پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

«حصر رسانه ای» بهترین وزیر از سوی افراطیون

رسانه های اصلاح طلب در عملی ناجوانمردانه اقدام به «حصر رسانه‌ای» پرکار ترین وزیر دولت نمودند، چرا که وی جایی برای سیاست‌بازی آنها درنظر نگرفته است.

به گزارش فرهنگ نیوز، پس از انتخابات ریاست جمهوری سال 92 و روی کار آمدن دولتی که خود را صاحب تخصص و تجربه می‌نامید و شعار اعتدال و وحدت را سر می‌داد، امید می‌رفت تا گره از مشکلات مردم در بخش‌های گوناگون جامعه باز شود. اما با معرفی وزرا به مجلس صدای اولین هشدارها از سوی خیرخواهان به گوش می‌رسید که این کابینه نوید دولتی معتدل را به مردم نمی‌دهد، مخصوصاً حضور برخی افراد در وزارتخانه‌های حساس این تلقی را ایجاد نمود که عده‌ای در حاشیه دولت قصد سیاسی‌کاری‌های حزبی خود را دارند و خدمت به مردم در اهدافشان نمی‌گنجد.
برای نمونه وزیر محترم ارشاد از جمله افرادی بود که از همان ابتدا حاشیه‌ساز شد و با تصمیمات عجولانه که بعضاً از دایره اعتدال نیز خارج است عملاً این وزارت خانه را از پرداختن به وظیفه اصلی خود که همانا گام برداشتن در مسیر تعالی فرهنگی و بهبود شاخص‌های فرهنگی جامعه است دور نموده است؛ یا در وزارت علوم نیز شاهد هستیم با انتساب‌های اتوبوسی در دانشگاه‌ها که اعتراض دانشجویان و اساتید و نمایندگان محترم مجلس را به همراه داشته است و حتی رئیس محترم جمهور نیز به وزیر مربوطه تذکر داده‌اند، اوضاع به سویی هدایت می‌شود تا بار دیگر دانشگاه‌ها بجای اینکه بازویی برای رشد علمی و اقتصادی کشور باشند تبدیل به بحرانی امنیتی برای جمهوری اسلامی شوند. در برخی وزارت خانه‌های دیگر نیز اوضاع دست‌کمی از این دو وزارت خانه ندارد، گه گاه خبر از رانت‌های عظیم اقتصادی یا عدم برخورد با پرونده‌های فساد نفتی و… به گوش می‌رسد. به نظر می‌رسد عده‌ای تندروی سیاسی و باند باز در حاشیه دولت وجود دارند که شرط حیات خود را در غوغا سالاری و ایجاد تنش‌های بیهوده سیاسی می‌دانند و قصد دارند تا با دامن زدن به بازی‌های سیاسی و حمایت از افراطیون اصلاح‌طلب فضای سیاسی و اجتماعی کشور را به‌گونه‌ای مسموم کنند تا جلو خدمت‌رسانی دولت گرفته شود.
در این میان اما باید به نقطه عطفی در دولت تدبیر و امید اشاره نمود؛ دکتر قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت که از ابتدای کار خود در وزارت خانه مهم و پرمشغله بهداشت از غوغا سالاری و سیاسی‌کاری پرهیز نمود و تلاش نمود تا این وزارت خانه صرفاً به انجام‌وظیفه ذاتی خود بپردازد. وزیر بهداشت در عزل و نصب‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی شایسته‌سالاری را مقدم بر سیاسی بازی قرار داد، (اقدامی که در وزارت علوم هیچ‌گاه دیده نشد) همچنین از معاونین کاردان و باتجربه در وزارت بهداشت کمک گرفت، به‌گونه‌ای که یکی از معاونین ایشان معاون دکتر لنکرانی در زمان وزارتش بوده است. در طول این یک سال مردم کمترین حاشیه‌سازی و بیشترین خدمت‌رسانی و تغییر در وضعیت نیازمندان را از این وزارت خانه در خبرها شنیده‌اند درصورتی‌که علی جنتی خود عامل حاشیه و تندروی در وزارت ارشاد شده است و تاکنون نه‌تنها برون داد مثبتی درزمینهٔ فرهنگی از وزارتخانه‌اش دیده نشده بلکه اقداماتش سبب شده است تا رهبر معظم انقلاب نیز تذکراتی جدی درزمینهٔ مسائل فرهنگی به دولت گوشزد نمایند.
