پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

در این تجمعات #حجاب دنبال چه هستیم؟

در این تجمعات #حجاب دنبال چه هستیم؟

۱-هرسال حوالی ۲۱ تیرماه به واسطه سالروز واقعه مسجد #گوهرشاد، تجمعات فراوانی در سراسر کشور برگزار میشود. سوال این است این تجمعات کدام بخش مسئله ی #حجاب را حل خواهد کرد؟
روی سخنم نه با تجمع حجاب در #دزفول، که بیشتر با تجمعاتی چون تجمع بزرگ حجاب در تهران است. اگرچه چند روز پیش #مسیح_علینژاد ویدئویی را از تجمع دختران باحجاب دزفولی منتشر کرد، اما از حق نگذریم، برنامه ی امسال در دزفول بسیار پربارتر از قبل و به مراتب امیدوارانه تر بود. تبلیغ حجاب با زبان و روی خوش، نظرخواهی از مخاطبان و …، اقدامات جالبی بود که انجام شد.

۲-اما بحث نه برسر کیفیت تجمع، که برسر چرایی آن است. به راستی تجمعات بزرگ #دختران_انقلاب و #چادری_ها در شهرهایی چون تهران و… و حتی شهرهای کوچکتر، کدام بخش از پازل هزارتکه ی حجاب را حل خواهد کرد؟ هیچ فکر کرده ایم نتیجه ی دامن زدن به دوقطبی #چادری#ساپورتی چیست؟ و اینکه آیا بدون این تجمعات نمی شود تبلیغ حجاب کرد؟ قصد ندارم اثر مثبت این برنامه ها در ایجاد احساس فخر نسبت به پوشش را در دختران جوان و محجبه نفی کنم، اما تاکنون هیچ پرسیده ایم که چند نفر از همین خواهران چادری، با روی خوش و دلسوزانه باهمان به اصطلاح کم حجاب ها رفتار و تبلیغ کرده اند و آیا آماری هست از تعداد دخترانی که از رفتار همان ها حجابشان شُل شده است؟ و آیا بهتر نیست فضا را طوری پیش ببریم که خیلی از #مانتویی های خوب هم خودشان را جزو این جمع بدانند؟
۳-به هر ترتیب اگر اصرار بر #تجمع هست، جای تجمع حجاب،فلان آمفی تئاتر و فلان ورزشگاه چند هزارنفری نیست. در همین سال های اخیر که #وزارت_بازرگانی هنوز منحل نشده بود، واردات بیش از ۷۰ قلم کالای خارجی ممنوع شد، اما آمار گمرک نشان میداد این ممنوعیت، همه ی البسه خارجی را شامل می شد الّا #ساپورت و هم خانواده هایش.
از طرفی مرکز پژوهش های مجلس، قاچاق پوشاک را قریب به ۵۰۰درصد اعلام کرده، آن هم در پوشش های رسمی…واضح است ستاد مبارزه با قاچاق کالا رسما راه را بازکرده برای ورود مدهایی که ماهواره زحمت تبلیغش را میکشد و #ترکیه تولیدش را…
ساپورت و پوشاک جلف ارزانی که قاچاق شده و چادر و مانتوی پوشیده و زیبایی که انحصار، مافیا و عدم حمایت ها قیمتش را به فلک رسانده، هرکدام ضلعی از اضلاع #مافیای_حجاب است.
۴-پوشش عمومی جامعه را نه سخنرانی فلانی تغییر میدهد و نه حتی لباس فلان بازیگر و فلان برنامه ماهواره، پوشش جامعه راکسی تعیین میکند که تامین کننده لباس در فروشگاه ها و بوتیک هاست.

حال باید همچنان به حرف های تکراری و کلیشه ای برای نسل جوان ادامه دهیم، بی حجاب و کم حجاب را #خائن به شهدا بنامیم و جامعه را به تقابل بکشانیم؟؟؟یا پاشنه ی درب شورای انقلاب فرهنگی، وزارت صنعت، سازمان مبارزه باقاچاق،تعزیرات حکومتی و … را با تجمعات واقعی حجاب از جا بکنیم؟

حسین نصیری پور

اخبار مرتبط