تقریظ رهبر انقلاب بر «لشکر خوبان» - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
7th، اکتبر 2013
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 7 th اکتبر 2013 ساعت 11:50 ب.ظ | کد خبر: 7574  

 تقریظ مقام معظم رهبری بر کتاب «لشکر خوبان» نوشته معصومه سپهری طی مراسمی با حضور علیرضا مختارپور عضو دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری، حجت الاسلام احمدی و حجت الاسلام همدانی از موسسه پژوهشی انقلاب اسلامی، نویسنده کتاب، ناهید دادش زاده همسر مهدی قلی رضایی و مهدی قلی رضایی رونمایی شد.

گفتنی است در این مراسم حجت الاسلام دعایی مدیرمسئول روزنامه اطلاعات ، محمد حمزه زاده رئیس انتشارات سوره مهر، حجت الاسلام آل هاشم رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، جمعی از روحانیون و مسئولان لشکری نیز حضور داشتند.

بخشی از تقریظ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بر کتاب «لشکر خوبان» به شرح ذیل است.

«بسم الله الرحمن الرحیم
ـ این نیز بخشی از آن تصویر عظیم و باشکوهی است که ما همواره آن را از دور دیده و تحسین کرده و بزرگ شمرده‌ایم بی‌آنکه از ریزه‌کاریها و نقشهای معجز‌آسای تشکیل دهنده‌ی آن و رنگ آمیزیهای بی‌نظیر جزء جزء آن، به درستی خبر داشته باشیم. این کتاب شرح این ریزه کاریهای حیرت انگیز در بخشی از این تابلوی ماندگار و تاریخی است. آنچه درباره‌ی عملیات بدر و والفجر ۸ و کربلای ۵ و کربلای ۴ و بیت المقدس ۲ و ۳ در این کتاب آمده از بخشهای برجسته‌تر آن است. همچنین مجاهدتها در کوههای غرب؛ در ماووت و گرده‌رش و قامیش دیگر آن بلندیهای سخت، و نیز آنچه به یگانها و دستجات اطلاعات و غواص مربوط میشود و نیز بخشهای دیگری از آن در خور آن است که در شکل فیلم و رمان عرضه شود.
«فروردین ۹۲»

lashkar khoban222

رهبر انقلاب اسلامی پیش از این در حاشیه یکی از دیدارهایشان فرموده بودند: «این کتاب لشکرخوبان پر است از اعجاب و عظمت ناگفته‌ی رزمندگان غواص و اطلاعات عملیات جنگ. در ایامی که این کتاب را می‌خواندم بارها و بارها متاثر شدم.»

«لشکر خوبان» کتاب خاطرات آقای مهدی قلی رضایی از واحد اطلاعات عملیات لشکر ۳۱ عاشورا در دوران دفاع مقدس است که توسط خانم معصومه سپهری به رشته‌ی تحریر در آمده است.

دانشجو

ارسال نظر

     


-->