تعبیر «دیاثت فرهنگی» برای فیلم دونده - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
29th، می 2016
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 29 th می 2016 ساعت 11:18 ق.ظ | کد خبر: 43614  
فراستی: فیلم کمال تبریزی مصداق بی‌غیرتی و وطن فروشی است!

در برنامه هفت این هفته مسعود فراستی در میز نقد هفت به نقد «دونده زمین» به کارگردانی کمال تبریزی پرداخت و ناصر هاشم‌زاده در مقابل فراستی حضور پیدا کرد و در واقع منتقد موافق برای این فیلم دعوت نشد. «دونده زمین» که ظاهراً نقد هشت سال دوران احمدی نژاد و فضای آن دوران بوده و محصول مشترک سینمای ایران و ژاپن است، با نقد جالبی همراه شد. فراستی تبریزی را با تکیه بر این فیلم متهم به بی‌غیرتی فرهنگی کرد و تعبیر «دیاثت فرهنگی» را برای تبریزی به کار برد!

فراستی گفت: خود کارگردان و تهیه کننده محترم در جایی گفته اند این فیلم نقدی بر وضعیت دولت قبل است. فیلم ابدا علیه دولت قبل نیست. فیلم علیه مردم است. فیلم به شدت بی غیرت است. همان بی غیرتی که اخیرا آقای جوادی آملی بر آن اشاره کردند که فروش خانه و مملکت به بیگانه مصداق کامل بی غیرتی است. ما دیاثت فرهنگی و هنری هم داریم که متأسفانه فیلم، چنین دیاثت و فروش غیرتی در آن است.

هاشم زاده هم نقد فراستی این گونه ادامه داد: به نظر من فیلم آنقدر سطحی است و بیننده زیادی ندارد که نباید زیاد بزرگش کرد. اسمش را من می گذارم «سیاست زدگی». نهایتا برای یک جمع کوچک و گعده خودمانی است. فیلم های بزرگتری داریم که مصداق بهتری برای آن دیاثت است اما بدان توجهی نمی شود.

ارسال نظر

     


-->