دوره دانش آموزی یاوران ولایت در دانشگاه جندی شاپور دزفول برگزار شد+تصاویر - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
21st، جولای 2016
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 21 st جولای 2016 ساعت 9:07 ق.ظ | کد خبر: 45363  

به گزارش دزمهراب دوره فرهنگی تربیتی آموزشی یاوران ولایت به همت حوزه بسیج دانش آموزی دزفول به مدت سه روز در دانشگاه جندی شاپور دزفول برگزار گردید.

فرمانده حوزه بسیج دانش آموزی دزفول در گفتگو با خبرنگار دزمهراب گفت: دوره ایی که اکنون در حال برگزاری است با نام یاوران ولایت و در روز های ۲۹تا ۳۱ تیرماه در دانشگاه جندی شاپورادامه دارد.

رضا صائمی نیا افزود: هدف از برگزاری این دوره شناسایی دانش آموزانی است که قرار است در سال تحصیلی جدید به عنوان فرمانده بسیج آموزشگاه یا ارکان شورای بسیج مدرسه مشغول به فعالیت شوند.

وی با بیان اینکه بسیج دانش آموزی به دنبال کادر سازی در مدارس است تصریح کرد: ما به دنبال این هستیم که در مدرسه یک تیم بسیج درست کنیم که این تیم بتواند فضای فرهنگی مد نظر را در مدرسه فراهم کند.

فرمانده حوزه بسیج دانش آموزی دزفول دانش آموزان شرکت کننده در این دوره را قریب به ۲۵۰ نفر برشمرد و اظهار کرد: افراد شرکت کننده این دور در سال گذشته از طریق مصاحبه ایی که بین ۹۰۰ الی ۱۰۰۰ نفر صورت پذیرفت انتخاب شدند و بعد از عید نوروز طی فراخوانی در قالب حلقه های صالحین ساماندهی و برایشان برنامه ریزی صورت پذیرفت.

صائمی نیا ورود دانش آموزان به فضای کاری و نحوه ی کارکردن در مدرسه را از دیگر اهداف این دوره عنوان و تصریح کرد: در این دوره موضوعاتی از جمله ایجاد دغدغه مندی فرهنگی، استکبار ستیزی، فن بیان، ضرورت خودسازی در دوران نوجوانی، مهدویت و همچنین فوق برنامه هایی همچون مسابقات ورزشی پیش بینی شده است.

وی همچنین گفت: ما در این اردو سه ارزیابی شامل ارزیابی توسط فرمانده بسیج دانش آموزی، ارزیابی توسط مسئول حلقه صالحین و نیز ارزیابی توسط مسئول بازرسی و ارزشیابی دوره انجام میشود که بعد از این دوره با توجه به شایستگی، هر فرد در قسمتی از بسیج آموزشگاهش مشغول فعالیت خواهد شد.

فرمانده حوزه بسیج دانش آموزی دزفول دامه داد: این بچه ها در سال تحصیلی جدید قرار است متولی اموری همچون فرمانده، جانشین، مسئول حلقه صالحین، نیروی انسانی، فرهنگی و تربیت بدنی آموزشگاه های خود بشوند.

صائمی نیا با بیان اینکه بیش از ۸۰ درصد افراد این دور را دانش آموزان پایه دوم متوسطه و مابقی دوره اول متوسطه هستند اذعان نمود: تعدادی از مدارس خارج از شهر و روستایی نیز در این دوره حضور دارند ولی اکثر دانش آموزان مربوط به سطح شهر هستند.

وی همچنین اشاره ایی به اساتید این دوره داشت و اظهار کرد: در این دوره از اساتید مجرب و متخصصی از جمله حاج آقا زارع، طحان، فتحی، مستهجران، میرزاپور، زرنژاد و ریاضی استفاده شده است که رضایت مندی قابل توجهی از سوی دانش آموزان را به همراه داشته است.

فرمانده حوزه بسیج دانش آموزی دزفول  در پایان گفت: این دوره ها به صورت استانی برگزار میشود اما از آنجا که دزفول از توانمندی ویژه ایی برخوردار است، استان این امکان را به دزفول داد که در سطح شهرستان توسط بسیج دانش آموزی و ناحیه سپاه دزفول برگزار شود.

IMG_2006 IMG_2011 IMG_2014 IMG_2023

ارسال نظر

     


-->