1st، می 2019
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 1 st می 2019 ساعت 12:26 ب.ظ | کد خبر: 55692  

معاون امور شهری شهرداری دزفول با اشاره به مشکلات کشتارگاه دام این شهرستان گفت: هزینه های سالانه کشتارگاه دزفول ۱۲ میلیارد و ۶۸۴ میلیون ریال و درآمد آن چهار میلیارد و ۴۷۶ میلیون ریال است که این آمار نشان می دهد مخارج این کشتارگاه سه برابر درآمد آن است.

به گزارش دزمهراب از ایرنا محمد ابوالحلاج روز سه شنبه در نشست شورای سلامت و امنیت غذایی دزفول در سالن جلسات فرمانداری ویژه این شهرستان افزود: در دزفول به ازای کشتار هر دام سبک مبلغ ۷۵ هزار ریال و برای هر راس دام سنگین ۱۵۰ هزار ریال دریافت می شود در حالی که در کشتارگاه های سایر شهرهای استان مبالغ بیشتری دریافت می شود.
وی اظهار داشت: برای توسعه فعالیت کشتارگاه و نواقص بهداشتی نیازمند یک سردخانه و تجهیزات دیگر هستیم ولی درآمدها کفاف هزینه ها را نمی دهد لذا اجرای دیگر طرح ها در این کشتارگاه ممکن نیست.
در این نشست مقرر شد ریز هزینه های کشتارگاه تهیه و با آمار دیگر کشتارگاه ها مقایسه شود و برای تصمیم گیری در اختیار شورای سلامت قرار گیرد.
رییس مرکز بهداشت دزفول نیز در این نشست با اشاره به عملکرد طرح نوروزی سلامت گفت: تعداد کل مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی در دزفول چهار هزار و ۹۹۳ مورد و تعداد کل اماکن عمومی این شهرستان سه هزار و ۲۲۱ مورد است که در مدت یک ماه اجرای طرح سلامت نوروزی ۹ هزار و ۲۴۱ مورد بازدید توسط کارشناسان بهداشت محیط از این اماکن انجام شد.
رضا پورآئین افزود: هشت مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی به دلیل مشکلات و نواقص بهداشتی پلمب و ۳۲ مرکز به مراجع قضایی معرفی شدند.
وی از معدوم کردن هفت تن مواد غذایی فاسد در این مدت خبر داد و افزود: چهار هزار و ۸۳۳ مورد کلرسنجی آب انجام شد که ۳۱ مورد آن مربوط به آب استخر بود.
رئیس مرکز بهداشت دزفول در خصوص عملکرد سیل نیز گفت: سه کمپ شهید قاضی، رجایی و کمپ نوروزی برای اسکان سیل زدگان دزفول در نظر گرفته شده بود که ۶۸۶ نفر در این کمپ ها مستقر شدند.
وی افزود: ۲۵ نیروی بهداشتی در این کمپ ها مستقر شده بودند که ۲۷۶ ویزیت پزشکی، ۴۷ مورد واکسیناسیون کودکان و ۱۳ مورد نمونه برداری التور انجام شد که آزمایش های التور منفی بودند.
پور آیین اظهار داشت: فعالیت های مرکز بهداشت در مناطق سیل زده تا عادی شدن وضعیت ادامه دارد.
رئیس دامپزشکی دزفول نیز گفت: به محض خروج دام از مناطق سیل زده وضعیت سلامت آنها بررسی و پیشگیری های لازم برای ابتلا به تب برفکی و بیماری لمپی اسکین انجام شد.
محسن ورجاوند با اشاره به واکسیناسیون یکهزار و ۵۰۰ راس دام افزود: اکیپ هایی به احمدفداله ارسال شد که خوشبختانه بیماری خاصی ناشی از سیل در این مناطق مشاهده نشد.

ارسال نظر

     


-->