دکتر سنگری: شهدا را اسطوره نکنیم بلکه شهدا را اسوه کنیم + تصاویر - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
5th، فوریه 2015
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 5 th فوریه 2015 ساعت 9:06 ب.ظ | کد خبر: 26548  

در یادواره شهدای مبارزانقلاب اسلامی دزفول

 دکتر سنگری: شهدا را اسطوره نکنیم بلکه شهدا را اسوه کنیم + تصاویر

به گزارش دزمهراب صبح امروز پنجشنبه یادواره شهدای پیشتاز مبارز انقلاب اسلامی دزفول، شهیدان حجت الاسلام عبدالحسین سبحانی، عزیز صفری، غلامحسین صفاتی دزفولی، حسن هرمزی و حجت الاسلام سید کاظم دانش، با حضور مسئولین کشوری استانی و شهری در مصلی امام علی(ع) دزفول برگزار گردید.
در این مراسم ابتدا حجت الاسلام قاضی دزفولی امام جمعه دزفول ضمن خوش آمد گویی و گرامی داشت دهه فجر افزود: ما تا هر موقع در مسیر و راه شهداء حرکت کنیم هیچ آسیبی نخواهیم دید و اگر از این مسیر خارج شویم آسیب خواهیم دید.

IMG-20150205-WA0012
ایشان خاطرنشان کردند: همه ی این عزت و سرافرازی به واسطه اسلام و ایمان به خدا و پیروی از ولی فقیه میباشد و انشاءالله بتوانیم مراسماتی بهتر و در شأن این شهدای بزرگ برگزار کنیم.
در بخش دیگر از این مراسم دکتر محمدرضا سنگری محقق عاشورایی دزفولی طی سخنانی گفتند: هیچ جریان و اتفاقی بدون دلیل و پشتیبانی قبلی نیست و در جریان حر چیزی که باعث شد حر را حر سازد کند آن تصاویر قبلی از امام حسین(ع) و دیگر صحنه هایی که در ذهن او تداعی شد.
این محقق دزفولی همچنین با نکو داشت شهدای پیشتاز مبارز انقلاب اسلامی دزفول گفت: شهید سبحانی دارای فکری نو اندیش در آن روزگار بوده و اولین کلاس های درسی معرفتی دینی را تشکیل داد و همچنین شهید عزیز صفری دو موضوع عاشورا و انتظار که غربی ها آن را به دو بال سرخ و سبز شیعه تعبیر کرده اند او ۴۸ سال پیش این موضوع را فهمیده بود و یا شهید دانش که ما به کتابخوانی تشویق و فرا می خواند.

IMG-20150205-WA0006
دکتر سنگری ضمن دعوت به تحقیق از گذشته دزفول گفت: دزفول دارای تمدن بوده و زمانی مرکز علم پزشکی در جهان بوده واز سراسر این عالم برای علم آموزی به اینجا آمده اند و عالمانی چون میر سید علی طبیب داشته و یا اینکه ۲۰۰ سال پیش دزفول ولایت فقیه و ارتش داشته است.
وی ادامه داد: شناخت گذشته نیاز امروز ماست، شهر ما شهری است که از یک طرف شهدا را وارد می کردند و از طرف دیگر مردم آن عزیزانشان را به جبهه می فرستادند بیایید. کسانی را تربیت کنیم که بر روی گذشته دزفول تحقیق کنند ما نیرو سرمایه فراوانی موضوع و مطلب داریم بیاییم از این ها استفاده کنیم.
ایشان در پایان گفتند: گروهی روی زمین زنده اند و زندگی را می بخشند و این ها شهدا هستند. به عکس زدن شهدا به دیوار اکتفا نکنیم و اینکه شهدا را اسطوره نکنیم بلکه شهدا را اسوه کنیم که هر کس بتواند حداقل شبیه شهدا بشود.
به نمایش درآوردن صحنه هایی از دیوار نویسی در زمان انقلاب، اجرای گروه سرود، مقاله خوانی با موضوع شهدا به ویژه شهید سبحانی، خاطره گویی و روایت از آن دوران، اجرای دو موسیقی با موضوع دزفول و ماهواره از سیدمهدی ضامنی و مداحی آقای الیاسی از دیگر بخش های این مراسم بزرگداشت شهدا انقلاب بود.
در پایان این مراسم از خانواده شهدا انقلاب دزفول تجلیل به عمل آمد ونیز از دو کتاب جدید دکتر سنگری به نام منظومه شهر من و سال های صبوری(خاطرات حمید آستی) رونمایی شد.

IMG-20150205-WA0011 IMG-20150205-WA0009 IMG-20150205-WA0008 IMG-20150205-WA0007 IMG-20150205-WA0004

نظر بینندگان
 1. 313 says:

  سلام. انگار بغیر از مسولین(دعوت نامه رسمی و اجباری بودن) و پاسداران(اجباری)، کسی دیگه در این مراسم حضور نداشت!!!!!
  درضضمن آقای حاج صادق آهنگران (طبق قول خودتون) چرا نیومد؟
  سوما نتیجه این همایش با این همه هزینه چی شد؟ آیا همین نتیجه رو با چاپ نشریه ای که خیلی کم هزینه تر بود نمی شد انجام داد؟!!!!
  حالا بماند که برنامه با تاخیر زیادی شروع شد و……
  “لطفا پیام من رو نمایش بدید”

ارسال نظر

     


-->