جنتی: یک شخصیت حوزوی معاون فرهنگی وزارت ارشاد می شود - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
13th، سپتامبر 2013
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 13 th سپتامبر 2013 ساعت 1:28 ق.ظ | کد خبر: 6643  
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی‌ با اشاره به حساسیت موجود در معاونت فرهنگی و به ویژه بحث ممیزی کتاب گفت: با وسواس دنبال این هستم که در صورت امکان یک شخصیت حوزوی در معاونت فرهنگی siv9Ezhارشاد به کار گرفته شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، علی جنتی در دیدار آیت‌الله سبحانی با اشاره به اینکه کار اصلی فرهنگی بر عهده حوزه علمیه و مراجع تقلید و نهادهای فرهنگی است اظهار داشت: وظیفه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، فراهم کردن بستر مناسب و تسهیل کردن شرایط است.
وی گفت: کارهایی مانند چاپ کتاب، رونق بخشیدن به کتابخانه‌ها، رسیدگی به وضعیت مساجد و کانون‌های فرهنگی در مساجد، نظارت بر ساخت فیلم‌های سینمایی و فعالیت‌های هنری، اوقاف، بقاع متبرکه و حج و زیارت تنها بخشی از فعالیت‌های زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.
وزیر ارشاد با اشاره به اینکه در گذشته مشکلاتی در ممیزی کتاب وجود داشته است گفت: در گذشته گاهی اوقات کتاب‌ها یک سال برای بررسی نگه داشته می‌شدند و در این دولت در تلاش هستیم که با در خدمت گرفتن متخصصان آشنای به کار و اهل فضل به این کار سرعت بیشتری دهیم و کتاب‌ها در سریع‌ترین زمان ممکن بررسی شوند.
وی با اشاره به وجود بعضی از کتاب‌های مضر در نمایشگاه‌های کتاب تصریح کرد: در نمایشگاه‌های کشورهای دیگر مشاهده کرده‌ام که برای ورود کتاب به نمایشگاه سخت‌گیری‌های زیادی انجام می‌شود و ما هم سعی می‌کنیم این نظارت‌ها و ارزیابی‌ها در نمایشگاه کتاب تهران هم صورت بگیرد تا از ورود کتاب‌های غیر علمی و غیر مفید به نمایشگاه جلوگیری شود.
جنتی با اشاره به حساسیت موجود در معاونت فرهنگی و به ویژه بحث ممیزی کتاب گفت: با وسواس دنبال این هستم که در صورت امکان یک شخصیت حوزوی در معاونت فرهنگی ارشاد به کار گرفته شود.
ارسال نظر

     


-->