خودکفایی 342 خانوار مددجوی کمیته امداد دزفول - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
28th، می 2016
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 28 th می 2016 ساعت 12:56 ب.ظ | کد خبر: 43577  

به گزارش دزمهراب رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) دزفول از اجرای ۲۸۰ طرح مشاغل خانگی و خوداشتغالی توسط مددجویان این شهرستان خبر داد و گفت:با اجرای این طرح ها و اعطای تسهیلات بانکی ۳۴۲ خانوار تحت پوشش این کمیته خودکفا شدند. و با اشاره به رویکرد کمیته امداد امام خمینی(ره) مبنی بر توجه به خودکفایی و ایجاد درآمد پایدار برای خانواده های مددجوی این کمیته افزود: طرح استعداد سنجی خانواده های مددجوی دزفول به منظور ارزیابی توانایی خانواده های زیر پوشش برای ایجاد مشاغل خانگی و خوداشتغالی از اردیبهشت امسال در دزفول اجرا شده است.
وی ادامه داد:در این طرح محدودیتی برای نوع فعالیت خانواده ها وجود ندارد و هر خانواده که شرایطی برای ایجاد شغل خانگی و یا خوداشتغالی فراهم کند به آن خانواده کمک شده و مورد حمایت قرار می گیرد.
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) دزفول از ایجاد ۲۸۰ طرح مشاغل خانگی و خود اشتغالی توسط مددجویان این کمیته در سال ۱۳۹۴ خبر داد و اظهار داشت: حمایت های کمیته امداد به خانواده های تحت پوشش به محض اعطای وام قطع نمی شود بلکه کمک های این کمیته تا اطمینان از سوددهی، توانایی بازپرداخت اقساط وام و ایجاد درآمد پایدار برای خانواده ها ادامه دارد.
خوشبخت با اشاره به همکاری بانک ها با کمیته امداد برای اعطای تسهیلات به خانواده های تحت پوشش و در معرض آسیب افزود: حداکثر وام اعطایی به خانواده ها از منابع داخلی این کمیته ۱۵۰ میلیون ریال است ضمن اینکه با توجه به نوع طرح امکان اخذ وام تا سقف ۲۰۰ میلیون ریال از بانک ها نیز وجود دارد.
وی مبلغ وام اعطا شده به خانواده های تحت پوشش این کمیته برای ایجاد مشاغل خانگی و خود اشتغالی در پارسال را ۳۶ میلیارد ریال برآورد کرد و افزود: اعتبار مورد نیاز برای سالجاری بر اساس شناسایی و برآورد اولیه هزینه به استان معرفی تا منابع لازم برای تامین مبلغ مورد نیاز تامین شود.
رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) دزفول ابراز امیدواری کرد با اجرای طرح های خوداشتغالی و مشاغل خانگی در این شهرستان در آینده نزدیک تعداد زیادی از خانوارهای مددجوی این کمیته به خودکفایی و درآمد پایدار مناسب برسند.
هفت هزار خانوار با جمعیتی بالغ بر ۱۵ هزار نفر تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) دزفول هستند.
ایرنا

ارسال نظر

     


-->