دستفروشان دزفول ساماندهی می‌شوند - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
16th، فوریه 2015
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 16 th فوریه 2015 ساعت 12:50 ب.ظ | کد خبر: 27168  

هوشنگ زلقی امروز  اظهار کرد: بسیاری از افراد دستفروش برای امرار معاش خانواده و صرفا دستیابی به حداقل‌های زندگی به دستفروشی روی می‌آورند چرا که واقعا هیچ فردی حاضر نیست با این شرایط در گوشه و کنار خیابان فروشندگی کند.

00

وی با بیان اینکه همین عامل باعث ملایم بودن رفتار دستگاه‌های اجرایی برای مقابله با گروه دستفروشان است، افزود: وجدان کاری سبب می‌شود تا ما از راه‌های دیگری و به صورت کاملا خوشایند با این پدیده برخورد کنیم که در این راستا برپایی بازارهای شب که استقبال خیلی خوبی از آنها صورت می‌گیرد نیز گواه این ادعاست.

سخنگوی شورای اسلامی شهر دزفول عنوان کرد: علاوه بر بازار شب قصد داریم در ورودی‌های شهر و مناطقی که دارای فضای بازتری هستند، فضاهایی را برای ادامه فعالیت دستفروشان ایجاد کنیم که اگر قرار باشد آنها را از سطح شهر جمع آوری کنیم از قبل مکان‌هایی را برای هدایتشان در نظر داشته باشیم.

رئیس کمیسیون عمران و ترافیک شورای اسلامی شهر دزفول تصریح کرد: با این اقدامات علاوه بر اینکه مانع کسب و کار دستفروشان نمی‌شویم بلکه با آزادسازی پیاده روها از حضور این گروه، آرامش را به شهروندان هدیه می‌کنیم.

زلفی به دیگر مشاغل مزاحم از جمله اقدام مغازه داران مبنی بر پهن کردن برخی از وسایل مغازه در پیاده رو، اشاره کرد و گفت: متاسفانه این امر ناشی از عدم اشرافیت افراد جامعه به حقوق شهروندی است، که ما در شورای شهر، برنامه‌هایی را در دستور کار قرار داده تا با تعامل و همکاری با صنوف مختلف، این مشکل سد معبر را نیز تا حدود زیادی برطرف کنیم.

فارس
ارسال نظر

     


-->