خلق حماسه مدیون رهنمودهای رهبر انقلاب است/ مردم به حاکمیت و نظام اعتماد دارند - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
21st، ژوئن 2013
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 21 st ژوئن 2013 ساعت 4:58 ب.ظ | کد خبر: 3969  

وی ضمن تقدیر و تشکر از تدابیر مقام معظم رهبری، اظهار داشت: کلمات، جملات و رهنمودهای ایشان حتی کلام آخرشان در روز رأی‌گیری که فرمودند “رأی مردم امانت و حق‌الناس است”، مهم بود. اگر تدابیر ایشان نبود، معلوم نبود شاهد ‌چنین روزی برای ملت ایران باشیم.7df222eb1f42470d23480482a6cebe33

روحانی با بیان “می‌خواهم در این نشست از همه اعضا و افرادی‌که در ایام انتخابات برای بنده تلاش کردند، سپاسگزاری کنیم” خاطر‌نشان کرد: باید از خدای بزرگ تشکر کنم که زمینه این پیروزی را فراهم کرد. بنده این پیروزی را عنایت و فیض او و همچنین عنایت خاصه حضرت ولی‌عصر(عج) می‌دانم که این ایام به نام اوست و به روز ولادت باسعادتش نزدیک می‌شویم.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور منتخب ظهر امروز پنج‌شنبه در همایش تقدیر از مسئولان و اعضای ستادهای انتخاباتی‌اش که در سالن اجلاس سران برگزار شد، ضمن گرامی‌داشت میلاد حضرت علی‌اکبر(ع)، اظهار داشت: امروز مصادف با میلاد فرزند رشید و شجاع ابی‌عبدالله حضرت علی‌اکبر(ع) و روز جوان است. می‌خواهم در آغاز سخن درسی از علی‌اکبر(ع) داشته باشم، او که به پدر از همه نزدیک‌تر بود، برای جانبازی و فداکاری پیشتاز شد و این درس بسیار مهمی است، بنابراین هر کس به نظام و ایران اسلامی عشق می‌ورزد، باید پیشتاز فداکاری باشد.

رئیس جمهور منتخب ‌ادامه داد: البته با فاصله بسیار زیاد از آنهایی‌ که اعتقاد بیشتری به “دولت تدبیر و امید” دارند، می‌خواهم بیشتر پیشتاز خدمت و فداکاری باشند و این پیشتازی نیز باید در راه تحقق آرمان‌های انقلاب و دولت خود را نشان دهد.

رئیس جمهور منتخب ‌همچنین از همه فرهیختگان، اندیشمندان، نویسندگان، اساتید و مخصوصاً جوانان به‌دلیل ایجاد صحنه پرشور در انتخابات تقدیر و تشکر کرد و افزود: بنده همیشه به ایمان و شور جوانان باور داشتم و حماسه‌سازی جوانان را دیده و در ۱۵ خرداد ۴۲ شاهد نقش‌آفرینی مردم و جوانان بودم و فراز و نشیب‌های انقلاب را به‌خوبی دیده‌ام و روزهای سخت کربلای ۴ و ۵ را هنوز به‌یاد دارم لذا باید به مقام شامخ همه شهیدان درود بفرستم اما این شور و نشاط جوانان در این دوره از جنس دیگری بود، همچنین باید از حضور زنان بزرگوار و دختران جوان تشکر کنم. من در هرجا که می‌رفتم، این شور و هیجان آنها را به‌خوبی می‌دیدم.

“در روز آخر من در یکی از ورزشگاه‌ها سخنرانی کردم. قبل از سخنرانی من مردم، زنان و دختران ۴ الی ۵ ساعت در انتظار مانده بودند اما همان شور و نشاط را داشتند”.

روحانی در خصوص شور و نشاط مردم در انتخابات ۲۴ خرداد ماه، تأکید کرد: این شور و نشاط و حضور یک جمله را می‌گفت و آن این بود که ما آینده بهتری را می‌خواهیم.

