توقف ساخت بیمارستان حکمت درمان دزفول به دستور سازمان بازرسی کشور - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
26th، ژوئن 2016
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 26 th ژوئن 2016 ساعت 4:28 ب.ظ | کد خبر: 44611  

دزمهراب: رئیس هیات مدیره بیمارستان در دست ساخت حکمت درمان دزفول از توقف روند ساخت این بیمارستان به دستور سازمان بازرسی کشور خبر داد.

به گزارش دزمهراب عملیات ساخت بیمارستان عمومی، تخصصی و فوق تخصصی حکمت درمان دزفول پنجم اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۳ در مجاورت ترمینال دزفول آغاز شد که پس از مدتی متوقف گردید.
فریدون حسینی فر با بیان اینکه با پیگیری صورت گرفته مجوز ساخت بیمارستان حکمت درمان دزفول در سال ۸۹ صادر شد افزود:طبق برنامه قرار بود این بیمارستان با سرمایه گذاری یک صندوق قرض الحسنه و ۲۲ پزشک ساخته شود.
وی گفت:در مزایده ای که از سوی شهرداری دزفول صورت گرفت زمینی به مساحت ۱۰ هزار متر جنب ترمینال دزفول خریداری شد و تحویل هیات مدیره گردید ولی با تغییر شهردار دزفول با ساخت این بیمارستان از سوی شهرداری دزفول مخالفت شد.
حسینی فر افزود:با پیگیری بسیاری که با حضور مسوولان محلی و قضایی شهرستان دزفول با شهردار صورت گرفت شهردار مجوز ساخت بیمارستان را صادر کرد ولی بعد از گذشت هشت ماه از سوی سازمان بازرسی کشور دستور توقف ساخت این بیمارستان صادر و کار متوقف شد.
رئیس هیات مدیره بیمارستان حکمت درمان دزفول با اشاره به مشکلات درمانی در دزفول گفت:شهرستان دزفول با جمعیتی حدود ۵۰۰ هزار نفر به بیماران شهرها و استان های همجوار نیز خدمات درمانی ارائه می کند لذا از مسئولان این شهرستان انتظار می رود
به جای مانع تراشی در روند اجرای این بیمارستان همکاری کنند.
وی افزود:هزینه ساخت این بیمارستان یک هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال برآورد شده است که تاکنون ۸۰ میلیارد ریال آن توسط پزشکان و موسسه اعتباری ولی عصر جذب شده است و مابقی اعتبار نیز به صورت گام به گام پرداخت خواهد شد.
حسینی فربا اشاره به اینکه ساخت این بیمارستان تا کنون تا مرحله پی ریزی و ستون ها پیش رفته اما متوقف شده گفت:خسارت سنگینی بابت توقف ساخت این طرح درمانی به سرمایه گذاران وارد شده است.
وی گفت:در آخرین نشست با شهردار دزفول اعلام شد باید کاربری زمین این بیمارستان از ترمینال به درمانی تغییر یابد تا پروانه ساخت آن صادر شوداین درحالی است که هنگام خرید زمین مورد نظر در شورای شهر، تغییرکاربری این زمین برعهده شهرداری قید شد است.
شهردار دزفول نیز در این رابطه به ایرنا گفت:بیمارستان مورد نظر پروانه ساخت ندارد و باید در کمیسیون ماده ۵ در مرکز استان کاربری زمین آن از ترمینال به درمانی تغییر یابد.
محمدرضا کرمی نژاد با اشاره به اینکه سازمان بازرسی کشور دستور توقف ساخت و ساز این طرح درمانی آن را صادر کرده است افزود:شهرداری دزفول دبیر تغییر کاربری این زمین می باشد و کار تغییر کاربری توسط شهرداری پیگیری خواهد شد.
وی اظهار کرد:در حال حاضر منتظر تشکیل کمیسیون ماده ۵ در مرکز استان هستیم تا مجوز پروانه ساخت صادر شود.
بار درمان بیماران شهرهای شمال خوزستان و نیز استان های همجوار بر دوش امکانات درمانی شهرستان دزفول سنگینی می کند.

ایرنا

نظر بینندگان
  1. امیر says:

    جای تاسف بسیار داره حالا که سرمایه گذارانی پیدا شده اند تا جبران کم توجهی و نداری دولت ها را بکنند و با وجود نیاز مبرم مردم به چنین مراکز تخصصی پیشرفته پزشکی ، اینگونه پروژه به تعویق افتاده و سرمایه گذاران دلسرد شوند و هر اتفاق پیش بینی نشده دیگر نیز رخ دهد .

ارسال نظر

     


-->