پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

در نکوداشت روز چهارم خرداد روز دزفول

ثبت یک روز در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران بعنوان روز مقاومت و پایداری و روز دزفول اقدام ارزشمندی بود که برای ماندگاری حماسه ی مردم دزفول در هشت سال دفاع مقدس تأثیر گذار 81152599-5674875می باشد.این اقدام حاصل تلاش جمعی مدیران شهرستان و پیگیری فرزندان دزفول عزیز است و در این میان نقش سرلشکر شهید حاج احمد سوداگر بسیار چشمگیر و سزاوار تقدیر می باشد.این شهید عزیز برای ثبت روز چهارم خرداد با تمام 32 عضو شورای فرهنگ عمومی کشور تماس گرفت و در جلسه طرح موضوع شورا حاضر و از حق مردم دزفول دفاع نمود.

 

برای پی بردن به اهمیت این اقدام لازم است که بدانیم دهها هزار عنوان پیشنهادی برای درج در تقویم رسمی کشور به دبیرخانه ی شورای فرهنگ عمومی کشور ارسال گردیده است، همچنین صدها شهر به مناسبتهای مختلف تقاضای تعییین روزی را در تقویم رسمی کشور به نامشان دارند. اما در میان بیش از 1200 شهر و بیش از 400 شهرستان این فقط دزفول است که یک روز را در تقویم رسمی کشور به نام خود اختصاص داده است.این مناسبت و نامگذاری از دو زاویه قابل توجه و بهره برداری می باشد:

1-بیان حماسه های بی بدیل مردم دزفول در 8 سال دفاع مقدس: مردم دزفول در سالهای حماسه و ایثار با اعزام هزاران تن از فرزندان سلحشور خود به جبهه های نبرد، با مقاومت و پایداری در مقابل حملات ددمنشانه ی متجاوزان به دزفول  وعدم تخلیه دیار خود، با حمایت محبت آمیز و بزرگوارانه از رزمندگان اسلام و پذیرایی از آنها و با بازسازی ویرانه های ناشی از حملات موشکی ، بمبارانها و توپخانه ای در سریعترین زمان ممکن ، صفحه ای زرین در تاریخ این خطه حماسه ساز ثبت نمود. در چهارم خرداد باید فرهنگ مقاومت و پایداری  را به سرتاسر ایران و جهان ابلاغ نموده و برای نمونه از مردم دزفول نام برد که بهترین الگوی ایستادگی و فداکاری را مقابل دشمنان به  منصه ظهور رساندند.

2-در چهارم خرداد باید نیازها و کمبودهای مردم دزفول از دولت مردان مورد مطالبه قرار گیرد: این یک واقعیت است که در دفاع مقدس مردم دزفول  از هست و نیست خود برای دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی مایه گذاشتند و در این دوران علاوه بر ویرانی زیر ساختهای موجود از قافله توسعه و پیشرفت همه جانبه عقب ماندند. پس به پاس و شکرانه آن حماسه عظیم، دولت جمهوری اسلامی باید بپاخیزد و برای رفع نیازها و محرومیت های این شهر سربلند با تمام توان اقدام بنماید.

و سخن آخر اینکه باید در این روز افتخار مقاومت و پایداری دزفول را گرامی داشت، تا نسل های کنونی و آیندگان بدانند پدران و مادران آنها چگونه از حریم اسلام ناب  محمدی (ص) و گوش به فرمان امامت امت وولایت امر خود ، چنگال متجاوزان را از خاک مقدس اسلامی ایران کوتاه نمودند.

* محمدرضا صفارپور، مدیر مرکزفرهنگی دفاع مقدس دزفول

پلاک

 

اخبار مرتبط