رهبر معظم انقلاب از هیچ دولتی به اندازه ی دولت فعلی حمایت نکرده اند - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
26th، ژوئن 2016
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 26 th ژوئن 2016 ساعت 10:35 ق.ظ | کد خبر: 44590  

به گزارش دزمهراب دکتر وحید یامین پور در پاسخ به این سوال که چرا رهبر معظم انقلاب از آقای روحانی و دولتش نسبت به آقای احمدی نژاد و دولتش کمتر حمایت می کنند؟پاسخ داد:

از نظر بنده رهبر معظم انقلاب از هیچ دولتی به اندازه ی دولت فعلی حمایت نکرده اند. شاید این پاسخ عجیب باشد ولی استدلال من این است که حمایت دو جنبه ی مثبت و منفی دارد. گاهی رهبری از دولت و اقدامات آن تعریف و تمجید می کنند و گاهی نسبت به اقدامات آن دولت سکوت می کنند و به آن میدان می دهند تا آن دولت بتواند اهداف و برنامه هایش را دنبال کند. حمایت، حاصل جمع و برآیند هر دو جنبه ی مثبت و منفی است.

بر اساس جنبه ی مثبت، درست است که رهبری از دولت آقای احمدی نژاد به خصوص دوره ی اول آن بسیار تمجید کرده اند و از آن در برابر منتقدان حمایت کرده اند. ولی از جنبه ی منفی، رهبری به هیچ دولتی به اندازه ی دولت فعلی مجال و میدان نداده اند. با اینکه رهبری با مذاکره با امریکا مخالف بودند و بارها بدبینی خود را نسبت به آن اعلام کرده بودند و آنرا اتلاف وقت نظام و کشور می دانستند ولی حاضر شدند سکوت کنند تا دولت برنامه هایش را دنبال کند. این حمایت بسیار بزرگی به حساب می آید.
رهبر معظم سه سال است که علیرغم نظر خود روش دولت را پذیرفته اند تا بهانه ای برای کار نکردن وجود نداشته باشد. از طرفی بارها شخص رییس جمهور با راهبردها و سیاست های کلانی که رهبری ابلاغ کرده اند، صراحتاً مخالفت کرده اند ولی رهبری پاسخی نداده اند و رییس جمهور را توبیخ نکرده اند. از جمله مساله ی زبان انگلیسی، اسلام رحمانی، جنبش نرم افزاری و علوم اسلامی، مساله ی بازپرس های آژانس و… ؛ اینها همه نوعی حمایت از دولت به حساب می آید و سرجمع این میدان دادن ها و سکوت کردن ها در قبال این دولت و شخص رییس جمهور نسبت به سه دولت قبلی بی سابقه است.

نظر بینندگان
  1. امیر says:

    چه جالب ! آقای یامین پور جوان ، معظم له به جنابتان فرمودند که علی رغم میل خودشان دارند از روش دولت حمایت می کنند یا به شما الهام شده ؟! انصافاً آیا این طرز بیان در شان مقام بزرگمرد دوران است که ساحت ایشان به مماشات واغماض در مقابل انحرافات و خطا متهم شود ؟ شایسته است تابه پاس این بیاناتتان در دولت احتمالی آتی پاکدستان حتما مقامی شامخ به شما اعطاء شود .

ارسال نظر

     


-->