پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

حجت الاسلام جزایری:بسیج مولود مبارک دفاع مقدس است

به گزارش دزمهراب به نقل از صلات (ستاد اقامه نماز سازمان صداوسیما) به نقل از فارس، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی موسوی جزایری در خطبه‌های این هفته ی اهواز با اشاره به فرا رسیدن هفته دفاع مقدس، گفت: به برکت دفاع مقدس خودخواهی‌ها و بددلی‌ها به همدلی و وحدت تبدیل شد، ایمان و تقوا و اخلاص در جبهه‌های جنگ موج می‌زد و عطر خوش ایثار و ایمان از جبهه‌ها به سرتاسر کشور منتشر شد و همه جا را فرا گرفت. 13930308000219_PhotoA

وی ادامه داد: ملتی که اعتماد به نفس نداشته باشد هیچ ندارد در سایه دفاع مقدس ما ناگزیر اعتماد به نفس پیدا کردیم چون دیدیم جز خدا هیچ یار و یاوری نداریم.

موسوی جزایری افزود: سرتاسر دنیا با ما مخالف بودند ولی ما ملت ریشه‌داری هستیم دیدیم می‌توانیم پابرجا بایستیم و حمله دشمن را دفع کنیم و پیروز شویم این اعتماد به نفس به برکت دفاع مقدس حاصل شد و بدون تردید نعمت بزرگی برای کشور بود.

امام جمعه اهواز خاطرنشان کرد: در دوران دفاع مقدس یک مولود مبارک به نام بسیج متولد شد که البته امام در پنجم آذرماه 1358 تشکیل بسیج مستعضین را اعلام کردند ولی جدی گرفته نشد سپاهی هم در کار نبود یک تشکیلات مختصری بود اما وقتی جنگ آغاز شد سرتاسر ملت بسیجی شد.

موسوی جزایری اظهار کرد: در آن دوران تاریخی، اول از همه عشایر غیور عرب، لر و بختیاری‌های جان برکف با لباس‌های محلی و تفنگهایشان آمدند و راهی جبهه‌ها شدند.

وی یادآور شد: صدام به خیال اینکه مردم خوزستان از او حمایت می‌کنند گفته بود کار جنگ در سه روز تمام است و من روز سوم در اهواز سخنرانی می‌کنم ولی چنان مردم رشید خوزستان سیلی به صورتش زدند که از جای خود بلند نشد.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان اظهار کرد: کجا رفت آن سخنرانی؟ امروز صدام کجاست؟ وزیر دفاعش پسردایی‌اش عدنان خیرالله کجاست؟ ماهر عبدالرشید از فرماندهان بزرگ سپاه صدام کجاست؟ بعثی‌ها کجا رفتند؟ همه به جهنم واصل شدند جز یک معدودی که توانستند و فرار کردند.

موسوی جزایری تأکید کرد: امروز ارتش 20 میلیونی امام (ره) محقق شده، میلیون‌ها نفر آموزش دیده‌اند و جان بر کف برای دفاع از این مرز و بوم ، اسلام و ولایت آماده‌اند و گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب هستند.

وی افزود: امروز امریکا و رژیم صهیونیستی به خودشان اجازه نمی‌دهند که وارد عرصه جنگ با ایران شوند چون می‌دانند در یک باتلاقی گیر می‌کنند که هیچ راه نجاتی برای آنها قابل تصور نیست برای همین تهدید می‌کنند و دست به تحریم اقتصادی می‌زنند ولی کارشناسان نظامی آنها را از جنگ با ایران بر حذر می‌دارند.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان در فراز دیگری از خطبه‌های نماز جمعه اهواز گفت: پیش از شروع جنگ و بعد از پیروزی انقلاب تشتت‌هایی به وجود آمده بود، گروهک‌ها ساز خود را می‌زدند، خودخواهی و تهمت و افترا خیلی زیاد شده بود و اختلافات شدت گرفته بود.

موسوی جزایری ادامه داد: در آن شرایط مردم انسجام و اتحاد خود را از دست داده بودند و اوضاع روز به روز بدتر می‌شد، گروهک‌ها هنوز ماهیت خود را برای مردم نشان نداده بودند و پایگاه مردمی داشتند، که از جمله دستاوردهای جنگ این بود که ماهیت واقعی این گروهک‌ها افشا شد و آنها در جامعه منزوی شدند.

وی اضافه کرد: جنگ مثل یک غربال سره از ناسره را جدا کرد، خوب‌ها از بدها جدا شدند تا آنجا که گروهک‌ها با آن همه شعار جانب صدام را گرفتند، لیبرال‌ها حضور در صحنه جنگ پیدا نکردند و مردم آنها را شناختند و دیگر خطی در جامعه جز خط امام باقی نماند.

اخبار مرتبط