30th، آوریل 2019
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 30 th آوریل 2019 ساعت 12:59 ب.ظ | کد خبر: 55682  

جلسه هماهنگی برگزاری مراسم سوم و چهارم خرداد در نهاد امامت جمعه دزفول تشکیل شد.

۴ خرداد نمادی از مقاومت و ایستادگی مردم دزفول است

امام جمعه دزفول در این جلسه ۴ خرداد را نمادی از مقاومت و ایستادگی خواند و گفت: ایستادگی و مقاومت در جبهه مقاومت پیروزی‌های فراوانی را موجب شده است و افتضاحاتی نصیب آمریکا و اذنابش کرده است و باید اطمینان داشت که ایستادگی تنها راه مقابله با دشمنان است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول اظهار داشت: در قضیه سیلاب صحنه‌های زیبایی از مقاومت و همدلی مردم و نیروهای جهادی رقم خورد و اینها درسهایی از مقاومت مردم خوزستان و خصوصا دزفول در دورن دفاع مقدس می‌باشد.

ملت ایران ملتی بااراده و باصلابت است که در مقابل دشمن تسلیم نمی‌شود

حجهالاسلام والمسلمین قاضی رمز مقاومت را تسلیم نشدن در برابر خواسته دشمن دانست و افزود: ملت ایران ملتی بااراده و باصلابت است که در مقابل دشمن تسلیم نشده و موجب استیصال دشمن شده است و می‌توان آن را بزرگترین پیام سوم و چهارم خرداد بیان کرد.

پوشش رسانه‌ای سوم و چهارم خرداد رویکرد مبارک استقامت و پایداری ایران را به نشان خواهد داد

امام جمعه دزفول به اهمیت پوشش رسانه‌ای سوم و چهارم خرداد اشاره کرد و گفت: این دو روز در راستای هم بوده و باید بزرگداشت آنها رویکرد مبارک استقامت و پایداری را که در ایران نهادینه شده است به نمایش بگذارد.

۴ خرداد را باید با ابزار هنر و بعنوان یک مکتب پویا به نمایش گذاشت

امام جمعه دزفول به بیان مقام معظم رهبری در خصوص گنجینه دفاع مقدس اشاره و خاطرنشان کرد: باید از این سرمایه درست استفاده کرده و آن را به منصه ظهور رساند و این حادثه تاریخی عظیم را با ابزار هنر بعنوان یک مکتب پویا به نمایش گذاشته چراکه هر چه در این زمینه تلاش شود هنوز هم جوانب مغفولی وجود دارد.

حجهالاسلام والمسلمین قاضی اظهار کرد: باید تدابیری اندیشیده شود تا با برگزاری مراسم به دلیل ماه رمضان مردم به زحمت نیافتند.

امام جمعه دزفول ادامه داد: در جنگ نرم و جنگ اقتصادی که جنگی تمام عیار است رویکرد مقاومت در دفاع مقدس در پیش گرفته شود و از ناهماهنگی برنامه‌ها کاسته شود چراکه با برگزاری مراسم هماهنگ و باشکوه موجبات سوء استفاده از دشمن گرفته خواهد شد.

همه باید احساس مسئولیت کرده و در مقابل این روز ملی و بزرگ در هرجایگاهی به سهم خود انجام وظیفه کنند

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول افزود: همه باید احساس مسئولیت کرده و در مقابل این روز ملی و بزرگ در هرجایگاهی به سهم خود انجام وظیفه کنند و این پیام را به دشمن داد که مردم دزفول مظهر مقاومت بوده و در مقابل دشمن ایستادگی می‌کنند.

باید بر منافع ملی اندیشید و در بزرگداشت روز ملی و فرهنگ مقاومت بصورت منسجم عمل کرد

حجهالاسلام والمسلمین قاضی ضمن تأکید بر اندیشیدن به منافع ملی گفت: باید توجه داشت که هدف یکی بوده و آن هم بزرگداشت روز ملی و فرهنگ مقاومت است؛ در این برنامه شخص مطرح نیست بلکه باید ارزش‌های انقلاب و نظام حفظ شود.

امام جمعه دزفول افزود: مسئولین باید مراقب باشند منسجم بوده چراکه اختلافات به صلاح نیست و موجب سوء استفاده دشمن خواهد شد.

سخنان معاون سیمای مرکز خوزستان

در ادامه این جلسه آقای ابراهیم زاده معاون سیمای مرکز خوزستان گفت: باید هرچه بیشتر با شبکه‌های سراسری ارتباط داشته و این روز را معرفی کنیم و امسال که روزهای ۳ و ۴ خرداد با شبهای قدر تلاقی دارند باید کار متفاوتی ارائه داد؛ وجه شادی آن را حذف کرده و به وجه مقاومت و پایداری و حماسه استان و دزفول پرداخت.

سخنان سرهنگ پاسدار جولایی

همچنین سرهنگ جولایی در این جلسه گفت: دو پدیده در دوران دفاع مقدس از جایگاه ارزشی برخوردار هستند فتح خرمشهر در ۳ خرداد ۶۱ در عملیات بیت المقدس با وحدت حول محور ولایت؛ و ۲۸۹۷ روز مقاومت مردم دزفول در مقابل دشمنی که ۳۶ کشور دنیا او را حمایت می‌کرد که پیروزی با ارزشی را به ثبت رساند.

وی افزود: معرفی دزفول با عنوان مقاومت و ایستادگی جایگاه والا و ارزشی دارد و سمبل مقاومت مردم ایران است باید این مکتب را به سایر ملل دنیا انتقال داد.

ارسال نظر

     


-->