جلسه ستاد اجرایی خدمات سفرهای نوروزی در دزفول برگزار شد+تصاویر - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
10th، مارس 2016
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 10 th مارس 2016 ساعت 7:39 ب.ظ | کد خبر: 40975  

جهت آماده سازی و پذیرایی از مسافران نوروزی

 جلسه ستاد اجرایی خدمات سفرهای نوروزی در دزفول برگزار شد+تصاویر

به گزارش دزمهراب جلسه ستاد اجرایی خدمات سفرهای نوروزی به جهت آماده سازی و پذیرایی از مسافران نوروزی پیش از ظهر امروز پنجشنبه با حضور شهرداری دزفول و شهرهای اقماری، بخشدران شهرستان و دستگاه های اجرایی در محل فرمانداری ویژه شهرستان دزفول برگزار شد.

معاون فرماندار ویژه با ابراز خورسندی از اقدامات صورت گرفته در شهرستان گفت: حدود نود درصد از اقدامات و کارهای مربوط به آماده سازی و پذیرایی از مسافران نوروزی انجام شده است و پیگر انجام اندکی از امورات باقی مانده در روزهای آینده میباشیم.

عبدالحسین پوررکنی با بیان اینکه امسال از شست وشو و هرس درختان تا خط کشی معابر و دیگر اقدامات صورت گرفته است، تصریح کرد: طبق بازدیدهای انجام گرفته ما حتی انتظار پاکسازی تابلوهای خیابان ها و راهنمایی رانندگی را نیز داریم.

وی همچنین بیان کرد: امسال علاوه بر استقرار مرکز اورژانس ۱۱۵ و با توجه به تحویل تعداد محدودی آمبولانس به دانشگاه علوم پزشکی، به دلیل بُعد مسافت بخش سردشت با مرکز دزفول یک وسیله به صورت سیار حضور و تردد خواهد داشت.

معاون فرماندار ویژه همچنین بیان کرد: ما ده کمیته نوروزی شامل کمیته های خدمات حمل و نقل، امداد و نجات، انتظامی و امنیتی، هماهنگی امور شهرداری ها، اسکان و رفاه، اطلاع رسانی و فرهنگی، ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایت، بهداشتی سلامت و محیط زیست، نظارت و تنظیم بازار و نهایتا برنامه ریزی و آمار میباشند.

عبدالحسین پوررکنی با اشاره به اینکه آمار و اطلاعاتی که ارائه خواهد شد حتماً باید مستند باشند، اظهار کرد: طبق گزارشات سال گذشته ما در فروردین ماه حدود دو میلیون مسافر داشته ایم که نیاز است این رقم مستند تر باشد که شاید بیشتر یا کمتر از این عدد شود؛ به امیدخدا امسال با تدابیرو نشست هایی که انجام شده است بتوانیم یک گام نسبت به سال گذشته اطلاعات خودمان را کامل تر کنیم.

وی بعد از امنیت موضوع ترافیک را نیاز شهرستان عنوان کرد و گفت: متاسفانه علی رغم پیگری های مجددانه برای حوزه پلیس راه دزفول یا همان صفی آباد نتواسته ایم وسیله ی کاملی در اختیارشان قرار دهیم، ولی همانند سال گذشته حداقل دو یا سه وسیله استیجاری به صورت ۲۴ ساعته در اختیارشان گذاشته تا بتوانند رصد بیشتری داشته باشند.

IMG_7154

همچنین رئیس عمران و برنامه ریزی فرمانداری دزفول نیز با بیان اینکه در ایام نوروز بدون هیچ هزینه ایی مسافران فراوانی به دزفول میآیند و بهترین فرصت جهت استفاده از این موقعیت است، اظهار کرد: در ایام نوروز خیل عظیم مسافران چه در قالب راهیان نور و چه به صورت شخصی به دزفول آمده و این بهترین فرصت جهت معرفی شهرستان میباشد.

فریدون روغنی زادگان افزود: پس بنابراین در این ایام، تمام ادارات مرتبط شهرستان باید با آمادگی کامل و تدابیر مناسب به استقبال نوروز بروند تا بتوانیم بهترین نتیجه را که نشان دادن قابلیت های شهرستان است از این ایام به دست آوریم.

وی با اشاره به اینکه تامین امنیت مسافران نوروزی و محل های گردشگری تاکید کرد: با حوزه های مقاومت بسیج و نیروی انتظامی شهرستان جهت تامین امنیت رایزنی های خوبی صورت گرفته است.

روغنی زادگان با بیان اینکه احتمال بروز بارندگی و آبگرفتگی معابر در ایام نوروز وجود دارد تصریح کرد: این آبگرفتگی احتمالی ناشی از عدم نظافت مجراهای فاضلاب است پس شهرداری و آب و فاضلاب باید این موضوع را مورد توجه قرار داده و نسبت به نظافت و کنترل فاضلاب هایی که با آب های سطحی تداخل دارند اقدامات خاصی را انجام دهند.

رئیس عمران و برنامه ریزی فرمانداری دزفول همچنین گفت: اداره راه و شهرسازی شهرستان باید نسبت به خط کشی و علائم گذاری جاده چهارراه آوج تا روستاهای بنوت و خیبر هرچه سریعتر اقدام کند تا شاهد بروز حوادث خطرناک رانندگی در این مسیر پرتردد نباشیم.

سرپرست اداره میراث فرهنگی شهرستان نیز در این جلسه اظهار کرد: پنج بروشور شامل بروشورهای معرفی جاذبه های تاریخی، مذهبی و گردشگری شهرستان و نیز بروشورهای اختصاصی شامل معرفی جندی شاپور، چغامیش، موزه و قلم نی در تیراژهای بین چندین هزارتایی برای عرضه به مسافران نوروزی چاپ و آماده شده است.

