ثبت نام پنج هزار نفر برای اکران های مردمی جشنواره فیلم عمار - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
29th، دسامبر 2014
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 29 th دسامبر 2014 ساعت 8:04 ب.ظ | کد خبر: 24628  

P-2

به گزارش خبرگزاری فارس، سومین نشست خبری پنجمین دوره جشنواره مردمی فیلم عمار به میزبانی مسجد جامع خرمشهر برگزار شد.نشست های خبری پیشین جشنواره عمار در حسینیه هنر و مسجد لولاگر تهران برگزار شده بود.
این نشست، امروز پس از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر، با حضور نادر طالب زاده دبیر جشنواره، حاج صادق آهنگران دبیر اکران‌های مردمی، حامد بامروت نژاد  دبیر اجرایی جشنواره و عبدالرضا رستمی فر، مسئول اکران های مردمی استان خوزستان، اکران کنندگان مردمی استان، نمازگزاران مسجد و اهالی رسانه برگزار شد.

بامروت نژاد: جشنواره عمار، نماد تهاجم فرهنگی به استکبار است
دبیر اجرایی پنجمین دوره جشنواره مردمی فیلم عمار با بیان این که نزدیک شدن به مردم در محتوا، فرم و سازماندهی، جزو دغدغه های اصلی جشنواره است گفت: همین دغدغه موجب شده است تا دنبال یک شیوه جدید و متفاوت از سبک رسمی رایج برای برگزاری نشست های خبری باشیم و این نشست ها را با چهره های مردمی و در نقاطی خاصی مثل این مسجد برگزار کنیم.
حامد بامروت نژاد به برگزاری نشست خبری پیشین جشنواره عمار در مسجد لولاگر اشاره کرد و گفت: مساجدی مثل لولاگر تهران و مسجد جامع خرمشهر از داشته های فرهنگی جامعه هستند.
بامروت نژاد خاطرنشان کرد: امیدوارم همانطور که مسجد جامع خرمشهر در دوران دفاع مقدس سنبل پایگاه مردمی مقاومت شد جشنواره عمار نیز بتواند سنبل مقاومت در برابر جریانات روشنفکری هنر و سینما و نماد تهاجم فرهنگی به استکبار باشد.
دبیر اجرایی جشنواره فیلم عمار همچنین با اشاره به نهایی شدن فهرست آثار بخش مسابقه جشنواره و انتشار فهرست این آثار در رسانه ها افزود: در پنجمین دوره مجموعاً ۱۶۳۷ اثر داخلی و ۹۳۰ اثر خارجی و در مجموع بیش از ۲۵۶۰ اثر به دبیرخانه جشنواره رسید و مورد بررسی قرار گرفت.

* نادر طالب زاده: دوره پنجم، سکوی پرتاب جشنواره خواهد بود
پس از سخنان حامد بامروت نژاد، نادر طالب زاده جشنواره عمار را جشنواره بیدارشده های انقلاب در عرصه هنر توصیف کرد و گفت: کمیت و کیفیت آثار دوره جدید جشنواره نسبت به ادوار گذشته رشد خوبی داشته است و دوره پنجم، سکوی پرتاب جشنواره خواهد بود.
دبیر پنجمین دوره جشنواره عمار، ارتقای کیفیت و کمیت آثار داستانی جشنواره را قابل توجه و جدی ارزیابی کرد و گفت: یکی از مهمترین مصادیق رشد کیفی این دوره جشنواره مربوط به همین آثار است.
نادر طالب زاده با بیان اینکه جشنواره عمار تلاش می کند در هر دوره از چهره های مردمی و متعهد تقدیر کند گفت: در مراسم افتتاحیه دوره پنجم جشنواره در سینما فلسطین از مسعود ده نمکی، فیلمساز موفق سینمای انقلاب و مسعود شجاعی طباطبایی به عنوان عکاس، طراح و چهره جهانی کاریکاتور انقلاب تقدیر می شود.
وی افزود: در مراسم اختتامیه جشنواره در سینما فلسطین نیز از صادق آهنگران، شخصیت مردمی و هنری دفاع مقدس و انقلاب اسلامی تقدیر خواهد شد.
نادر طالب زاده همچنین جشنواره عمار را محفلی برای نقد جدی انقلابی خواند و گفت: درباره مشکلات خرمشهر باید کار جدی در عرصه تولید صورت بگیرد و رسانه ها پای کار بیایند.
پس از پایان سخنان نادر طالب زاده، از پوسترهای بزرگداشت پنجمین دوره جشنواره رونمایی شد.

* آهنگران: شهرستان‌ها منتظر تهران نماندند
صادق آهنگران، دبیر اکران های مردمی جشنواره عمار نیز در این نشست لحظاتی سخنرانی کرد. آهنگران با بیان اینکه برگزاری نشست خبری در مساجدی مثل مسجد جامع برکت هایی در پی خواهد داشت گفت: در این مکان مقدس، یاد همه شهدای دفاع مقدس و به ویژه محمد جهان آرا را گرامی می داریم.
صادق آهنگران سپس از استقبال شدید مردم برای اکران فیلم های جشنواره خبر داد و گفت: تا این روز در سراسر کشور حدود ۵ هزار نفر برای اکران فیلم‌های جشنواره اعلام آمادگی کرده اند.
آهنگران در ادامه از آغاز اکران های مردمی و خودجوش دوره پنجم جشنواره در برخی از شهرهای کشور خبر داد و گفت: نخستین اکران دوره پنجم جشنواره، یکم دی ماه در استان سیستان و بلوچستان برگزار شد، شب‌های گذشته نیز اکران‌های مردمی شهرستانهای آمل و گنبدکاووس در مازندران و گلستان آغاز شد و امروز نیز افتتاحیه اکران‌های شهرهای داراب و یاسوج برگزار می‌شود.
آهنگران خاطرنشان کرد:طی روزهای آتی اکران‌های مردمی در همه استانهای کشور آغاز می‌شود.

*رستمی‌فر: خوزستان، در تدارک برگزاری جشنواره استانی است
پس از سخنان صادق آهنگران، عبدالرضا رستمی فر نیز به بیان برنامه‌های ستادهای اکران مردمی جشنواره عمار در استان خوزستان پرداخت و گفت: اکران کنندگان استان خوزستان در شهرستان های مختلف در تدارک برگزاری اکران ها هستند.
مسئول اکران های مردمی جشنواره عمار در استان خوزستان استقبال مردمی از این دوره جشنواره را گسترده ارزیابی کرد و گفت: تعداد افرادی که در این دوره جشنواره از خوزستان برای اکران مردمی اعلام آمادگی کرده اند سه برابر دوره قبل بوده است.
رستمی فر همچنین از برگزاری جشنواره استانی فیلم عمار خبر داد و گفت: حدود ۵۰ اثر از استان خوزستان در دوره پنجم جشنواره شرکت کرده اند که این آثار در حال بررسی و داوری هستند.
در انتهای این نشست خبری از سرود پنجمین دوره جشنواره مردمی فیلم عمار رونمایی شد. این سرود، بازسازی شده سرود خاطره انگیز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ابتدای انقلاب است که عباس دوزدوزانی شعر آن را سروده بود.
این سرود با آهنگسازی سید حمید شاهنگیان و بازسازی شعر محمد مهدی سیار، شاعر جوان انقلاب با عنوان سرود مردمی جشنواره عمار رونمایی شد.

این سرود در مراسم افتتاحیه پنجمین جشنواره مردمی فیلم عمار توسط حاضران به صورت همخوانی اجرا خواهد شد.

انتهای پیام/

فارس

 

ارسال نظر

     


-->