خاطراتی از شهید حاج عظیم محمدی زاده - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
16th، مارس 2016
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 16 th مارس 2016 ساعت 10:04 ب.ظ | کد خبر: 41206  

از دید حاج عظیم جبهه میعادگاه عشق و مقدس ترین مکان روی زمین بود که در تمام لحظات حضور در آن جزء قربت و بندگی خدا چیزی نمایان نبود و با عمل نمودن در این مسیر دیگران را نیز متحول می نمود .

از نظر ایشان فرماندهان ارشد لشکر بعنوان علمداران سپاه و در جنگ قابل ستایش و احترام بودند ولی ما معتقد بودیم و هستیم که علمدار واقعی ایشان بود زیرا بنابر خصوصیات خوب و خاص خود در تمام عملیاتها بعنوان علمدار و پیشرو لشکر در پیشانی عملیاتها حضور داشته و کمتر کسی به یاد دارد که ایشان هدایت و فرماندهی نیروها را بخصوص به هنگام عملیات و درگیری جز از نزدیک و سینه به سینه نیروها را هدایت می نمود .

AZIM MOHAMADI ZADEH (179)

در ایثار کردن از فکر ، جسم ، مال و وقت خود بر هیچ کس پوشیده نیست که جزء افراد استثنایی بود.

مثلا بعنوان یک مشاهد نزدیک ؛ حقوق دریافتی اش از شرکت در اوایل جنگ بین بچه های بسیجی که از لحاظ مالی ضعیف بودن بگونه ای توزیع می شد که حتی نزدیک ترین افراد متوجه نمی شدند .

یا در عملیاتها قبل از اینکه فرمان بدهد تمام جوانب را از نزدیک بررسی و شخصا در تمام صحنه های خطرناک حضور نزدیک داشت و در مواقعی که خطر را نزدیکتر از تصور می دید به مشکلی که مشهود نباشد افرادی را از منطقه دور و شخصا با آن پیش آمد درگیر می شد

که از نمونه های بارزی که بیشتر در خاطرم هست اتفاق شهادت غریب نظری در بهمن ماه ۵۹ در منطقه صالح مشطط (شهداء) و مرحله سوم عملیات بیت المقدس .

AZIM MOHAMADI ZADEH (11)

سردار شهید حاج عظیم محمدی زاده نگاهش به اطراف و مسائل متفاوت با دیگران بود

مثلا فقر را یک علت می دانست نه واقعیت و برای همین خاطر بود که اکثر افراد نزدیک ایشان از قشر ضعیف اقتصادی و اجتماعی جامعه بوده ولی پس از اندک زمانی در کنار ایشان به رشد و بالندگی می رسیدند

در مقابل تمام عوامل اعم از اشیاء و افراد مسئولیت تغییر مسیر از حداقل های بازدهی به سمت حداکثری را در خود احساس می نمود بگونه ای در کنار او نه در محاصره احساس خطر می کردی و نه در مواقع کمبود امکانات حریص جمع آوری بودی اشباح از اعتماد بنفس و درست نگری بود.

راوی : عبدالمجید میرزاپور

AZIM MOHAMADI ZADEH (17)

نظر بینندگان
  1. فرقان says:

    کاش متن رو ویرایش می کردین،به قدری اشکالات نگارشی و غلط املایی داره که به سختی خونده میشه

ارسال نظر

     


-->