جشن دهه ولايت با شكوه خاص در دزفول برگزار مي شود - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
12th، اکتبر 2013
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 12 th اکتبر 2013 ساعت 11:50 ب.ظ | کد خبر: 7737  

عبدالرضا احسانی نیا روز شنبه در نشست ستاد غدیر شهرستان دزفول در محل سالن جلسات فرمانداری افزود:با توجه به هجمه فرهنگی دشمن ،جشن های دهه ولایت نه تنها در مناطق مختلف شهر دزفول بلکه در مناطق روستایی نیز برگزار خواهد شد.
وی بر لزوم برگزاری جشن های ویژه غدیر و تبیین فلسفه غدیر برای دانش آموزان تأکید کرد وگفت:واقعه غدیر باید برای دانش آموزان به خوبی تبیین شود.
فرماندار دزفول همچنین گفت: همزمان با دهه ولایت و عید سعید غدیر خم ،سادات شهرستان دزفول تجلیل می شوند.
رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دزفول نیز در این نشست گفت: فرهنگ غدیر فرهنگی ریشه دار و یک واقعه آسمانی است که در این روز عزیز امام علی (ع) به عنوان جانشین پیامبراکرم(ص) معرفی شد.
حجت الاسلام مرتضی بیگدلی افزود:در این روز باید برنامه های فرهنگی ویژه ای در خور شهرستان دزفول برگزار شود و خیابان ها و میادین شهری آراسته و مزین شوند تا مردم مومن دزفول در فضایی معنوی به جشن و سرور بپردازند.
وی افزود:به همین مناسبت در روز عید غدیر خم عقد اخوت وبرادری میان گروه ها و دسته های مختلف برگزار خواهد شد تا همیشه بین مسلمانان وحدت و همدلی باشد.
حجت الاسلام بیگدلی افزود:برگزاری همایش مداحان و روحانیون ،جشن مهد شکوفه های قرانی و اعزام مبلغین و مبلغات برای سخنرانی در این مراسمات جشن از جمله برنامه های اداره تبلیغات اسلامی دزفول در دهه ولایت می باشد.
علی پور ابراهیم معاون پرورشی آموزش وپرورش دزفول نیز با اشاره به برنامه های آموزش وپرورش در دهه ولایت گفت:اهدای هدیه به دانش آموزان همنام با امام علی (ع)،اعزام مبلغان به مدارس متوسطه ،محفل انس با قرآن با حضور قاری بین المللی ،اجرای برنامه های ورزشی و جنگ شادی از جمله این برنامه ها می باشد.
مسوول فرهنگی ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دزفول نیز گفت:برگزاری جشن ولایت در روستای حمزه و خیبر به زبان عربی،مسابقه کتابخوانی غدیر،جشنواره کودکان ونوجوانان عاشورایی و نشست های روشنگری واقعه غدیر از جمله برنامه های دهه ولایت می باشد.
غلامعلی تاج رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان دزفول نیز ، همایش شب شعر غدیربا حضور شاعران استانی،برپایی نمایشگاه هنرهای تجسمی در مجتمع فرهنگی هنری ،برپایی نمایشگاه عکس ،اجرای نمایش آژیر ،از آدم تا خاتم و نمایش طنز عروسی باباگپی و گردهمایی هنرمندان دزفول را از جمله برنامه های این اداره در دهه ولایت عنوان کرد.
در این نشست در خصوص برگزاری دعای ندبه در دانشگاه جندی شاپور، نورافشانی،برگزاری جشن ویژه اصناف وبازاریان ،شب شعر ولایت بحث و تبادل نظر شد.
برگزاری همایش بانوان ولایی ،برگزاری دعای عرفه درآستان متبرکه سبزقبا(ع) وامامزاده رودبند ،راه اندازی کاروان شادی در روز عید غدیر خم از میدان مثلث تاآستان امامزاده سبزقبا (ع) ،گلباران و عطرافشانی در بقاع متبرکه از دیگر برنامه های شهرستان دزفول به مناسبت دهه ولایت می باشد.

80856560-5013580

ایرنا

ارسال نظر

     


-->