 قاضی زاده در طول یک سال دوران وزارتش توانست طرح بیمه همگانی رایگان را اجرایی نماید، نظام سلامت را که در آن درمان بسیاری از بیماران در مراکز دولتی رایگان شده است را تا حد زیادی به اجرا در بیاورد، با تعامل مناسب با مجلس اعتبارات موردنیاز برای پیشبرد خدمت‌رسانی درزمینهٔ سلامت و بهداشت را جذب نمود و از همه مهم‌تر در مقابل انتقادات منتقدان دست به برچسب‌زنی و توهین به‌طرف مقابل نمی‌زند، بلکه شخص خودش یا معاونینش با بررسی میدانی و سریع مسئله به دنبال چاره‌سازی و رفع مشکل برمی‌آیند که همین موضوع باعث شده است تا این وزیر دولت اعتدال پایگاه اجتماعی مناسبی را در میان مردم و حتی منتقدین به دست آورد.
وی که پیش از دوران وزارتش و در حین این مسئولیت مهم بخشی از وقت خود را برای درمان مردم مناطق محروم کشور اختصاص داده است، پس از مطرح شدن نابینا شدن دختر بچه 6 ساله از هر دو چشم به دلیل اشتباه پزشکی، عمل پیوند این کودک 6 ساله را شخصاً و به صورت رایگان به عهده گرفت. عملی که اکنون موجب بازگشت بینایی این کودک شده است.
قاضی زاده پیش از این در خصوص این حادثه پزشکی گفته بود:
“چند وقت پیش دوستی پرسید، نسبت به شوخان (کودک 6ساله) چه احساسی داری؟ گفتم: پزشک، همه بیمارانش را به یک چشم می بیند. شوخان و همه بچه های این سرزمین مانند فرزندان خودم عزیز هستند؛ اما مردم هم باید بدانند پزشک، انسانی است که تلاش می کند با علمی که آموخته و تجربه ای که اندوخته، دردی از تن رنجوری بزداید. به قول حکما «ما وسیله ایم و درد و دوا در اختیار اوست.»”
باید به دولت یادآور شد که پرداختن به حاشیه‌ها و میدان دادن به اصلاح‌طلبان افراطی در برخی از وزارت خانه‌های حساس فقط باعث دلسردی مردمی می‌شود که به امید اعتدال به دولت رأی داده‌اند و ناکارآمدی دولت را اثبات می‌کند؛ اعتدال واقعی را شاید بتوان با استفاده از مدل مدیریتی دکتر قاضی‌زاده هاشمی در دیگر بخش‌های دولت نیز اجرا نمود و از این طریق به‌جای محور قرار گرفتن بازی‌های سیاسی، مردم و مشکلات آن‌ها در محور عملکرد دولت قرار داد.
اما نکته جالب اینجاست که رسانه‌های اصلاح‌طلب نه‌تنها موفقیت‌های وزارت بهداشت دولت اعتدال را در خبرهای خود سانسور می‌کنند بلکه از هر بهانه‌ای برای تخریب وزیر پرکار دولت نیز بهره می‌برند و این واقعاً جای تأسف دارد و نشان‌دهنده برنامه افراطیون برای آیندهٔ دولتی است که آن را “رحم اجاره‌ای” نامیده‌اند. این افراطیون که در فتنه 88 پاسخ دندان‌شکنی از مردم گرفته‌اند، با رخنه در برخی رسانه‌های گروهی تمام تلاش خود را به کار بسته‌اند تا فضای اختلاف و دشمنی و درعین‌حال حاشیه‌سازی و حمایت از فتنه گران را در جامعه نشر دهند و از این آب گل‌آلود به خیال خود نهنگ صید کنند!
شاید اصولگرایان نظر سیاسی متفاوتی با دکتر قاضی‌زاده هاشمی در برخی موارد داشته باشند، اما “حصر رسانه‌ای” و تخریب این وزیر پرکار از سوی رسانه‌های اصلاح‌طلب که ادعای حمایت از دولت را با خود یدک می‌کشند و درواقع سعی دارند از موقعیت اجتماعی دولت اعتدال، برای افراط خواهی خود، وسیله‌ای بسازند، ناجوانمردانه است و وظیفه ذاتی و اخلاقی رسانه است تا دوست و دشمن را به دولت اعتدال بشناساند بلکه از انحراف در مسیر خدمت‌رسانی جلوگیری شود. اکنون زمان آن است که رئیس‌جمهور محترم با بررسی عملکرد یک‌ساله وزرا، دولت را در مسیر اعتدال ترمیم نماید و خود را از بند افراط برهاند.

اخبار مرتبط