دومین سوگواره ملی شعر آئینی فرات عاشقی در دزفول برگزار می شود - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
4th، دسامبر 2013
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 4 th دسامبر 2013 ساعت 1:09 ب.ظ | کد خبر: 10195  

 دومین سوگواره ملی شعر فرات عاشقی توسط هیئت فرهنگی دانشجویی منتظران دانشگاه آزاد واحد دزفول در ۱۷آذر ماه ۹۲ برگزار میشود.

به گزارش دز مهراب محمدکاظم قارم دبیر سوگواره ملی شعر فرات عاشقی اظهار نمود: با پیگیری و هماهنگی های فراوان، دومین سوگواره شعرعاشورایی با حضور چهره های نام آشنای شعر و ادب آیینی و با شرکت شاعران و مداحان بلند پایه, با شکوه هرچه بیشتر در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول برگزار میگردد.

قارم با بیان اینکه اولین سوگواره شعر عاشورایی فرات عاشقی سال گذشته در بیستم ماه محرم و با حضور پیرغلام و شاعر آئینی اهل البیت(ع) غلامرضا سازگار و همچنین شعرایی از جمله مرتضی حیدری آل کثیر, دکتر حسین چوبین, میثم خالدیان و حسین سنگری حضور داشتند, افزودند: به بنده و دیگر دوستان دست اندرکار پیشنهاداتی جهت برپایی مجدد این برنامه صورت گردید که باتوجه به میل باطنی, توان و بررسی های به عمل آمده بر آن شدیم تا پس از گذشت یک سال و پیگیری های مکرر, مجددا این سوگواره را با کیفیت مطلوب تری برگزار نماییم.

محمد کاظم قارم در ادامه فرمودند: این رحمت و نعمت به سادگی نصیب ما نشده است و به روشنی مشخص است که ما هیچ کاره ایم و این دعای حضرت سیدالشهدا(ع) و همچنین حضرت اباالفضل العباس(ع) است که در این مدت کارها به راحتی انجام و سر و سامان گرفته اند.

دبیر این سوگواره ملی افزود: این شب شعر که با حضور و شعرخوانی برجسته ترین شاعران آیینی کشوراز جمله سیدحمیدرضا برقعی و سعید بیابانکی و همچنین  دکتر محمد رضا سنگری(پژوهشگر و نویسنده عاشورایی) و استاد عباس عبادی  و دیگر شاعران جوان استان و شهرستان می باشد، در روز یکشنبه ۱۷ آذرماه سال جاری از ساعت ۱۴ در تالار شیخ انصاری واحد دزفول میزبان عموم دانشجویان ومردم خواهیم بود.

محمدکاظم قارم ضمن تشکر ویژه از کلیه دوستان و عزیزانی که در اجرای این برنامه همکاری کردند خاطر نشان کرد: علاقمند میتوانند جهت ارتباط و آشنایی هرچه بیشتر این سوگواره از طریق پایگاه اینترنتی www.forateasheghi.blogfa.com  با روابط عمومی این سوگواره در ارتباط باشند.

004

قارم در خاتمه گفت : بحمدالله با دعای خیر اهل البیت(ع) و دوستان ارجمند, این مجلس به صورت زنده از سیمای خوزستان و سایت های دزآوا و هنردز پخش خواهد شد.

ارسال نظر

     


-->