رئیس جمهور منتخب ‌در بخش دیگری از سخنانش از تدابیر، حوصله،‌ صبر و سکوت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی تشکر کرد و گفت: باید از برادر عزیز، حجت‌الاسلام سیدمحمد خاتمی نیز تشکر کنم. از همه جریان‌های سیاسی، اصلاح‌طلبان، اعتدال‌گرایان و اصولگرایانی که به صحنه آمدند، تشکر می‌کنم، همچنین باید از همه کسانی که در هفته آخر اتحاد و وحدت را سامان بخشیدند، به‌خصوص این دو بزرگواری که نام آنها را بردم، تشکر کنم؛ آنها بسیار بسیار تلاش کردند.

روحانی ادامه داد: مهم این بود که ما به هدف مهم خود برسیم. در این راه افرادی از خیلی چیزها مانند برند حزبی و جناحی گذشتند که این گذشت بسیار مهم بود و معنای بسیار زیادی دارد و آن اینکه در ادامه راه برای اهداف بلند نظام و ایران عزیز از خود می‌گذریم.

وی با بیان “بنده در حین و بعد از انتخابات منظره‌های زیادی را مشاهده کردم که همه آنها حاکی از رشد و درس‌آموزی از گذشته بود” تصریح کرد: می‌دانم ‌مشکلات چقدر زیاد است، حتی الآن که برخی از وزارتخانه‌ها گزارش‌های کاری خود را به بنده انتقال داده‌اند، بیشتر این مشکلات برایم ملموس شده‌ است اما هرچه می‌گذرد، امیدم کاسته نمی‌شود.

روحانی همچنین به نقش‌‌آفرینی مردم در انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: من مطمئنم حضور مردم تنها در روزهای انتخابات نیست. مطمئنم حمایت مردم، هدایت مردم و ارشاد مردم برای این دولت تا پایان به‌اذن خدا خواهد بود.

رئیس جمهور منتخب ملت ایران، ضمن تشکر از ایثار و گذشت محمدرضا عارف،‌ افزود: برادر عزیزم دکتر عارف بسیار اخلاقی و بر مبنای هدف عمل کردند. بالاخره باید جوهره افراد را در کارهای آنان دید. با این اقدامات و کارها جایگاه انسان‌های والا مشخص می‌شود.

وی با تشکر از فعالیت اعضای ستاد انتخاباتی‌اش در زمان تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری افزود: ما جزو ستادهایی بودیم که پولی در بساط نداشتیم. دوستان می‌گفتند ما نیاز به ۵ میلیون پول داریم که به آنها گفتم تکیه ما به خداست. اگر اراده حضرت حق باشد، اقدامات انجام خواهد شد.

روحانی تأکید کرد: سرمایه اصلی ما آبروی‌مان بود که همه آن را در کف اخلاص گذاشتیم و به صحنه آوردیم البته خیلی از مردم کمک کردند، با این حال ستادهای انتخاباتی جرقه اولیه بود و خداوند اراده کرد و این موج ایجاد شد.

رئیس جمهور منتخب خاطرنشان کرد: در صندوق برخی از روستاها ۲۰۰ رأی به نام حسن روحانی ریخته شده بود. من حقیقتاً دچار حیرت هستم، به‌خاطر اینکه در این فرصت کوتاه فقط وقت کردم به چند استان سفر کردم و سفر به شهرستان، بخش و روستا دیگر فراهم نشد.

وی اضافه کرد: وسایل ارتباط جمعی و ارتباط شهر و روستا با دیروز متفاوت است و این همسویی مردم در انتخابات پیامی دارد البته من بسیار خوشحالم که جامعه امروز توأم با نشاط و امید است.

روحانی یکی از پیام‌های مهم و دستاوردهای انتخابات را سرمایه ملی و حضور مردم در صحنه عنوان کرد و گفت: این دستاورد بسیار بالاتر از انتخابات است. مردم با حضور در انتخابات به صندوق، حاکمیت و نظام اعتماد کردند. همه اقوام در انتخابات با شور و نشاط و هیجان وارد شدند و حقیقتاً ایران یک‌پارچه و یک‌صدا بود.

