پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

دومین یادواره شهدای کوی گلستان وبهاران دزفول برگزارشد/هفت سین شهدا

به همت پایگاه مقاومت بسیج مسجد شهید توتونچی و هیئت روضه العباس شهرستان دزفول دومین یادواره شهدای کوی گلستان و بهاران دزفول در حالی در مسجد شهید مسعود 122345332211توتونچی برگزار گردید که این یادواره با استقبال اقشار مختلف مردم، رحانیون، پیشکسوتان و رزمندگان دفاع مقدس مواجه شد که در این میان حضور پرشور جوانان و نوجوان بسیار چشمگیر بود.

در این مراسم، “آقای سید احمد حسین پور علوی” شاعر اهل البیت(ع) و ارادتمند به خاندان عصمت و طهارت با قرائت اشعاری در وصف امام زمان(عج)، حضرت ابالفضل(ع) و شهدای گمنام محبان اهل بیت و دوستداران شهدا را به فیض رسانده و اشک های عاشقان خاندان عصمت و طهارت را در مصائب اباعبدالله، شهدای کربلا و انتظار مادران شهدای گمنام جاری نمود.

در ادامه حاج حسین کاجی روایتگر دفاع مقدس دزفول را خطه شیران معرفی و تصریح کرد: امام در دی ماه 59 و در زمانی که صدام به تازگی شهر دزفول را موشک باران کرده بود در دیدار 700 نفر از مردم دزفول خطاب به مردم دزفول گفت: شما دزفولی ها امتحان دادید و خوب از این امتحان بیرون آمدید.

این رزمنده دفاع مقدس بررسی ابعاد جنگ را در سه بُعد قابل بررسی دانسته و گفت: دفاع مقدس را می توان در سه بُعد، تاکتیکی، تحلیلی و معنوی بررسی کرد.

وی جنگ تحمیلی را جنگ بین ایران و عراق ندانسته و خاطر نشان کرد: ما در جنگ از 13کشور جهان در خط مقدم اسیر گرفته ایم، به اسناد متقن، 44 کشور به عراق کمک کرده است. آیا این جنگ ایران با عراق است؟

حاج حسین کاجی نبرد هشت ساله را نبرد اسلام و کفر عنوان کرده و افزود: جنگ بین ایران و عراق نبود بلکه جنگ بین اسلام و کفر بود. آمده بودند تا اسلام نباشد. آمده بودند تا کشور را به پنج کشور تقسیم کنند  ما را به زمان آتش پرستی بازگردانند.

وی با بازخوانی دوران دفاع مقدس اذعان کرد: باید یاد بیاوریم آن روزگار خدایی را … موشک بارانهایی که دزفول را به اسوه مقاومت تبدیل کرد… یاد بیاوریم آن روزهای خدایی را… باید آن روزها را برای نسل های حال و آینده بازگو کرد.

این راوی دفاع مقدس افزود: بعد از دفاع مقدس حق دزفول ادا نشد و اتفاقات بسیار زیبایی در این شهر در طول دفاع مقدس رخ داد که می تواند سوژه های فیلم های سینمایی بشود ولی مسئولین سینمایی از آن غفلت کرده اند.

حاج حسین کاجی شهدا را امامزادگان عشق دانسته و خاطرنشان کرد: هر کس با آل علی در افتاد ورافتاد و جنگ به ما نشان داد که ما آل علی هستیم. و به فرموده امام، تا قیام قیامت مزار شهدا، ملجاء عارفان و عاشقان خواهد بود.

ایشان به بُعد معنوی جبهه ها پرداخته و گفت: چطور می شود که شهدای ما راه صد ساله را یک شبه پیمودند؟شهدا چگونه خانه دل خود را از قید و بند دنیا تکانده بودند که خدا خریدار آنها شد؟

آقای کاجی در ادامه به هفت سین شهدا، برای خانه دل اشاره و سوز، سحر، سجده، سکوت و سوختن را از جمله این هفت سین دانسته و با نقل خاطراتی از شهدا به تشریح هر کدام پرداختند. که با تلفیق این خاطرات شهدا و گریز به کربلا دلهای عاشقان را به زیارت اباعبدالله روانه و مشتقان آن حضرت با چشمانی اشکبار فرج امام زمان(عج) را از خداوند خواستند.

666666666666666666666666666666666666666666666666

دزفول امروز

اخبار مرتبط