جشنواره خورشید ولایت یکی از عظیم‌ترین جشنواره‌های فرهنگی دانش آموزی کشور است - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
9th، سپتامبر 2013
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 9 th سپتامبر 2013 ساعت 12:25 ق.ظ | کد خبر: 6488  

سید علی مدنی امروز در اختتامیه ششمین جشنواره «هشتمین خورشید ولایت» در مرکز همایش‌های آستان قدس رضوی بیان داشت: یکی از تکالیف بنیاد، نشر معارف اسلامی و تلاش برای آشنا کردن IMAGE635142535602066727مردم با سیره ائمه و معصومین است.

وی افزود: نیاز امروز جامعه بشری این است که بتوانیم نگاه و سیره رضوی را به علم و دانش روز وارد کنیم.

مدیر عامل بنیاد فرهنگی رضوی با اشاره به اینکه امام رضا(ع) تحول عظیمی در جامعه علمی آن روز ایجاد کردند، تصریح کرد: در راستای سند چشم انداز ۲۰ ساله، این بنیاد با همکاری سایر نهادها مانند وزارت آموزش و پرورش در صدد اشاعه فرهنگ ناب رضوی در سراسر جامعه است.

مدنی با اشاره به اینکه ششمین جشنواره «هشتمین خورشید ولایت» با حضور دانش آموزان داخلی و دانش آموزان خارج از کشور برگزار شده است، خاطرنشان کرد: این جشنواره یکی از عظیم‌ترین جشنواره‌های فرهنگی دانش آموزی کشور است.

وی افزود: این جشنواره با هدف اشاعه سنت و سیره امام رضا(ع) در سطح ایران و خارج از کشور بر اساس سند چشم انداز ۲۰ ساله فرهنگی و اجتماعی آستان قدس به منظور گرامی داشت عالم آل محمد در طول شش سال برگزار شده است.

مدیر عامل بنیاد فرهنگی رضوی با تاکید بر اینکه در این جشنواره وزارت آموزش و پرورش برای نخستین بار شرکت کرده است، گفت: جشنواره فرهنگی در قالب مسابقات فرهنگی و هنری به سراسر کشور ابلاغ شده است.

مدنی ادامه داد: ۶۰ هزار نفر به این جشنواره اثر ارسال کرده‌اند که از این تعداد ۸۴۶۲ اثر به جشنواره راه یافته است.

وی تصریح کرد: ۳۶۴۸ اثر در بخش دلنوشته، نقاشی، خوش نویسی، داستان، شعر، وبلاگ، سرود و عکاسی در پایه ابتدایی و ۲۴۸۱ اثر در پایه اول متوسطه و ۲۳۳۶ اثر در پایه دوم متوسطه به دبیرخانه رسیده که از این تعداد ۴۱۷۱ اثر از دانش آموزان دختر و ۴۲۸۴ اثر از دانش آموزان پسر است

مدیر عامل بنیاد فرهنگی رضوی خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت مباحث فرهنگی که در  سند چشم انداز آستان قدس به آن اشاره شده، بنیاد در صدد برگزاری چنین مراسماتی برآمده است.

دانشجو

ارسال نظر

     


-->