جامعه ای موفق است که پیوسته در پی تولید علم ودانش باشد. - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
14th، دسامبر 2013
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 14 th دسامبر 2013 ساعت 2:36 ب.ظ | کد خبر: 10650  

حجت الاسلام ˈسیدمحمدعلی قاضی دزفولیˈ روز شنبه در افتتاحیه برنامه های هفته پژوهش در سالن آمفی تئاتر دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول در هزاره سوم که عصر دانایی و انفجار اطلاعات است جامعه ای موفق است که پیوسته در پی تولید علم ودانش باشد.

وی گفت:امروزه کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه برای حفظ بنیان توسعه یافتگی خود ورقابت با دیگر کشورها علم را به عنوان محور اصلی فناوری خود قرار داده اند.
وی اظهار داشت:امروزه کشوری که دارای نیروی کارآمد و فناوری است کشوری قدرتمند است به گونه ای کلیه بحث وجدل ها و مذاکرات نیز بر سر همین فناوری هاست.

حجت الاسلام قاضی دزفولی فعالیت های پژوهشی را حاصل توسعه پایدار خواند و افزود:پژوهش هدفمند موجب تولید اندیشه و تولید اندیشه موجب تولید علم و تولید علم موجب تولید ثروت خواهد شد.
امام جمعه دزفول بیان داشت:فعالیت های پژوهشی باید مدیریت شده و در امر پژوهش باید بومی سازی صورت گیرد ضمن اینکه باید نقاط ضعف وقوت شناسایی شود.
فرمانداردزفول نیز در سخنانی ایران را یکی از قطب های برتر علمی در منطقه دانست وافزود:بر اساس آخرین تحقیقات دانشگاه لندن ایران در جایگاه ششم علمی دنیا قرار دارد.

ˈ عبدالرضا احسانی نیاˈ گفت:در گذشته و زمان پیش از انقلاب ایران از نظر علمی در رتبه یکصد و هفتم دنیا قرار داشت ولی اینک با پیشرفت های فراوان به این رتبه رسیده به گونه ای که بیشتر دانشجویان و دانشمندان دانشگاه های آمریکا نیز ایرانی هستند.
رییس دانشگاه جندی شاپور دزفول نیز ضمن تشریح فعالیت های پژوهشی این دانشگاه گفت:دانشگاه جندی شاپور نماد اتحاد شمال خوزستان است و با برگزاری چنین نمایشگاه هایی زمینه تحقیق و تفحص را برای دانشجویان فراهم کرده است.

ˈعلیمحمد آخوندعلیˈ هدف از برگزاری این نمایشگاه را فراهم کردن بستری برای تبادل اطلاعات بین دانشجویان و پژوهشگران دانست و گفت: پژوهشگران می توانند برنامه ها،مشکلات و ایده های خود را در کارگروه هایی ارائه کنند.

در این آیین فیلمی کوتاه از فعالیت دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول در هفته پژوهش سال گذشته پخش شد.

80950465-5310495

ایرنا

ارسال نظر

     


-->