یعقوب زلقی با بیان اینکه تابلوهای گردشگری و علائم هشدار و توضیحات در ورودی سرتنگ به آبشار شوی نصب شده است، افزود: در ایام نوروز تبلیغات ورودی های سطح شهر باید از حالت های همیشگی خارج و به بحث های گردشگری با مضامین معرفی جاذبه های شهرستان و خوش آمد گویی به مسافران تبدیل شود چرا که این تبلیغات محیطی متناسب با نوروز قطعا موجب رضایت و خشنودی مسافران خواهد شد.

وی همچنین با استقبال از طرح ارائه شده در جلسه مبنی بر ایجاد نمایشگاه در چهارراه آوج، تصریح کرد: چهارراه آوج یکی از گلوگاه های اصلی شهر است و نیمی از گردشگران ما از این محل وارد دزفول میشوند ما آمادگی داریم که با همکاری شهرداری های شهرهای اقماری نمایشگاهی در حوزه صنایع دستی شهرستان در این منطقه دایر کنیم.

IMG_7174

همچنین بخشدار سردشت نیز از برگزاری جلسات مختلف با دهیاران مناطق مختلف این بخش جهت آمادگی بیشتر در پذیرایی از مسافران نوروزی خبر داد و اظهار کرد: آموزش و پرورش سردشت، متولی اسکان مسافران نوروزی این منطقه است و مسافران می توانند از هم اکنون برای درخواست مکان استقرار به این اداره مراجعه کنند.

مسعود سخایی همچنین با بیان اینکه سیاه چادری در مسیر سردشت جهت عرضه صنایع دستی و بومی منطقه با همکاری میراث فرهنگی شهرستان برپا شده است، افزود: اورژانس هوایی برای ارائه خدمات به این منطقه صعب العبور آماده است؛ ضمن اینکه نیاز است تا شبکه بهداشت یک دستگاه آمبولانس اضافی را نیز برای خدمات رسانی بهتر به گردشگران به ما در ایام نوروز تحویل دهد.

در این جلسه نیز بخشدار شکراله قارم چغامیش با بیان اینکه این بخش نسبت به سردشت و شهیون از تردد مسافر کمتری برخوردار است اما در مکان های زیارتی آن یعنی سید نور و ابوالبشیر روزانه حدود ۱۲ هزار مهمان نوروزی دارد، افزود: نیاز است که اداره اوقاف به دلیل اینکه تولیت این مکان های مذهبی را برعهده دارد در بحث نظافت و پاکسازی این مکان ها با ما همکاری لازم را داشته باشد تا با استقبال بیشتری ازسوی مسافران روبه رو شویم.

شهردار شهر امام نیز با بیان اینکه ورودی این شهر از روشنایی مناسبی برخوردار نیست و تا حوالی میانرود بسیاری از چراغ ها و از کار افتاده اند، اذعان کرد: : اقداماتی از جمله رنگ آمیزی پایه های برق و جدول ها، نظافت معابر، کاشت درخت و گل کاری معابر شهر امام توسط شهرداری در حال انجام است ضمن اینکه مقرر شده تا محل استقرار مهمانان نوروزی در نزدیکی آتش نشانی شهر امام باشد.

علی واهبی همچنین گفت: باغ های اطراف شهرهای اقماری دزفول در ایام نوروز پذیرای خیل عظیم گردشگران است و می طلبد که شرکت های شهید رجایی و شهید بهشتی که درآن حوالی قرار دارند با ایجاد مکان هایی برای استقرار مسافران شهرداری های شهرهای اقماری را در زمینه پذیرایی از مهمانان نوروزی کمک کنند.

IMG_7156

همچنین امید حیدری شهردار سیاه منصور نیز در این جلسه نیز خواستار تعامل پایگاه مقاومت بسیج و آموزش پرورش در زمینه ارائه فضاهای اقامتی شد و گفت: ما پیشنهاد میدهیم که نمایشگاه صنایع دستی و چادر امداد خودرو در ورودی سیاه منصور شود؛ خوشبختانه روشنایی پل ورودی سیاه منصور به شوشتر نیز پس از ۱۰ سال انجام شد.

بهزاد شاهرخی فر شهردار شهر صفی آباد دزفول نیز در این جلسه  با بیان اینکه محل استقرار مهمانان نوروزی شهر صفی آباد در محل امامزاده فراش است گفت: اقدامات لازم از جمله ایجاد سکو و تامین امنیت در محل استقرار مهمانان همچنین نظافت و پاکسازی پارک ها و میادین شهر، تعویض سطل های زباله و لکه گیری خیابان های صفی آباد صورت گرفته است.

همچنین محسن نمازی فر مدیر توزیع نیروی برق دزفول نیز اظهار کرد: روشنایی معابر و ورودی های شهر را از حدود دو ماه پیش با همکاری شهرداری های شهرهای اقماری دزفول آغاز کردیم و اکنون در وضعیت مناسبی قرار داریم.

در این جلسه مدیر سازمان اتوبوسرانی دزفول نیز با بیان اینکه اکثر وظایف مربوط به کاروان های راهیان نور به سازمان اتوبوسرانی محول شده گفت: از ۲۷ اسفند تا ۱۵ فروردین همانند سال های گذشته نمایشگاهی در پایگاه چهارم شکاری برپا می شود که به دلیل تردد فراوان مردم به آن منطقه مقرر شده تا ما نیز عمده خدمت رسانی های خود در ایام نوروز رو به جابه جایی مسافران این پایگاخ اختصاص دهیم.

محسن رادمنش افزود: در ایام نوروز استفاده مردم از اتوبوس کمتر می شود اما ما همچنان خدمت رسانی خودرا انجام خواهیم داد.

 

ارسال نظر

     


-->