رئیس آموزش و پرورش دزفول: دزفول در ساخت و ساز فضاهای آموزشی دچار عقب ماندگی شده است+تصاویر - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
22nd، آوریل 2016
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 22 nd آوریل 2016 ساعت 7:38 ب.ظ | کد خبر: 42327  

به گزارش دزمهراب هجدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز شهرستان دزفول صبح امروز با حضور خیرین و مسئولان شهری، استانی و کشوری در سالن ایثار دزفول برگزار شد.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان دزفول در این آیین ضمن خیرمقدم به حاضرین، اظهار کرد: شنیده میشود که در بسیاری از جلسات خیلی ها از خیران مدرسه ساز دزفولی خواسته اند که به جای ساخت مدرسه به اقدامات دیگری روی بیاورند و ادعا کرده اند که شهرستان دزفول دیگر نیازی به ساخت فضاهای آموزشی جدید ندارد؛ در صورتی که درسال گذشته دزفول در سطح استان خوزستان از نظر تعداد و کیفیت فضاهای آموزشی شاخص مطلوبی نداشت.

غلامرضا نصراله پور افزود: چندین دلیل وجود دارد که شهرستان دزفول در ساخت و ساز فضاهای آموزشی دچار عقب ماندگی شده است که از جمله این دلایل، دزفول جزء قدیمی ترین شهرستان ها محسوب می شود که مطابق با بررسی ها ۱۱۶ مدرسه در این شهرستان از قدمت بالای ۴۵ سال برخوردار هستند.

وی دومین عامل را وقوع جنگ تحمیلی که تخریب و نیز فرسوده شدن مدارس بر اثر انفجارهای جنگی را به همراه داشت، عنوان و بیان کرد: همچنین پس از انقلاب نیز برخی از مدارس به ویژه در مناطق روستایی با بلوک ساخته شدند که این مدارس با گذشت تمام این سال ها هنوز هم فاقد حیاط و دیگر قسمت های مهم هستند.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان دزفول در ادامه گفت: هنوز به نقش مؤثر خیران مدرسه ساز در بهبود وضعیت نامناسب فضاهای آموزشی چه در شهر و یا روستا و کمک های زیاد این خیران نیازمندیم.

نصراله پور با بیان اینکه : دزفول جزء مناطقی است که کمترین آمار مدارس را در نوبت ثابت صبح  دارد اذعان نمود: در حال حاضر تنها ۶۴ درصد مدارس شهرستان شیفت ثابت صبح هستند و سایر مدارس در دونوبت فعالیت می کنند که این مناسب نیست و نیاز است تا فضاهای آموزشی بیشتری در شهرستان ساخت و احداث شود.

وی خاطرنشان کرد: در سال تحصیلی گذشته آمار دانش آموزان دزفول برعکس سایر شهرستان ها با افزایش دوهزار نفری مواجه شد بنابراین همین عامل و دیگر موارد، لزوم ساخت مدارس جدید و بیشتر را در شهرستان پررنگ می کند.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان دزفول همچنین اظهار کرد: خیران مدرسه ساز دزفولی در تمام موارد ازجمله تهیه پوشاک و پرداخت هزینه های تحصیلی دانش آموزان نیازمند، کمک های آموزشی در زمینه کنکور و مشاوره همواره ورود می کنند.

غلامرضا نصراله پور در پایان صحبت های خود گفت: آموزش وپرورش این آمادگی را دارد تا را در تمامی زمینه ها با خیران جهت انجام اقدامات خیر و نیکوکارانه همکاری کند.

لازم به توضیح است، قرائت قرآن، پخش سرود جمهوری اسلامی، اجرای گروه سرود، سخنرانی دکتر سنگری، اجرای نمایش و موسیقی، پخش تیزر و اهدای لوح تقدیر از جمله بخش های این جشنواره بود.

IMG_9359IMG_9335IMG_9346IMG_9363IMG_9368IMG_9372IMG_9373IMG_9378

ارسال نظر

     


-->