جشن روزه‌ اولی‌ های دزفول و آغاز شکفتن شکوفه​ های ایمان برگزار شد+تصاویر - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
1st، ژوئن 2016
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 1 st ژوئن 2016 ساعت 8:36 ب.ظ | کد خبر: 43787  

به گزارش دزمهراب در آستانه حلول ماه مبارک رمضان، جشنواره روزه اولی‌ها امروز چهارشنبه به همت هیأت رزمندگان و عاشقان ثارالله شهرستان دزفول و با همکاری اداره آموزش وپرورش در سالن ایثار دزفول برگزار شد.

در این جشنواره که با حضور پرشور دانش آموزان روزه اولی به همراه مربیان و فرهنگیان و جمعی از مسؤلان محلی برگزار شد، دانش آموزان تازه مکلف شده روزه اولی با  بر سرکردن چادر نماز و در فضایی شاد و معنوی، آغاز شکفتن شکوفه​های ایمان و بندگی را در اوّلین سال روزه داری خود جشن گرفتند.

در هنگام ورود این گلهای بهشتی به سالن یک بسته ی فرهنگی شامل سه کتاب: «دانستنیهای سن تکلیف»، «صلوات کلید حل مشکلات» و کتاب تازه رو نمایی شده چهارم خرداد (روز دزفول) به نام کتاب «خط دوم نبرد» و نیز ساق دست، مهر و سجاده تقدیم این عزیزان شد تا  آنها دیدی تازه و صحیح نسبت به انجام فرایض دینی و حجاب خود داشته باشند.

در این جشنواره دانش آموزان روزه اولی با  بر سرکردن چادر نماز در فضایی شاد و معنوی؛ آغاز شکفتن شکوفه های ایمان و بندگی و نزدیک تر شدن خود به خدای متعال و بهره مندی از فیوضات این ماه مبارک را در اوّلین سال روزه داری خود جشن گرفتند تا خاطره ای ماندگار از اولین سال روزه داری خود داشته باشند.

از جمله بخشهای امسال جشنواره برپایی نمایشگاه «شهر باران» بود که شامل: نقاشی، دل نوشته، روزنامه دیواری و آثار هنری دانش آموزان روزه اولی با موضوع ماه مبارک رمضان بود که در ورودی این سالن بر پا شده بود. از بین ۷۵ اثر رسیده به جشنواره؛ ۲۵ اثر برگزیده شدند و نقاشی” نیکا علی مرادی” به عنوان برترین نقاشی شناخته شد. همچنین به همه ی دانش آموزانی که آثار خود را به جشنواره ارسال کرده بودند جوایزی اهداء شد.

آغاز بخش مراسم، قرائت سوره مبارکه قدر بود که توسط دانش آموزان “زینب و نرگس پور محمّد حسین” قرائت و ترجمه شد. سپس سرود ملّی و در ادامه مجری برنامه با آموزش شعرهایی در خصوص روزه، مبطلات روزه و داستانی در مورد راستگویی به دانش آموزان نکاتی تربیتی و دینی را یادآور شدند و در پایان دانش آموز روشندل “عطیه راجی “به بیان شعر روشندلان پرداخت.

از آنجایی که یکی از اهداف اصلی این جشنواره پیوند صمیمانه کودکان و نوجوانان با روحانیون معزز بود کارشناس برنامه “حجه الاسلام و المسلمین کاهوکار ” مهمان این برنامه بودند و به بیان نکات و آموزش هایی در مورد مرجع تقلید، فرایض دینی و فضیلت ماه مبارک رمضان پرداختند.

“حجه الاسلام کاهوکار” در ابتدای سخنان خود به مادران یادآوری کردند اگر می خواهید فرزندانتان به حجاب، نماز، و صداقت و راستگویی اهمیت بدهند از خودتان شروع کنید و الگوی خوبی برای آنها باشید.

سپس ایشان به مادران عزیز نکاتی را در مورد تغذیه صحیح کودکان و تشویق آنان در این ماه را یاد آور شدند و گفتند: اگر خداوند می دانست که دختران نه ساله نمی توانند روزه بگیرند روزه را بر آنان واجب نمی کرد.

“حجه الاسلام کاهوکار” در سخنان خود با زبان شعر و داستان، نکاتی را در مورد اهمیّت و برکت آغاز کارها بنام خدا و «بسم الله الرحمن الرّحیم» گفتند و بیان کردند: با نام خدا ، شیطان از شما دور می شود و فرشتگان شما را در کارها همر اهی می کنند.

 

لازم به ذکر است جشن روزه اولی های پسران نیز عصر امروز با حضور پسران به سن تکلیف رسیده برگزار شد.

IMG_0907 IMG_0908 IMG_0911 IMG_0915 IMG_0924

ارسال نظر

     


-->