18th، جولای 2014
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 18 th جولای 2014 ساعت 8:21 ب.ظ | کد خبر: 17627  

نیروهای آمریکایی مستقر در افغانستان با یک دشمن ناشناخته مواجه شده‌اند.دشمن ناشناخته نیروهای آمریکایی یک گروه شبه‌نظامی یا طالبان نیست بلکه عنکبوتی موسوم به کیمل اسپایدر هستند. نیروهای خارجی مستقر در افغانستان عنوان می‌کنند اندازه این عنکبوت‌ها 15 سانتیمتر است.

به گفته سربازان خارجی با اینکه عنکبوت‌های مورد نظر سمی نیستند اما اگر کسی را بگزند اعضای بدن وی به شدت آسیب می‌بیند و اگر فرد به موقع معالجه نشود ممکن است فلج شود.

گزارش ها نشان می‌دهد تعداد زیادی از سربازان خارجی به ویژه سربازان آمریکایی مستقر در افغانستان توسط این عنکبوت‌های خطرناک مورد حمله قرار گرفته‌اند. طبق این گزارش سربازان آمریکایی که تا قبل از این فقط نگران حمله طالبان بودند در حال حاضر از حمله عنکبوت‌ها نیز در هراسند.

سیمی گورمن یک سرباز انگلیسی مستقر در افغانستان بر اثر گزیده شدن توسط این عنکبوت پای خود را از دست داد و در حال حاضر فلج است و زندگی دشواری را سپری می‌کند.

یکی دیگر از سربازان خارجی نیز بعد ازگزیده شدن توسط این عنکبوت خطرناک 17 با مورد عمل جراحی قرار گرفته اما هنوز معلوم نیست سلامتی خود را بدست آورد.

پزشکان انگلیسی عنوان می‌کنند درمان قطعی و فوری برای گزیده شدن توسط عنکبوت کیمل اسپایدر وجود ندارد اما عمل‌های جراحی متعدد ممکن است بیمار را ظرف 2 الی 3 سال از فلج شدن و مرگ نجات دهد.

8 9

 

 

 

 

 

 

 

منبع : فرهنگ نیوز

ارسال نظر

     


-->