پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

حجت الاسلام اراکی:امانت شهدا و علما باید حفظ شود

81302400-5934431

 آیت الله ‘ محسن اراکی ‘ شنبه شب در جشن میلاد امام رضا (ع)در سالن کوثر دزفول افزود:امانتداری از میراث شهدا و علما وظیفه ای همگانی است که در این راستا قشر جوان باید هوشمندانه عمل کرده تا معنویت و ارزش های اسلامی در جامعه پر رنگتر شود.

وی برگزاری جشن میلاد امام رضا (ع) در سراسر ایران اسلامی را ، پیمان با پیامبر اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) دانست و گفت:خداوند اهل بیت را جانشین خود در زمین انتخاب کرد تا جامعه با نور اهل بیت(ع) از زشتی و پلیدی پاک شود.

آیت الله اراکی خانه امام علی(ع) و حضرت فاطمه (س) را پاکترین خانه ها معرفی کرد که در آن خانواده ای پاک شکل گرفت و به خانواده های دوستدار اهل بیت پاکی می رساند.

وی بر اهمیت ازدواج و تشکیل خانواده تاکید کرد و گفت:حقیقت ازدواج بر پایه محبت پیامبر اسلام (ص) بنا شده است.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب در ادامه دزفول را شهر ولایت و محل رشد و پرورش انسان های وارسته علوی معرفی کرد و افزود:دزفول شهر فقاهت ، علم ، تدین و محبت اهل بیت (ع) است که علما و فضلای بزرگی در آن پرورش یافتند.

وی افزود:علمای برجسته ای چون آیت الله نبوی و آیت الله قاضی زحمات بسیاری در دزفول کشیدند ضمن اینکه این شهر محل پرورش شهدای بزرگی است که با زهد زندگی کردند لذا دزفول باید مبلغ تدین در جهان اسلام باشد.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب افزود:دزفول باید بتواند به لحاظ معنوی وفرهنگی فراتر از وضعیت فعلی عمل کند و مردم این شهر نباید اجازه دهند معنویات و ارزش ها در جامعه کمرنگ شود.

حجت الاسلام سید ‘محمدعلی قاضی دزفولی ‘ امام جمعه دزفول نیز در این جشن ضمن تبریک میلاد امام رضا (ع) با اشاره به آیات و روایات بر پیروی از ائمه اطهار (ع) تاکید کرد.

در این آیین که با اجرای تواشیح ، مولودی خوانی و جشن همراه بود از هشت نفر از حافظان قرآن تجلیل به عمل آمد.

ایرنا

اخبار مرتبط