توقف برگزاری نماز جماعت در بحرین - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
16th، ژوئن 2016
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 16 th ژوئن 2016 ساعت 2:50 ب.ظ | کد خبر: 44276  
به دنبال تشدید سرکوب معترضان بحرینی از سوی رژیم آل خلیفه علمای این کشور از توقف برگزاری نماز جماعت در بحرین خبر داده‌اند.
«نسیم آنلاین» به نقل از پایگاه خبری مرآه البحرین – علمای بحرین با صدور بیانیه‌ای با عنوان «محروم‌شدگان از نماز» از تلاش رژیم آل خلیفه برای اعمال محدودیت در انجام فرایض دینی در بحرین خبر دادند.
متن این بیانیه به شرح زیر است:
«شیعیان بحرین در شرایط ناگواری به سر می‌برند و ستم هدفمند رژیم در این روزها به اوج خود رسیده است، به گونه‌ای که شهروندان شیعه برای ادای بزرگترین فریضه اسلامی که همان نماز جمعه و جماعت است احساس ناامنی می‌کنند.
رژیم از فراخواندن پیاپی ائمه جمعه، ائمه جماعات و خطبای مساجد و زندانی کردن برخی از آنان گرفته تا ممانعت از برگزاری نماز جمعه و اعمال محدویت‌های غیر قانونی در خصوص ادای این فرایض دینی بر اساس احکام فقهی، به دنبال تحمیل فشار است.
ما مانده‌ایم که آیا نماز جمعه و نمازهای جماعت خود را بر اساس آیین فقه شیعه انجام دهیم و یا بر اساس خواست و تمایلات سیاسی رژیم. از همین رو و به دلیل نبود شرایط امن برای برگزاری نماز، نماز جمعه و جماعت محدود به نمازهای صبح، ظهر، عصر، مغرب و عشای روز جمعه خواهد بود.
به گزارش پرس تی وی، این دستور العمل از عصر روز پنج شنبه، شامگاه ۱۰ رمضان ۱۴۳۷ قمری برابر با ۱۷ ژوئن ۲۰۱۶ در هر هفته و تا اطلاع ثانوی اجرایی خواهد شد.»
رژیم بحرین در جدیدترین اقدامات ضد دینی خود فعالیت اشخاص سیاسی را در گروه‌های مذهبی ممنوع کرده است.
طبق قانون جدید منامه، فعالان گروه‌های سیاسی حق ندارند به سخنرانی مذهبی بپردازند یا در گروه‌ها و انجمن‌های مذهبی عضو شوند.
به موجب این قانون تلفیق فعالیت‌های دینی و سیاسی ممنوع بوده و رهبران گروه‌های سیاسی نباید به سخنرانی‌های مذهبی روی بیاورند.
علمای بحرینی این تصمیم را در تضاد با دموکراسی و ارزش‌های انسانی دانستند و با توجه به آگاهی دینی و سیاسی علما، ساکت کردن آنان را ظلمی در حق ملت عنوان کردند.
افزون بر این، دادگاهی در بحرین اخیراً حکم تعلیق فعالیت جمعیت الوفاق، بزرگترین جمعیت مخالف رژیم آل خلیفه را در این کشور صادر کرد.
ارسال نظر

     


-->