پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

در سال 1372 هجمه ی فرهنگی دشمن در عین ناتوانی آن در جنگ سرد آغاز شد

به گزارش پایگاه خبری فرهنگی دز مهراب عصر یکشنبه 22 تیر ماه مصادف با پانزدهم رمضان، اهالی رسانه ی شهرستان دزفول در یک کنفرانس خبری میهمان جناب سرهنگ محتشمی راد فرمانده ی سپاه پاسداران دزفول بودند.

این نشست با هدف آگاه سازی و روشنگری در رابطه با آثار مخرب شبکه های ماهواره ای فارسی زبان برگزار شده بود.

سرهنگ پاسدار عبد الامیر محتشمی راد در ابتدا با اشاره به این که « در سال 1372 هجمه ی فرهنگی دشمن در عین ناتوانی آن در جنگ سرد آغاز شد» غفلت مسئولین و آحاد مردم را عامل حصول توفیقاتی در این زمینه برای دشمن دانستند.

2

در ادامه ایشان افزودند که:« در ابتدای جنگ تحمیلی ما در اثر غفلتی که داشتیم دشمن توانست بسیاری از خاکریز های ما را فتح کند و در یک ساله ی اول جنگ هشت ساله هر پنج عملیات ما منجر به شکست شد. اما با وجود جوانان و مردم آن دوران – که برای ما غریب نیستند – با اتکا به خداوند و انگیزه ی قوی توانستیم بر دشمن فایق شویم. دشمنی که نه یک دشمن بلکه جمعی از دشمنان که برای سرنگونی نظام جمهوری اسلامی دست به دست هم داده بودند.

در شرایط کنونی نیز اگر چه اندکی دیر شده، لکن می توان با توکل بر خداوند و الگو گیری از پیشوایان و به فرموده ی مقام معظم رهبری، با عزم ملی و مدیریت جهادی گام های موثر و سازنده ای برداریم.»

در این جلسه به شبکه ی دیجیتال نیز اشاره هایی شد. دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر، شبکه ی دیجیتال را علی رغم تمام نقوصی که دارد تلاشی دانست که می تواند تنوع محصولات فرهنگی را در آن مشاهده کرد. لذا می توان به آن بسنده و استفاده کرد تا بدین وسیله این معزل تعدیل شود.

1

 ایشان با اشاره به رسم و رسوم های غنی ملت ایران توجه حاضرین را به دید و بازدید های خانوادگی و یک آسیبی که در این زمینه وجود دارد جلب کردند. این که: « چه لزومی دارد در دید و بازدید های خانوادگی، به جای حال و احوال پرسی و بررسی مشکلات، تلوزیون ها روشن و بعضا معطوف بر برخی شبکه های آنچنانی باشد؟»

جناب سرهنگ با ذکر این که: « این شبکه ها عموما از سوی دشمنان ما تغذیه می شوند و علی رغم هزینه های میلیاری که تاسیس یک شبکه نیاز دارد رشد قارچ گونه ی آنها را شاهد هستییم» گفتند: «طبیعتا دشمنان خیر ما را در این مسیر دنبال نمی کنند که اگر این گونه بود، تحریم ها را از گرده ی ملت ما بر می داشتند و یا ما را به حال خودمان رها می کردند. پس ما نباید در پازل دشمن بازی کنیم»

8

در ادامه ایشان با ابراز نگرانی از رشد آمار طلاق در شهر دارالمومنین و کاهش آمار ازدواج، قرار گرفتن دزفول در رتبه ی سوم خوزستان در آمار طلاق را گوشزد کرده و خطاب به اصحاب رسانه گفتند: «استدعا داریم از عزیزان رسانه ای مان که در این خصوص قلم بزنند و آسیب های ماهواره را بر بشمارند.»

این پاسدار انقلاب اسلامی پس از این به تشریح فعالیت های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این زمینه پرداختند:

         نمایش خیابانی توسط گروه میقات ظهور در پارک دولت

         برگزاری همایش برای خواهران مداح و برادران مداح و ائمه ی جماعات و درخواست کمک از ایشانچ

         نمایشگاه جاهلیت مدرن در پارک خانواده و انشاء الله در شب های قدر در مصلی نماز جمعه

         قرار گرفتن کتاب بشقاب های پشت بام در اختیار مداحان و ائمه ی جماعات (با تخفیف 60 درصد)

         ساخت مستند از زبان آسیب دیدگان ماهواره با همکاری امور زندان شهرستان

         نشست های روشنگری با حظور خانواده های طرح های صالحین

         مسابقه ی کاریکاتور و ماکت سازی در راهپیمایی روز قدس

اما پس از این ایشان از آمادگی حوزه های مقاومت بسیج را مبنی بر تحویل گرفتن دستگاه های ماهواره و اهدای کمک هزینه ای برای تهییه ی دستگاه گیرنده ی دیجیتال خبر داد.

این رزمنده ی هشت سال دفاع مقدس با ذکر مقام دوم خیرین مدرسه ساز دزفول در کشور ، نیاز های ورود خیرین در این زمینه را تشریح کرد و گفت: « کمک کنند بتوانیم شبکه ی دیجیتال را در دزفول رواج دهیم و ایستگاه آن را در شهرستان پایه گذاری کنیم.»

در ادامه نیز اصحاب رسانه نظر خود را در این رابطه بیان و انتظارات خود را مطرح کردند.

اخبار مرتبط