دادستان دزفول:حكم متهم پرونده كلاهبرداري 400 ميليارد ريالي کمپوست صادر شد - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
12th، آوریل 2016
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 12 th آوریل 2016 ساعت 12:30 ب.ظ | کد خبر: 41775  

دزمهراب: دادستان دزفول از صدور حکم متهم پرونده کلاهبرداری ۴۰۰ میلیارد ریالی خبر داد و گفت:فرد مذکور با تشکیل یک شرکت در زمینه تولید کمپوست از حدود یکهزار و ۵۰۰ نفر کلاهبرداری کرده است.

به گزارش دزمهراب احمد قهرمانی افزود:الف – پ متهم اصلی این پرونده میلیاردی با تاسیس یک شرکت در زمینه تولید کمپوست فعالیت داشت اما به تعهدات خود در قبال دریافت سرمایه مردم عمل نکرد.
وی اظهار کرد:علاوه بر نامبرده چند نفر دیگر از اعضای شرکت تعاونی م – س که در این زمینه فعالیت داشته اند نیز حکم آنها صادر شده اما اجرای حکم هنوز قطعی نشده است.
دادستان دزفول افزود:در صورت عدم اعتراض متهم حکم صادره قطعی شده اما در صورتیکه متهم به حکم اعتراض کند پرونده به دادگاه تجدید نظر ارجاع داده می شود و پس از بررسی نهایی حکم نهایی به اطلاع مردم رسانده می شود.
قهرمانی افزود:علاوه بر مدیر عامل شرکت مذکور چند نفر دیگر از اعضای این شرکت در حکم اولیه صادره به زندان ، رد مال و جریمه محکوم شده اند.
وی اظهار کرد: این حکم بزودی نهایی و اجرا خواهد شد.
در پی شکایت شماری از شهروندان از شرکت م – س که در زمینه تولید کمپوست فعالیت داشت عوامل اصلی این شرکت تعاونی در سال ۱۳۹۳ دستگیر شده و پرونده آنها پس از تکمیل به شعبه ۱۰۵جزایی دزفول ارجاع شد.
دادستان دزفول با اشاره به تلاش گسترده دستگاه قضایی برای رسیدگی به پرونده این شرکت افزود:با توجه به تعداد زیاد شکات دستگاه قضایی تلاش گسترده ای برای شناسایی و دستگیری مدیر عامل و عوامل اصلی این شرکت انجام داد.
علاوه بر پرونده شرکت م – س به اتهام کلاهبرداری پرونده شرکت ن – ک نیز که در این زمینه فعالیت داشت با بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال کلاهبرداری از ۶۰۰ نفر در دستگاه قضایی دزفول در دست بررسی است.

ایرنا

ارسال نظر

     


-->