دو هزار نفر در دزفول زیر پوشش کلاس های سوادآموزی قرار گرفتند - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
6th، ژانویه 2015
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 6 th ژانویه 2015 ساعت 2:10 ب.ظ | کد خبر: 25051  

 رییس اداره سواد آموزی آموزش و پرورش دزفول از تحت پوشش قرار گرفتن بیش از دو هزار نفر از افراد بیسواد در این شهرستان خبر داد.

به گزارش دزمهراب به نقل از ایرنا علیرضا شیرین صحرایی روز دوشنبه در نشست شورای راهبردی سواد آموزی دزفول در سالن جلسات فرمانداری افزود:برنامه شناسایی والدین بیسواد و کم سواد دانش آموزان در سطح ۳۵۰ آموزشگاه دزفول اجرا شده و تاکنون چهار هزار و ۵۰۰ نفر از والدین دانش آموزان که از نعمت سواد محروم می باشند شناسایی شدند.

وی افزود:بر اساس این برنامه دانش آموزان تشویق شدند والدین بی سواد خود را با کمک بخش خصوصی تعلیم داده و در عوض مبالغی نیز به آنها پرداخت گردید.

شیرین صحرایی گفت:با اطلاع رسانی و تبلیغات صورت گرفته در گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال ۸۰۰ نفر در دوره سوادآموزی ، ۳۵۰ نفر در دوره تحکیم و ۵۰۵ نفر در دوره انتقال شناسایی و تحت آموزش سوادآموزی قرار گرفتند.

رییس اداره سواد آموزی دزفول گفت:در گروه سنی ۱۰ تا ۲۰ سال که در اولویت سوادآموزی هستند نیز ۳۷۹ نفر افراد بی سواد یا کم سواد شناسایی شد که از این تعداد ۱۶۰ نفر دارای معلولیت ذهنی یا جسمی بوده و قادر به آموزش نبودند.

وی از مسوولان دستگاه های اجرایی خواست در راستای ریشه کنی بی سوادی همکاری لازم را با آموزش و پرورش داشته باشند.

مدیر آموزش و پرورش دزفول نیز در این نشست گفت:طبق آخرین سرشماری ۹۲٫۱ درصد از جمعیت شهرستان دزفول باسواد هستند ضمن اینکه بیشترین مشکل در رابطه با افراد بیسواد مربوط به افراد مهاجر می باشد.

غلامرضا نصراله پور افزود:نقاط آسیب پذیر در شهرستان دزفول شناسایی شده اما آموزش و پرورش به تنهایی قادر به ریشه کنی بیسوادی در جامعه نیست.

وی اظهار کرد:از هفت هزار نفر بیسواد و کم سواد شناسایی شده در دزفول تاکنون دو هزار نفر باسواد شده و باید برای آموزش سواد به بقیه افراد همه دستگاهها آموزش و پرورش را یاری کنند.

احمد علیپور معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری ویژه دزفول نیز از دستگاههای اجرایی خواست آموزش و پرورش را در ریشه کنی بیسوادی از جامعه یاری کنند.

در این نشست ضمن ارایه راهکارهای ریشه کنی بی سوادی در دزفول از مسوولان فعال در زمینه سوادآموزی تجلیل به عمل آمد.

ایرنا

ارسال نظر

     


-->