30th، می 2014
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 30 th می 2014 ساعت 8:58 ب.ظ | کد خبر: 15864  

تفاوت ایران و آمریکا در سرویس جستجوی گوگل ! (کمی تا قسمتی طنز)images

سه شنبه6/3/93 بود که پس از چندی فرصت یافتم تا در فضای مجازی بدون هیچ دغدغه ای گشتی بزنم . می خواستم تصویری را که جهانیان از ایران دریافت می کنند ببینم . پس دست به کار شدم و موتور جست و جوی گوگل را روشن نمودم و نوشتم iran

نتایجی که در قسمت تصاویر آمد بسیار جالب و قابل تامل بود . نقشه هایی از ایران و بعد هم تصاویری از نقشه های جنگ احتمالی میان ایران و آمریکا ، ایران و رژیم غاصب صهیونیستی و …. .و پس از آن تصاویری سراسر توهین به مسئولین کشورم و تصاویری که ایران را یک کشور استبدادی و پر از ظلم و ستم نشان می داد . تصاویری از اعدام ، از محدودیت های زنان در ایران ، از عقب ماندگی مردم ، از سلاح های نظامی از پهپاد های ساخت ایران و … . انگار که ایران یک کشور عقب مانده و استبدادی است که جز در راه پیشرفت سلاح هایش برای تهدید امنیت جامعه ی جهانی (آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی)1 هیچ کار دیگری انجام نمی دهد . و برایم خیلی جالب تر بود که وقتی واژه یusa را در قسمت تصاویر موتور جستجوی گوگل وارد کردم همه چیز چقدر خوب و ایده آل بود . نقشه ی بزرگ آمریکا یا آمریکای بزرگ (شیطان بزرگ) ، پرچم آمریکا که پس زمینه ی زیبایی شده بود برای مجسمه ای سنگی به اسم آزادی2 و عکس هایی از صنایع پیشرفته آمریکایی از جمله صنعت مترقی هواپیما سازی .

بعد از دیدن این عکس ها چند نکته خیلی ذهنم را مشغول کرد :

 1. خیل عظیمی از عکس های گوگل در رابطه با ایران اختصاص داشت به سبز پوشانی که ظاهرا حق شان خورده شده بود . ولی نمی دانم چرا وقتی usa را جست و جو کردم هیچ خبری از آن 99 درصد معروف که برای یک درصد کار می کردند و حق شان را می خواستند نبود .
 2. بخش اعظم دیگر تصاویر مرتبط با ایران را تصاویر تخت جمشید و آثار باستانی قبل از اسلام تشکیل می داد که علی الظاهر باید به آن باز می گشتیم ولی نمی دانم چرا خبری از گذشته ی تاریخی سرزمین usa در لابه لای تصاویر مرتبط با usa نبود . (با خودم فکر کردم که مگر اصلا قبل از این حکومت و مردم مهاجر کسی در آن سرزمین می زیسته . سرخ پوستان هم که مانند حیوانات وحشی بودند که موجب تهدید امنیت انسان های متمدن مهاجر می شدند . پس قتل عامشان اگر اصلا واقعیت داشته باشد برگ زرینی است در تاریخ این کشور و احتمالا نمی گویند تا ریا نشود ان شاءالله !!!!)
 3. راستی در بین تصاویر مرتبط با usa سلاح نظامی هم وجود نداشت . (البته همه می دانیم که usa کشوری است کاملا صلح طلب که اصلا سلاح تولید نمی کند و نمی فروشد و نمی دانم کدام کشور است که در آمد عظیمی از فروش سلاح به دست می آورد . این کشور همان کشوری است که همواره به دنبال تامین امنیت جامعه ی جهانی (آمریکا و اسرائیل)1 است و اگر احیانا به چند کشور هم حمله کرده حقش بوده و به خاطر برقراری صلح بوده و ….. !)

در ادامه وقتی Iranian people را جست و جو کردم نشان داد جماعتی سبز پوش را و نیز تظاهرات های خیابانی را و نیز افرادی با صورت های خونی و …  در حالی که نتایج جست و جوی usa people مردمی بود شاد و متحد در زیر پرچم پرستاره ی آمریکا و عکس هایی از مانکن هایی زیبا که به جهانیان تلقین می کرد که زیبا ترین های دنیا این جا هستند و نیز القا می کرد آزادی ، رعایت حقوق بشر ، صفا و صمیمیت مردم و … در این کشور را .انگار نه انگار که سیاهان و مسلمانانی در این کشور وجود دارد که مدام حقشان خورده می شود و 99 درصدی که در وال استریت مشغول اعتراض اند و …. !

(در پایان از موتور جست و جوی گوگل که به علت مکانیکی بودنش طبیعتا عدالت را رعایت می کند کمال تشکر را می نمایم .)

پی نوشت :

 1. آمریکائی‌ها وقتی حرف میزنند، میگویند “جامعه‌ی جهانی”. اسم چندتا کشور را گذاشته‌اند «جامعه‌ی جهانی»؛ که در رأس آنها آمریکا است، دنبال سرش هم صهیونیستها و دولت انگلیس و بعضی از دولتهای خرده‌ریز دیگر است!

مقام معظم رهبری

1/1/92

 1. و چه قدر جالب است که مجسمه آزادی را از سنگ ساخته اند که نماد سختی و جمود است .

فان حزب الله هم الغالبون

6/3/93

حامد گل پیچی

نظر بینندگان
 1. طهورا says:

  سلام
  جالب بود
  ممنون

 2. سوزستان says:

  گوگل مال اوناست پس اگه ازش به نفع خودشون استفاده می کنند کار عجیبی نیست . عجیب کار ماهاست که ادعای انتظار حکومت جهانی حضرت مهدی رو داریم و برای جهانی شدن قدمی برنمی داریم و نه تنها ابزارهای حکومت جهانی رو آماده نمی کنیم بلکه از چسبیدیم به استفاده از ابزارهای دشمن!
  آیا وقت اون نرسیده که از موتورهای جستجوی داخلی استفاده کنیم؟ وقت اون نرسیده به دانش دانشمندان علم کامپیوتر خودمون اعتماد کنیم؟

 3. مصطفی says:

  خیلی خوب و جالب بود آقا حامد
  موضع قشنگی بود. اونا به این زیبایی دارن کارخودشونو انجام میدن اونوقت ما تو کشور خودمون….

 4. علی احمدی مهر says:

  I tkink this text is so good.but ,that was better if you could use from another titel for your writting.

 5. مصطفی says:

  yes…..yes
  I am an umbrella

 6. amin says:

  no …no
  You’re wonderful
  “mostafa”
  you grow up?(by dezfuli accent).ok

 7. مهرابی says:

  an umbrella????
  OHHHH …MY GOD

 8. حامد says:

  سلام. نگاه متفاوت و زیبایی داشته اید و اشارات طنزتان به جا بوده و به روانی مطلب کمک کرده است. صادقانه بگویم آقا حامد من همیشه از خواندن مطالب شما با این قلم روان و زیبایتان لذت برده ام. لطفا بیش از این بنویسید و کام ما را شیرین کنید. یا حق

 9. محسن . ک says:

  سلام
  اما به نظر من اگر این جوری نباشه، باید به گوگل شک کرد…
  شما به شبکه های اجتماعی ما رجوع کنید…
  آیا ذره ی از خود باوری رو داخل پست ها می بینید…؟؟؟

ارسال نظر

     


-->