حرام خدا رفراندوم بردار نیست! - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
26th، ژانویه 2015
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 26 th ژانویه 2015 ساعت 2:59 ب.ظ | کد خبر: 26097  

یک سایت خبری محلی نظرسنجی گذاشته که:
“علاقمند به حضور کدامیک از خوانندگان زیر در دزفول هستید؟”!!!
با دیدن این نظرسنجی پیش چشم ذهنم رژه رفتند خاطرات همین چند سال پیش که در شمال کشور ساکن بودم و خبرنگاری می کردم. تا برای مصاحبه سر صحبت را با کسی باز می کردم و می فهمیدند که اهل دزفولم ، برق نگاهشان عوض می شد! چندین برابر احترامم می کردند و با آب و تاب از خاطرات دوران دفاع مقدسشان در دزفول می گفتند و از ایمان مثال زدنی مردم دارالمؤمنین.
حالا اگر گذر آن مردان به این سایت بیافتد با خود چه فکر می کنند؟ لابد شک می کنند که سوال را درست نخوانده اند و این آن دزفول نیست! و دوباره می خوانند و اما …
می دانم الان عده ای خواهند گفت: روزی این جا جنگ بوده.. همه اش که نمی شود عزاداری کرد!
صحبت عزاداری نیست که به اندازه کافی دلایل قرآنی و روایی و عقلی و منطقی مبنی بر کاذب بودن شادی ناشی از غنا موجود است و می دانیم و می دانند.
هنوز نوجوان بودم که زمزمه های تأسیس مدرسه ی موسیقی در دزفول به راه افتاد و البته با حضور و اقتدار مردم متدین به جایی نرسید اما آن جریان دست از کار نکشید و کم کم و در قالب اعطای مجوز آموزشگاه های خصوصی موسیقی سعی در استحاله ی عقیدتی مردم و شکستن قبح پرداختن به موسیقی و مطربی در شهر داشتند و البته به مدد یاری دیش هایی که مهمان جدید یا بهتر بگوییم صاحب خانه ی تجدید خیلی از همشهریانمان شده بود، موفق هم بودند!
حالا هر چند وقت یکبار دست به دامن سلاح تازه شان که برپایی کنسرت پاپ است می شوند و انتظار دارند مردم شهیدپرور دزفول ساکت بنشینند و معنویت شهرشان را دودستی تقدیم دارامب و دارامب آلات لهو و لعب بسپارند و چشم بر تمام وصیت نامه های شهدایشان ببندند.
غافل از اینکه حتی اگر مردم هم یادشان نباشد خود شهدا ، زنده تر از تمام ما هر روز کوچه های اعتقاد شهر را پاسداری می کنند.
هنوز هستند روحانیت بیداری که شجاعانه و علی وار در برابر کمترین انحرافی سینه سپر کنند و حتی از بذل آبرویشان نیز نهراسند و هربار با اقتدار از مخالفتشان با برگزاری کنسرت های موسیقی پاپ در دزفول سخن گفته اند. و حالا این نظرسنجی یعنی دهن کجی به تمام مقدسات دزفولی ها!
و ما نیز حواسمان هست…
حواسمان هست که موریانه ها در کمین ایمان و انقلاب مایند…
حواسمان هست که اینک جنگ، جنگ نرم است و جبهه همین فضای مجازی …
حواسمان هست که هیچ توجیهی حکم خدا را استحاله نخواهد کرد و حرام خدا رفراندوم
بردار نیست!

mosighi

نظر بینندگان
 1. حمید says:

  خانم آراسته،با توجه به یادداشتهای قبلیتون از شماانتظار نوشته منطقی و مستدل تری میره، این نوشته بیشتر تعیین موضع وسرزنش بود،برای مثل منی که موسیقی رادرحالت حلالش کمک به دین داری میدونه باید شما استدلال بیارید.

 2. مصطفی says:

  در آینده ای نزدیک انواع کنسرت های پاپ و تاپ و … را در دزفول شاهد خواهیم بود
  و به حول قوه اللهی هر روز بدتر از دیروز ان شاالله

 3. محیا says:

  موسیقی حلال کمک به دینداری؟؟؟
  این دیگه چه صیغه ایه!!!
  عجب!!

 4. دزقولی says:

  این چه حرامی هستش که توی پایتخت جمهوری اسلامی حلال هستش؟دایی و پسر عمه و عمو و چندین نفر دیگه از خانواده ی ما از شهدای دفاع مقدس هستن و در هیچکدام از وصیت هایشان سخنی از این توهمات نیامده است.ما متعجبیم که چرا مدام از ما خانواده های شهدا هزینه می کنید؟موریانه شما هستید که در افکار متحجرانه ی خود مانده اید و نسل جدید دزقول باید تاوان شما را بدهند.بله غنا حرام است ولی خواننده و آهنگ و کنسرتی که مجوز فرهنگ و ارشاد دارد چگونه می تواند حرام باشد؟آیا آن مرجع قانون گذاری به این نکات شرعی توجه نداشته است که شما بدون اطلاع نظر می دهید؟آیا این کار قانون شکنی نیست؟؟یا علی دیدار به قیامت

 5. پيمان بهمنش says:

  مگه مشکل موسیقی چیه

 6. رضا says:

  دوستان انگار نمیدونند رهبری از موسیقی پاپ حامد زمانی تجلیل کرد و این همه شعر عارفانه که سبک پاپ اند مثلا اصفهانی.دوستان نمیدونم چرا اسقرای ناقص میکنند!

ارسال نظر

     


-->