دکتر روحانی:دزفول شهر مقاومت است و این شهر را به خوبی می شناسم - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
16th، ژانویه 2014
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 16 th ژانویه 2014 ساعت 1:39 ب.ظ | کد خبر: 11456  

رئیس جمهور در برنامه زنده تلویزیونی که از سیمای مرکز خوزستان پخش می گردید گفت: بنا بر فرمایش حضرت امام خمینی (ره)، استان خوزستان دینش را به اسلام ادا کرده است و این سرزمینی است که حماسه بزرگ ملت ایران  ۸ سال دفاع مقدس در آن به وقوع پیوست.

حجت اسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی  با اشاره به اینکه خوزستان استان مقاومت، ایثار و مشهد شهیدان انقلاب اسلامی است، در ادامه افزود :برای توسعه گردشگری نیاز به ایجاد زیر ساخت هایی چون جاده ها  و هتل ها داریم و دولت زیر ساخت ها را آماده و باید در بخش خصوصی فعال گردد و در خصوص گردشگر ی داخلی در قسمت جذب توریسم تلاش کنیم.

ایشان با اشاره به  برنامه دولت در طرح کشاورزی ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری ادامه دادند: ۱۷ سال از اجرای این طرح می گذرد و در دولت های قبل اقدامات مناسبی برای این طرح انجام گردیده است.

رئیس جمهور در ادامه سخنانشان گفتند: دولت با ایجاد سرمایه گذاری ظرف ۳ سال این طرح را به سرانجام می رساند که با افتتاح آن ۳۰۰ هزار اشتغال غیر مستیقم و مستقیم ایجاد و موجب رونق اشتغال، کشاورزی و احیای زمین ها می شود. رئیس جمهور با اشاره به اینکه تا پایان هفته آینده  آب شرب  اهواز وصل خواهد شد  گفت: برای آب شرب استان در دولت  اقدام بزرگی  صورت گرفت و دولت توجه خاصی برای این موضوع دارد.  طبق برنامه مشکل آب شرب  شهرهای دیگر استان از جمله آبادان و خرمشهر حل می شود.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهور اسلامی ایران با بیان اینکه تمامی شهرهای آبادان و خرمشهر جزو منطقه آزاد اروند اعلام شده است که موجب رونق استان و این شهرها می گردد اظهارداشتند که پیشنهادهایی برای ایجاد مناطق آزاد  وجود دارد که دولت براساس  سیاست و  قوانین آنها را مورد بررسی قرار می دهد.

وی همچنین ادامه داد: توسعه پایدار بدون توجه به محیط زیست امکان پذیر نمی باشد و در خصوص آب کارون و جلوگیری از آلودگی آن طرح فاضلاب اهواز در حال اجراست که تا سال آینده این طرح نهایی می شود.

رئیس جمهور در خصوص تالاب شادگان نیز گفت: ما به دنبال شناسایی و به رسمیت شناختن حق آبه هسیم و در کنار پرورش ماهی باید به گردشگری و محط زیست آن توجه شود.همچنین برای مسجد سلیمان طرح هایی از قبیل آلومینیوم، برای ایذه و باغملک بخش های خطرناک جاده ای که آمار اطلاعات کامل داده شده مورد بررسی قرار گرفته اند .

رئیس جمهور اسلامی ایران گفت : خوزستان سرزمین انواع فرصت هاست اعم از جماعت، زراعت، دامداری و استان زرخیز است و حتی در جاذبه های گردشگری.

وی در ادامه اظهارداشت: توسعه در کنار اشتغال است و آمار ها هم می گوید که طبق مرکز آمار کشور در کل بحث بیکاری مقداری کاهش مشاهده می شود که ۱/۲ کاهش در بیکاری و رشد اشتغال قابل ملاحظه است. و قدم هایی در این زمینه برداشته است که برای مسجد سلیمان طرح هایی از قبیل آلومینیوم بررسی شده است.

دکتر حسن روحانی افزود: دزفول شهر مقاومت است که خوب این شهر ا می شناسم و در طول جنگ به آن رفت و آمد داشتم و در اشتغال به طور کلی باید کار آفرینان وارد عمل شدند و در بحث اشتغال باید فرهنگ کار در مردم زنده شود و هیچ کس کاری را ننگ نداند و باید به آن افتخار کند و در کشور هم بیکاری و هم بخشی از اشتغال در اختیار بیش از ۱۰۰ هزار نیروی افغانی است.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه اول باید کار را تبدیل به افتخار بزرگ کرد و دولت هم وظیفه اش ساخت زیر بناست گفت: برای بهتر فعال شدن اشتغال ها که نه تنها برای دزفول بلکه برای کل کشور است و باید اقداماتی انجام داد.

دکتر روحانی افزود : برای جاذبه ها ی گردشگری شوش با توجه به مقبره حضرت دانیال نبی (ع) و موزه و آثار بسیار در زمینه گردشگری تلاش خواهیم کرد که تاکید مکرر برای احیای آثار و کل گردشگری داریم.

حجت الاسلام و المسلمین روحانی افزود: در جلسات دیروز و امروز تاکید شد در فرصت برابر در همه استانها باید به مردم بومی اولویت  داده شود و تبعیض به طور کامل در کشور برداشته شود. ایشان تاکید کرد با قدم هایی که در سیاست خارجی برداشته می شود جهش بزرگی ایجاد می شود که باید زنجیره ها را پاره کرد و قدم به قدم جلو برویم و با توجه به برداشتن تحریم ها در چند روز آینده قدم هایی خوبی برداشته خواهد شد.

وی گفت : جاده اندیشمک – اهواز و جاده بندرامام تا تهران بسیار حائز اهمیت است و بخشی که دو بانده نیست اندیمشک به اهواز جز برنامه هاست و چون از لحاظ ملی اهمیت دارد و به دنبال سرمایه گذاری ملی هستیم و اگر نبود دولت خودش دنبال خواهد کرد که جز سرمایه های ملی است و این طرح در بودجه ۹۳-۹۲   برای استان مشخص شده که برای عملیات آن به چهار صد هزار تومان نیاز است که باید تعیین اولویت کنیم و این هنر دولت است.

رئیس جمهور ادامه داد: در چزابه و دشت آزادگان صادرات به عراق مورد تاکید است که نه تنها برای صادرات بلکه برای محیط زیست مهم است و ریزگردها را زمانی می توانیم حل کنیم که با همسایگان رابطه راهبردی داشته باشیم که عراق آسانتر است و باید با دیگر کشورها معضلات را حل کنیم که بعد از آن بحث صادرات و بحث دیگر فرهنگی است که در کل دنبال کنیم.

وی گفت : با دولت عراق قرار است به توافق برسیم برای لایروبی اروند .

حجت السلام و المسلمین دکتر روحانی گفت : در این شرایط تمام کارآفرین ها تلاش کنند و استانی که زرخیز است و کسی که آب و زمین داشته باشد و بگویید فقیرم و با این صنایع بزرگ، نفت، گاز و پتروشیمی باید بهره وری بالا ببریم .

12333345556777789

دزفول امروز

ارسال نظر

     


-->