جنایت اسید پاشی زائیده عواملی است که دنبال بدنام کردن فرضیه الهی امربه معروف و نهی از منکراند - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
26th، اکتبر 2014
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 26 th اکتبر 2014 ساعت 2:35 ب.ظ | کد خبر: 21964  

سرهنگ محتشمی راد با انتقاد از موج سواری برخی رسانه ها از ماجرای اسید پاشی در اصفهان تصریح نمود : جنایت اسید پاشی صورت گرفته در اصفهان به هیچ وجه زیبنده امت اسلامی نیست و شواهد بیانگر این  امراست که این عمل، زائیده عواملی هستند که در اصل به دنبال بد نام کردن و گمراه کردن اجتماع نسبت به این فریضه الهی اند.

دبیر ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر شهرستان دزفول  ضمن گرامیداشت، فرارسیدن هفته احیاء امر به معروف و نهی از منکر، اباعبدالله الحسین(ع) را بزرگ آمر به معروف و ناهی از منکر عنوان نموده  و با تشریح برنامه های ستاد در این هفته  افزود : از جمله اقدامات این هفته، برگزاری جلسه مبارزه با مفاسد اداری و سلامت اداری به عنوان یک امر پیشگیرانه ، اجتماع بزرگ خانواده های اولیاء و مربیان مدارس شهرستان به همت اداره آموزش و پرورش و تجمع بزرگ آمران امر به معروف و ناهیان از منکر در مصلای امام علی(ع) است.

سرهنگ عبدالامیر محتشمی راد هفته احیاء امر به معروف و نهی از منکر را زمانی مناسبت برای یادآوری این واجب الهی دانست و تصریح کرد: این دیدگاه که باید امر به معروف و نهی از منکر صرفا توسط یک سیستم اداری انجام بشود دید شایسته ای نیست.

وی همچنین خاطر نشان کرد: امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یک پدیده اجتماعی و به عنوان یک واجب الهی بر همه مردم جامعه لازم و ضروری است که در صورت هر گونه منکر همدیگر را تذکر و نسبت به خوبی همدیگر را تشویق نمایند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج  شهرستان دزفول، با تاکید بر اینکه جاری شدن این فریضه الهی با ابلاغیه و دستورالعمل ممکن نیست، اظهار کرد: اینکه فقط سیستم اداری و دولتی متولی امر بشود طبیعتا و یقینا پاسخگو نخواهد بود و تشویق به خوبی ها و نهی کردن از بدهی ها با ابلاغیه و دستورالعمل صورت نمی گیرد و در جامعه جاری و ساری نخواهد شد.

محتشمی راد با انتقاد از موج سواری برخی رسانه ها از ماجرای اسید پاشی در اصفهان خاطر نشان کرد: جنایت اسید پاشی صورت گرفته در شهرستان اصفهان به هیچ وجه زیبنده امت اسلامی نیست و قرائن و شواهد بیانگر این موضوع است که این عمل، زائیده عواملی هستند که در اصل به دنبال بد نام کردن و گمراه کردن اجتماع نسبت به این فریضه الهی هستند.

دبیر ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر شهرستان دزفول با بیان اینکه در هیچ جای قرآن شرع و دین مبین اسلام توصیه نشده که با افرادی که با هر ترتیب با ترویج منکرات در جامعه همراه هستند اینگونه برخورد شود تصریح کرد: مذهبی بودن خانواده افرادی که دچار اسید پاشی شده اند نقشه آنها را نمایان کرد که با بررسی اتفاق صورت گرفته شده می توان نتیجه گرفت عده ای به دنبال مبارزه با امر به معروف و نهی از منکر هستند تا ترویج کننده آن.

وی همچنین در ادامه  خواستار برخورد قاطع با عامل و یا عوامل جنایت اسید پاشی در اصفهان گردیده و در این رابطه اظهار داشت : قوه قضائیه با جدیت بدنبال مجرمان و عوامل این کار شوم، پلید، زشت و ناپسند هستند و امیدواریم که هر چه سریعتر عوامل این کار زشت شناسایی و برخورد قانونی صورت پذیرد.

عبدالامیر محتشمی امر به معروف و نهی از منکر را وظیفه همه آحاد جامعه توصیف و خاطر نشان کرد: توصیه و تقاضای ما از همه مردم این است که اگر می خواهیم جامعه سالم داشته باشیم نسبت به فریضه امر به معر وف و نهی از منکر خود را موظف و مسئول بدانند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج دزفول، در پایان بیان داشت: بهترین راه حل شروع این فریضه الهی خانواده به عنوان کوچکترین جزء جامعه است و در صورتی که خانواده اصلاح شود، جامعه نیز اصلاح خواهد شد.

“تذکر لسانی- پیام مهربانی-نظارت همگانی” شعار امسال هفته احیاء امر به معروف و نهی از منکر است که اولین هفته دهه اول ماه محرم الحرام برای تحیاء این واجب الهی نامگذاری شده است

دزفول امروز

ارسال نظر

     


-->