جشن بازنشستگی 175 فرهنگی دزفول برگزار شد - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
29th، اکتبر 2013
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 29 th اکتبر 2013 ساعت 9:11 ب.ظ | کد خبر: 8713  

80880185-5082108

جشن خانواده و بازنشستگی ۱۷۵ فرهنگی آموزش و پرورش دزفول روز سه شنبه در سالن ایثار دزفول برگزار شد.

 

فرماندار دزفول در این آیین گفت: بازنشستگی تکامل در اوج و تغییر در زندگی استبازنشستگی امری طبیعی است و کارمندان و فرهنگیان باید خود را برای این دوره آماده کنند.

ˈ عبدالرضا احسانی نیا ˈبه بازنشستگان توصیه کرد با شرکت در برنامه های مختلف اجتماعی و ورزشی اوقات آزاد خود را پر کنند.

وی به احداث خانه مهر بازنشستگان در دزفول اشاره کرد و گفت: این خانه به عنوان مکانی رفاهی با مساحت دو هزار و ۲۵۰ متر مربع در دزفول در حال احداث است.

وی افزود: پیگیری لازم جهت جذب اعتبار برای تکمیل این خانه در حال انجام است.

مدیر آموزش و پرورش دزفول نیز در این آیین ضمن تبریک دهه ولایت گف ت: بازنشستگان آموزش و پرورش سرشار از تجربه هستند و باید از این تجارب به خوبی استفاده شود.

ˈ غلامرضا نصر ا.. پور ˈ افزود: مدیریت آموزش و پرورش دزفول به دنبال راه اندازی صندوقی جهت تجلیل سالیانه از بازنشستگان است.

وی بازنشسته شدن ۱۷۵ نفر در آموزش و پرورش دزفول در سال جاری را یادآور شد و گفت: یکصد نفر از این تعداد مرد و ۷۵ نفر زن می باشند.

مدیر عامل کانون بازنشستگان دزفول نیز کل بازنشستگان دزفول را سه هزار و ۵۰۰ نفر عنوان کرد و افزود: کانون بازنشستگان دزفول، برنامه های متنوعی چون سفر به کیش و مشهد برگزار و بازنشستگان می توانند در این برنامه ها شرکت کنند.

ˈ محمد حسن خردمند ˈ با اشاره به اینکه کانون بازنشستگان دزفول از کانون های فعال کشور می باشد اظهار داشت: بازنشستگان شهرستان جهت ثبت نام بیمه تکمیلی اقدام کنند.

مدیر صندوق بازنشستگی استان خوزستان نیز با اشاره به اینکه فقط هنجارها در بازنشستگی فرد تغییر می کنند افزود: بازنشستگان می توانند با برنامه ریزی بار دیگر به شخصیتی مفید و فعال در جامعه تبدیل شوند.

ˈ علیمراد شیری ˈ گفت: سعی بر این است که با تلنگر زدن به مسوولان، جایگاه رفیع بازنشستگان در جامعه تبیین شود.

یکی از بازنشستگان آموزش و پرورش دزفول نیز در خصوص روانشناسی بازنشستگی سخنانی ایراد کرد و گفت: هر تغییر در زندگی استرس زاست لذا بازنشستگان باید مهارت مدیریت استرس را بیاموزند.

ˈ عبدالعلی میرشکار زاده ˈ افزود: شرکت در انجمن های مختلف و تشکل های مردم نهاد، ورزش کردن و تفریح حس مفید بودن و انرژی مثبت به بازنشستگان می دهد.

اجرای سرود دانش آموزان دختر دبیرستان مکتب الزینب دزفول و سرودن اشعار به گویش دزفولی از دیگر بخش های این آیین بود.

در این آیین ۱۷۵ نفر بازنشسته سال جاری آموزش و پرورش دزفول با اهدای هدیه و لوح تقدیر تجلیل شدند.

نهم آبان ماه در سال ۱۳۸۵ با تصویب شورای فرهنگ عمومی تحت عنوان خانواده و تکریم بازنشستگان نامگذاری شد.

 

ایرنا

ارسال نظر

     


-->