پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

تشریح برنامه های جبهه فرهنگی فاطمیه شهرستان دزفول

مسئول جبهه فرهنگی فاطمیه شهرستان دزفول افزود: برپایی ایستگاه های صلواتی، سیاهپوش کردن شهر، کلیشه نویسی بر شیشه عقب خودروها، فضاسازی سایبری و شهری، قافله عزاداری متحد و 11111111111111233333دعوت از هیئات و دسته جات عزاداری برای برگزرای فاطمیه ای عاشورایی، از جمله کارهای این جبهه فرهنگی در ایام فاطمیه بوده است.

 “حجت الاسلام حجت اله شیربتی”  به اهداف شکل گیری این جبهه فرهنگی اشاره و تصریح کرد: “ستاد مردمی فاطمیه” که به خاطر سخنان اخیر رهبر انقلاب در مورد مدیریت جهادی و جهاد فرهنگی، به “جبهه فرهنگی فاطمیه ” تغییر نام کرده است از سال 85 فعالیت خود را برای احیاء مناسبت های مذهبی منتصب به اهل بیت(ع) که کمتر به آنها پرداخته شده و به سبب آن، ترویج معارف اهل بیت(ع) در جامعه تشکیل شده است.

مسئول جبهه فرهنگی فاطمیه دزفول با بیان اینکه این جبهه فرهنگی کاملا خود جوش و مردمی است و وابسته به هیچ نهاد دولتی و یا حزب سیاسی نیست، اظهار کرد: طلاب، دانشجویان و برخی از دانش آموزان برای پر رنگ تر کردن ایام فاطمیه، دور هم جمع می شوند تا بتوانیم برنامه هایی را در سطح شهرستان اجرا و در حد توانمان جریان فاطمیه را احیاء کنیم.

وی به دیگر برنامه های انجام شده توسط این جبهه فرهنگی اشاره و تأکید کرد: علاوه بر ایام فاطمیه، بر طبق اهداف این جبهه فرهنگی، ایام صادقیه و شهادت امام حسن عسکری(ع) نیز که بهایی به آنها داده نشده ، برنامه هایی اجرا شده است.

حجت اله شیربتی ادامه داد: در سال گذشته برای اولین بار کاروان شادی بمناسبت ولادت حضرت زهرا(س) در دزفول توسط این جبهه فرهنگی برگزار گردید.

مسئول جبهه فرهنگی فاطمیه دزفول به تشریح برنامه های این جبهه فرهنگی در ایام فاطمیه پرداخته و گفت: در این ایام برپایی ایستگاه های صلواتی، سیاهپوش کردن شهر، کلیشه نویسی بر شیشه عقب خودروها، فضاسازی سایبری و شهری، قافله عزاداری متحد و دعوت از هیئات و دسته جات عزاداری برای برگزرای فاطمیه ای عاشورایی، از جمله کارهای این جبهه فرهنگی در ایام فاطمیه بوده است.

وی به برپایی 26 ایستگاه صلواتی در سطح شهرستان دزفول اشاره و ادامه داد: 10 ایستگاه صلواتی در مناطق کلیدی دزفول و 16 ایستگاه دیگر نیز در روستاها و در سطح شهرستان دزفول برپا شده اند.

حجت الاسلام و المسلمین شیربتی تأکید کرد: در فاطمیه اول، احساس خلاء برنامه در دزفول مشهود بود که از سال گذشته قافله عزاداری متحد فاطمیه در فاطمیه اول به راه افتاد و امسال نیز دومین سال حرکت این قافله بود که با استقبال مردمی روبرو شد.

 مسئول جبهه فرهنگی فاطمیه دزفول، به مراسمات روز شهادت و شام غریبان حضرت زهرا(س) در دزفول اشاره و خاطر نشان کرد: در صبح شهادت، هیئت عزاداری متحد متشکل از بچه های مساجد دزفول ساعت 9و30 دقیقه صبح از مسجد شهید جودکی به طرف سبزقبا حرکت خواهد کرد.

وی مهمترین برنامه جبهه فرهنگی فاطمیه دزفول را عصر شهادت حضرت فاطمه(س)،عنوان کرده و افزود: ساعت 15و 30 عصر شهادت حضرات زهرا(س)، در مسجد ملاعلی شاه که مرکز این جبهه فرهنگی است مراسمی با حضور راوی دفاع مقدس “سردار ماندنی” و مداحی مداح اهل بیت(ع) حجت احسان بخش برگزار خواهد شد که مهمترین برنامه این جبهه در روز شهادت می باشد.

دزفول امروز

اخبار مرتبط