گرفته‌اند. بارها دیده شده که قانون‌گریزان تابلوی قانون‌گرایی برافراشته‌اند و یا افراطی‌ترین افراد و جریانات، خود را به شعار اعتدال رئیس جمهور سنجاق کرده‌اند و یا پادوهای بیگانه زیر شعار اصلاحات آقای خاتمی جمع شده بودند و کسانی که تصویر مبارک حضرت امام را پاره و لگدمال کرده بودند زیر پرچم خط امام پنهان شده بودند.
شریعتمداری از «مارپیچ سکوت» با عنوان یکی از شگردهای پرمصرف این روزها یاد کرد و گفت؛ حریف در این ترفند که با بهره‌گیری از «انبوه‌ رسانه‌ها» همراه است، تلاش می‌کند، دیدگاه و باورهای اسلامی و انقلابی مردم را در شبکه‌ مارپیچی رسانه‌ها محو کرده و در اقلیت معرفی کند و در همان حال دیدگاه و نظر خود را فراگیر نشان بدهد.

مثلا از این طریق ادعا می‌کند که توده‌های مردم از انقلاب خسته‌ شده‌اند! و یا مسیر حرکت نظام را نمی‌پسندند. مدیرمسئول کیهان گفت؛ باطل‌السحر این ترفند آن است که رسانه‌ها، تریبون‌ها و مردم همواره پرچم باورهای خود را برافراشته نگاه دارند و افزود؛ شاید به همین علت است که از معصومین علیهم‌السلام نقل شده است صلوات بلند نفاق را از بین می‌برد. مدیرمسئول کیهان، راهپیمایی‌های 22 بهمن و حماسه‌های حضور مشابه را یکی از عوامل موثر در خنثی کردن این ترفند ارزیابی کرد و گفت؛ اما نباید فقط منتظر 22 بهمن بود بلکه لازم است همگان در همه حال پرچم باورهای اسلامی و انقلابی خود را برافراشته نگاه بداریم.
نماينده ولي فقيه در موسسه كيهان ، از «شگرد انگشت روی نقطه ایده‌آل» به عنوان یکی دیگر از شگردها یاد کرد و گفت؛ دشمن با تاکید بر نقطه ایده‌آل نظام و فاصله آن با نقطه‌ای که در آن ایستاده‌ایم می‌کوشد، راهی که طی کرده‌ایم و دستاوردهای بزرگی که داشته‌ایم را نادیده به حساب آورد. وی در ادامه گفت؛ به عنوان مثال پیروزی در جنگ تحمیلی، پیشرفت‌های بزرگ علمی و تکنولوژیک، صدور انقلاب اسلامی، شکست آمریکا در بحران سوریه، جنگ‌های 33 روزه و 22 روزه و مخصوصا غلبه بر فتنه همه جانبه آمریکایی-اسرائیلی 88، دستاوردهای بزرگی است که به دست آورده‌ایم اگرچه هنوز با نقطه ایده‌آل فاصله داریم و این فاصله بسیار طبیعی و منطقی نیز هست.

شریعتمداری با بیان این که هر یک از این عقبه‌ها می‌توانست بزرگترین قدرت‌ها را به زانو درآورد، به نمونه‌هایی از رهبری الهی و حکیمانه رهبرمعظم انقلاب اشاره کرد و نتیجه گرفت؛ اگر رهبری عزت‌آفرین حضرت آقا نبود، سران فتنه و سایر واداده‌ها و خودفروخته‌ها مملکت را به جایی رسانده بودند که امروز برخی از مدعیان باید پوتین نظامیان آمریکایی را واکس بزنند.

 

منبع : كيهان

اخبار مرتبط