تعطیلی یک تالار عروسی در دزفول به دلیل تخلف بهداشتی - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
4th، آوریل 2016
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 4 th آوریل 2016 ساعت 3:56 ب.ظ | کد خبر: 41527  

دزمهراب: رییس مرکز بهداشت دزفول از تعطیلی یک تالار عروسی در این شهرستان به دلیل تخلف بهداشتی خبر داد.

رضا پورآیین  با تشریح اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی از ابتدای اسفند ۹۴ تا ۱۵ فروردین ماه و انجام پنجهزار و ۳۸۳ مورد بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی ، اماکن عمومی و اماکن بین راهی افزود:در این بازدیدها ۲۱۰ واحد و مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی ،اماکن عمومی و اماکن بین راهی به دلیل تخلف بهداشتی به دادگاه معرفی شدند و یک واحد نانوایی و یک تالار عروسی نیز به دلیل رعایت نکردن موارد بهداشتی تعطیل شدند.
وی با اشاره به اینکه در اجرای این طرح چهار هزار و هفت مورد بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی ،یک هزار و ۳۷۶ مورد بازدید از اماکن عمومی و ۱۵ مورد بازدید از اماکن بین راهی در دزفول انجام شده است گفت:در این بازدیدها ۲۱۰ مرکز به دلایل مختلف از جمله نداشتن کارت سلامت،نداشتن کارت آموزش بهداشت و یا عدم رعایت بهداشت محیط متخلف شناخته شده و به دادگاه معرفی شدند.
رییس مرکز بهداشت دزفول افزود:در بازدید های صورت گرفته ۱۷۸ مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی و ۳۲ مورد اماکن عمومی به دادگاه معرفی شدند و موردی از تخلف بهداشتی در اماکن بین راهی مشاهده نشد.
وی اظهار کرد:در این بازدیدها ۶۲۱ کارت بهداشت برای مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و ۱۵۵ کارت بهداشت برای اماکن عمومی صادر شد و ۴۱۳ مورد نمونه گیری میکروبی از آب آشامیدنی و ۳۶ مورد از آب استخرها انجام شد که در این خصوص نیز مشکلی گزارش نشد.
پورآیین افزود:همچنین پنج هزار و ۱۵ مورد کلرسنجی آب آشامیدنی و ۶۲ مورد کلر سنجی آب استخر انجام شد و هشت هزار و ۶۸ کیلوگرم مواد غذایی فاسد کشف و معدوم شد که از این مقدار شش هزارو ۳۰۰ کیلوگرم شیره خرما بود که از مصرف انسانی خارج بوده و مابقی نیز مواد غذایی فاسد شامل مرغ ، سوسیس و کالباس بودند که از سوپرمارکت ها کشف شدند.
رییس مرکز بهداشت دزفول ۹ مورد برخورد با دست فروشان دوره گرد مواد غذایی را از دیگر فعالیت های طرح بسیج سلامت در دزفول عنوان کرد و گفت:در ۴۵ روز اجرای این طرح ۱۱ هزار و ۳۶۸ نفر ساعت فعالیت انجام شده و به ۲۱ مورد شکایت بهداشتی مردمی و پنج مورد شکایت مربوط به طغیان بیماری از جمله مسومیت ناشی از مصرف سوسیس و کالباس در پیتزا تایید شد که در دست پیگیری است.
وی با اشاره به اینکه هنگام اجرای این طرح بازدیدهای مشترکی با حضور تعزیرات ،صنعت و معدن و دامپزشکی و بهداشت محیط انجام شده است اظهار کرد:پنج مرکز بهداشتی درمانی در ایام تعطیلات در دزفول فعال بودند که در این مدت به یک هزار و ۴۱۵ بیمار و ۱۹۶مادر باردار خدمات درمانی ارایه کردند.
ایرنا

ارسال نظر

     


-->