پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

توفان به 90 درصد شبکه برق دزفول خسارت وارد کرد

مدیر امور بهره برداری توزیع برق دزفول گفت: توفان و تند باد سه شنبه شب به بیش از 90 درصد شبکه توزیع برق این شهرستان خسارت وارد کرده است.

به گزارش دزمهراب  محسن پیام فرˈ : 34 پایه برق فشار متوسط در مناطق گاومیش آباد غربی، سنجر،جنوب و شمال دزفول براثر تند باد شکست.

وی گفت: تعدادی از این پایه ها با کمک گروه های توزیع برق شهرهای آبادان، گتوند و شوش تعمیر و وارد مدار شده است اما 31 پایه برق در مسیر جاده جاته، سنجر همچنان در دست تعمیر است و به همین دلیل برق مناطق مذکور قطع است.

پیام فر افزود: پیش بینی می شود که با تلاش کارکنان مدیریت توزیع برق دزفول تا ساعت 15 امروز مشکل قطعی برق این مناطق برطرف شود ضمن اینکه این مشکل دیگر نقاط دزفول نیز رفع شده است.

وی ضمن قدردانی از همکاری کارکنان شهرداری و اداره آب و فاضلاب این شهرستان در تامین امکانات لازم برای تعمیر شبکه برق دزفول گفت: حجم خسارت وارده به شبکه برق دزفول در دست بررسی است.

سرپرست جهاد کشاورزی دزفول نیز از خسارت وارده به بخش کشاورزی این شهرستان بر اثر تندباد شب گذشته خبر داد و گفت: توفان به تاسیسات و سازه های کشاورزی و دامداری دزفول خسارت جدی وارد کرده است.

ˈ احمد زارعی ˈ افزود: باغات مرکبات و تاسیسات گلخانه ای دزفول نیز بر اثر توفان خسارت دیده که به دلیل حجم گسترده خسارت وارده، کارشناسان مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان با همکاری شوراهای روستایی، بخشداری ها و مددکاران روستایی در حال بررسی میزان دقیق خسارت می باشند.

وزش تندباد با سرعت حدود 100 کیلومتر در ساعت در شمال خوزستان، دو کشته و تعدادی مصدوم در شهرهای دزفول و اندیمشک بر جای گذاشت.

ایرنا    81280022-5896488

اخبار مرتبط