رئیس جمهور منتخب خطاب به اعضای ستاد انتخاباتی‌اش، افزود: امیدوارم فعالیت‌های شما در درگاه الهی مورد قبول واقع شود البته می‌دانم برای روحانی قدمی برنداشتید و خود من هم دنبال روحانی نبودم بلکه همه ما برای ایران قدم برداشتیم.

وی با اشاره به حضور شهرام ناظری و پگاه آهنگرانی‌ در این همایش، افزود: از اجرای آقای شهرام ناظری لذت بردیم ضمن اینکه دخترم پگاه در این همایش و نزد شما صحبت کرد. حضور این عزیزان یک پیام داشت و این پیام آن است که همه با هم هستیم؛‌ قهرها تمام شده و دوران آشتی، وحدت و اتحاد آغاز شده است. مگر می‌شود بی‌هنر زنده بود؟ هنر و فرهنگ جامعه را تلطیف می‌دهد. هنر پیام مقدسی در عمق جان ما می‌نشاند، از این رو این حضور برای من معنا داشت.

روحانی با خنده، افزود: آقای شهرام ناظری از مولانا شعری خواندند که باید قفل‌ها را بشکنیم. باید بگویم ما به‌جای شکستن قفل، آنها را با کلید باز می‌کنیم.

رئیس جمهور منتخب در ادامه دوران فعالیت‌های انتخابات را اخلاقی برشمرد و با بیان اینکه در ستادهای انتخاباتی ما بداخلاقی‌هایی صورت نگرفت، اظهار داشت: مبنای ما اخلاق، عدالت و انسانیت بود؛‌ کار ما در ستاد تمام شد ولی در اصل کارمان از امروز آغاز می‌شود. کاری که داریم، این است که به فکر حل معضلات کشور باشیم. از این رو باید همه دست به دست هم دهیم تا مشکلات را حل و فصل کنیم.

وی تأکید کرد: ما باید تفکر اعتدالی را قدم به قدم به افکار جامعه بکشانیم. ستاد نداریم اما مبنای ما این است که برای دولت آینده از نیروهای شایسته و فراجناحی استفاده کنیم. همه معتمدین و دلسوزان برای ما عزیز هستند، از این‌رو از آنها استفاده می‌کنیم. سیاست ما جذب بقیه است نه دفع بقیه، به همین جهت هرکس به هر نامزدی که رأی داده باشد، برای ما عزیز و محترم است. خدا را گواه می‌گیرم فردی‌که به نامزد دیگری رأی داده باشد، من به او احترام می‌گزارم‌ چرا‌که باید به رأی مردم احترام بگزاریم. معتقدم باید تمام ۷۵ میلیون را با چشم واحد نگاه کنیم.

روحانی ادامه داد: تلاش می‌کنیم افراطی‌ها را با زبان نرم به‌سمت اعتدال دعوت کنیم و ان‌شاءالله در این کار نیز به‌حول و قوه الهی موفق خواهیم بود.

رئیس جمهور منتخب با بیان اینکه رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری پایان یافت اما زندگی همیشه جاری است، گفت: ایران همیشه پاینده است و خانواده‌های ایرانی شور و نشاط مستمر می‌خواهند، ضمن آنکه انرژی جوانان پایان‌‌ناپذیر خواهد بود. ما باید به همدیگر قول دهیم روحیه، نشاط و فداکاری را برای همیشه حفظ کنیم.

وی تصریح کرد: هرکدام از ما با شمع امید خودمان همه شمع‌ها را روشن کنیم، از نور ما کم نمی‌شود و هزینه‌ای هم ندارد؛ فقط همه‌جا روشن‌تر و روشن‌تر خواهد شد.

روحانی ادامه داد: ما باید در برابر مردم و آگاهی ملت احساس مسئولیت کنیم و دست در دست هم دهیم تا آخر به همه اهداف انقلاب و نظام دست یابیم.

ارسال نظر

     


-->