16th، ژانویه 2014
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 16 th ژانویه 2014 ساعت 1:39 ب.ظ | کد خبر: 11456  

رئيس جمهور در برنامه زنده تلویزیونی که از سیمای مرکز خوزستان پخش می گردید گفت: بنا بر فرمايش حضرت امام خميني (ره)، استان خوزستان دينش را به اسلام ادا کرده است و اين سرزميني است که حماسه بزرگ ملت ايران  8 سال دفاع مقدس در آن به وقوع پيوست.

حجت اسلام و المسلمين دکتر حسن روحاني  با اشاره به اينکه خوزستان استان مقاومت، ايثار و مشهد شهيدان انقلاب اسلامي است، در ادامه افزود :براي توسعه گردشگري نياز به ايجاد زير ساخت هایي چون جاده ها  و هتل ها داريم و دولت زير ساخت ها را آماده و بايد در بخش خصوصي فعال گردد و در خصوص گردشگر ي داخلي در قسمت جذب توريسم تلاش کنيم.

ایشان با اشاره به  برنامه دولت در طرح کشاورزي 550 هزار هکتاري مقام معظم رهبري ادامه دادند: 17 سال از اجراي اين طرح مي گذرد و در دولت هاي قبل اقدامات مناسبي براي اين طرح انجام گردیده است.

رئيس جمهور در ادامه سخنانشان گفتند: دولت با ايجاد سرمايه گذاري ظرف 3 سال اين طرح را به سرانجام مي رساند که با افتتاح آن 300 هزار اشتغال غير مستيقم و مستقيم ايجاد و موجب رونق اشتغال، کشاورزي و احياي زمين ها مي شود. رئيس جمهور با اشاره به اينکه تا پايان هفته آينده  آب شرب  اهواز وصل خواهد شد  گفت: براي آب شرب استان در دولت  اقدام بزرگي  صورت گرفت و دولت توجه خاصي براي اين موضوع دارد.  طبق برنامه مشکل آب شرب  شهرهاي ديگر استان از جمله آبادان و خرمشهر حل می شود.

حجت الاسلام و المسلمين دکتر حسن روحاني رئیس جمهور اسلامی ایران با بيان اينکه تمامي شهرهاي آبادان و خرمشهر جزو منطقه آزاد اروند اعلام شده است که موجب رونق استان و اين شهرها مي گردد اظهارداشتند که پيشنهادهایي برای ایجاد مناطق آزاد  وجود دارد که دولت براساس  سياست و  قوانين آنها را مورد بررسي قرار مي دهد.

وي همچنین ادامه داد: توسعه پايدار بدون توجه به محيط زيست امکان پذير نمي باشد و در خصوص آب کارون و جلوگيري از آلودگي آن طرح فاضلاب اهواز در حال اجراست که تا سال آينده اين طرح نهايي مي شود.

رئيس جمهور در خصوص تالاب شادگان نیز گفت: ما به دنبال شناسايي و به رسمیت شناختن حق آبه هسيم و در کنار پرورش ماهي بايد به گردشگري و محط زيست آن توجه شود.همچنین براي مسجد سليمان طرح هایي از قبيل آلومينيوم، براي ايذه و باغملک بخش هاي خطرناک جاده اي که آمار اطلاعات کامل داده شده مورد بررسي قرار گرفته اند .

رئيس جمهور اسلامی ایران گفت : خوزستان سرزمين انواع فرصت هاست اعم از جماعت، زراعت، دامداري و استان زرخيز است و حتي در جاذبه هاي گردشگري.

وي در ادامه اظهارداشت: توسعه در کنار اشتغال است و آمار ها هم می گويد که طبق مرکز آمار کشور در کل بحث بيکاري مقداري کاهش مشاهده مي شود که 1/2 کاهش در بيکاري و رشد اشتغال قابل ملاحظه است. و قدم هايي در اين زمينه برداشته است که برای مسجد سليمان طرح هايي از قبيل آلومينیوم بررسي شده است.

دکتر حسن روحاني افزود: دزفول شهر مقاومت است که خوب اين شهر ا مي شناسم و در طول جنگ به آن رفت و آمد داشتم و در اشتغال به طور کلي بايد کار آفرينان وارد عمل شدند و در بحث اشتغال بايد فرهنگ کار در مردم زنده شود و هيچ کس کاري را ننگ نداند و بايد به آن افتخار کند و در کشور هم بيکاري و هم بخشي از اشتغال در اختيار بيش از 100 هزار نيروی افغاني است.

رئيس جمهور با اشاره به اينکه اول باید کار را تبديل به افتخار بزرگ کرد و دولت هم وظيفه اش ساخت زير بناست گفت: براي بهتر فعال شدن اشتغال ها که نه تنها برای دزفول بلکه برای کل کشور است و باید اقداماتي انجام داد.

دکتر روحاني افزود : برای جاذبه ها ي گردشگري شوش با توجه به مقبره حضرت دانيال نبي (ع) و موزه و آثار بسيار در زمينه گردشگري تلاش خواهيم کرد که تاکيد مکرر برای احياي آثار و کل گردشگري داريم.

حجت الاسلام و المسلمين روحاني افزود: در جلسات ديروز و امروز تاکید شد در فرصت برابر در همه استانها بايد به مردم بومي اولويت  داده شود و تبعيض به طور کامل در کشور برداشته شود. ایشان تاکید کرد با قدم هايي که در سياست خارجي برداشته می شود جهش بزرگي ايجاد مي شود که بايد زنجيره ها را پاره کرد و قدم به قدم جلو برويم و با توجه به برداشتن تحريم ها در چند روز آينده قدم هايي خوبي برداشته خواهد شد.

وي گفت : جاده انديشمک – اهواز و جاده بندرامام تا تهران بسيار حائز اهميت است و بخشي که دو بانده نيست انديمشک به اهواز جز برنامه هاست و چون از لحاظ ملي اهميت دارد و به دنبال سرمايه گذاري ملي هستيم و اگر نبود دولت خودش دنبال خواهد کرد که جز سرمايه هاي ملي است و اين طرح در بودجه 93-92   برای استان مشخص شده که براي عمليات آن به چهار صد هزار تومان نياز است که بايد تعيين اولويت کنيم و اين هنر دولت است.

رئيس جمهور ادامه داد: در چزابه و دشت آزادگان صادرات به عراق مورد تاکيد است که نه تنها برای صادرات بلکه برای محيط زيست مهم است و ريزگردها را زماني مي توانيم حل کنيم که با همسايگان رابطه راهبردي داشته باشيم که عراق آسانتر است و بايد با ديگر کشورها معضلات را حل کنيم که بعد از آن بحث صادرات و بحث ديگر فرهنگي است که در کل دنبال کنيم.

وي گفت : با دولت عراق قرار است به توافق برسيم برای لايروبي اروند .

حجت السلام و المسلمين دکتر روحاني گفت : در اين شرايط تمام کارآفرين ها تلاش کنند و استاني که زرخيز است و کسي که آب و زمين داشته باشد و بگوييد فقيرم و با اين صنايع بزرگ، نفت، گاز و پتروشيمي بايد بهره وري بالا ببریم .

12333345556777789

دزفول امروز

ارسال نظر

     


-->