پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

دکتر سنگری:ساحل دزفول زمانی بزرگترین مدرسه عرفانی دنیا بوده و از کشورهای یونان ،طرابلس و خوارزم برای شرکت در کلاسهای دانشگاه جندی شاپور به دزفول می آمدند.

شانزدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان خوزستان روز جمعه در تالار مهتاب دزفول برگزار شد.موسسه مهراب
”دکتر محمدرضا سنگری” محقق ونویسنده عاشورایی در این همایش فعالیت ها و حضور خیرین مدرسه ساز را خدماتی ماندگار دانست و از این حمایت ها تقدیر کرد.
وی با اشاره به آیات و روایاتی در خصوص نیکوکاری همچنین افزود:ارزش نیکوکاری بسیار بالاست و نمی توان جایگاهی برای آن در نظر گرفت.
این نویسنده به خیرین مدرسه ساز دزفول و خوزستان توصیه نمود مستند سازی کنند و با تبلیغات کارهای خیر را اطلاع رسانی کنند تا موجب تشویق وترغیب دیگران شود.
سنگری افزود:هر ساله یک کتاب از جشنواره خیرین مدرسه ساز تهیه و چاپ و در عرصه ملی مطرح شود تا همگان با این کار خیر آشنا و نسبت به انجام آن اقدام کنند.
وی در ادامه  اظهار داشت: ساحل دزفول زمانی بزرگترین مدرسه عرفانی دنیا بوده و از کشورهای یونان ،طرابلس و خوارزم برای شرکت در کلاسهای دانشگاه جندی شاپور به دزفول می آمدند.
این نویسنده دزفول را بزرگترین شهر مدرسه ساز دنیا خواند و افزود: باید یک چشم انداز ۲۰ ساله برای فعالیت های این خیرین طراحی شود وخیرین بدون حاشیه پردازی و پرهیز از جریانات سطحی واحساسی عمل کنند.
وی همچنین گفت:دزفول به دلیل برخی کج فهمی و بدفهمی ، سطحی انگاری و جوسازی ها حدود یک دهه عقب مانده است که خیرین باید از این حواشی به دور باشند.
وی به خیرین مدرسه ساز توصیه کرد با مجموعه های مشابه کشور در ارتباط باشند و از تجربیات یکدیگر استفاده کنند ضمن اینکه خیرین از سنگ اندازان و کند کنندگان نیز نهراسند و اجازه ندهند فضاهای حاشیه ای در کار آنها خدشه وارد کند.
وی افزود:خیرین باید گستره کار خود را مشخص و مطرح کنند.
سنگری گفت:متأسفانه هنوز کتاب ،فیلم و خاطره ای از دوران دفاع مقدس در دزفول تهیه نشده که باید این اقدام صورت گیرد.
این همایش که با حضور خیرین مدرسه ساز دزفول،بهبهان و مسوولان استانی آموزش وپرورش خوزستان برگزار شد با اجرای سرود توسط دانش آموزان دبستان دهخدا و پخش کلیپی از فعالیت های خیرین مدرسه ساز دزفول همراه بود و با اهدای لوح تقدیر وهدایایی از خیرین مدرسه ساز دزفول تقدیر شد.
در این آیین خیرین مدرسه ساز دزفول بیش از ۴۰ میلیارد ریال برای کمک به ساخت مدارس در این شهرستان تقبل کردند.

دز ان ان

اخبار مرتبط