پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

رئیس جدید دانشگاه آزاد دزفول با امام جمعه دزفول دیدار کرد

” دکتر ناصر سراج خرمی” رییس جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول هفته جاری در معیت دکتر عصاره     با حضور در دفتر نهاد امامت جمعه دزفول با حجت الاسلام والمسلمین قاضی دزفولی دیدار کرد .

“امام جمعه دزفول” در ابتدا ضمن تبریک به “دکتر سراج خرمی ” به جهت تصدی این جایگاه مهم و تاثیرگذار گفت: این جانب به عنوان امام جمعه شهرستان دزفول بر خود فرض می دانم که از هرگونه حمایت  نسبت به مجموعه ی علمی آموزشی دانشگاه آزاد واحد دزفول دریغ ننمایم لکن این پشتیبانی مشروط بر رعایت خط و مسیر علم ،دانش و اخلاق در دانشگاه می باشد.

ایشان افزود:تجلیل از فرهیختگان علمی و دانشگاهی در مصلی نماز جمعه دزفول ، تعیین روسای دانشگاهها به عنوان عضو رسمی شورای فرهنگ عمومی و دیگر فعالیت ها در جهت تقویت حوزات علمیه همچون راه اندازی سطح ۲، تدوین طرح جامع حوزه علمیه ،راه اندازی دومین حوزه ی علمیه خواهران و … همگی به معنی رویکرد حمایتی و علاقه این جانب  به رشد علمی ، دینی و دانشگاهی دزفول است لذا اگر ما بتوانیم پیشینه ی علمی ،فرهنگی و دینی دزفول را احیا کنیم ؛ بزرگترین خدمت را به زادگاه خود انجام داده ایم .

“رییس شورای فرهنگ عمومی دزفول ” ضمن تاکید بر  ادامه رویکرد علمی دانشگاه بر مدار اخلاق اظهار داشت : استقلال در عمل ،حفظ نیروهای ارزشی وفعالیت سیاسی بصیرت بخش دانشجویان ، عدم استفاده از نیروهای مسئله دار ،توجه جدی به مسائل فکری و اعتقادی دانشجویان و حفظ حریم ها از جمله انتظارات ما از ریاست جدید دانشگاه است که امیدوارم با توجه به حضور دکتر سراج خرمی  زمینه ی همکاری و تفاهم های موجود بیش از گذشته فراهم شود.

“دکتر سراج خرمی” نیز در ابتدای جلسه ضمن ابراز علاقه مندی قلبی خود برای حفظ محیطی آرام ،شفاف و شاداب بر دانشگاه گفت: بنده آدم سیاسی و وابسته به گروه خاصی نبوده و اقبال اساتید ،همکاران و کارکنان داشگاه بزرگترین مشوقم برای قبول این مسئولیت بوده است .

وی افزود: حسب فرمایش امام جمعه محترم و ابراز دغدغه ایشان در قالب انتظارات بیان شده باید عرض کنم که من خودم را یک بچه مذهبی می دانم و به آن افتخار می کنم . مسائل فرهنگی و اخلاقی از جمله ی دغدغه های گذشته و حال این جانب بوده و هست لذا تمام سعی خود را در جهت جامه عمل پوشاندن به انتظارات امام جمعه محترم ، حرکت پویای دینی دانشگاه با تکیه بر تفاهم  و حسن نیت  به کار خواهم گرفت .

در این دیدار که دکتر عصاره ریاست اسبق دانشگاه آزاد واحد دزفول و سرپرست منطقه سه و هفده سازمان سما حضور داشت امام جمعه دزفول را شخصیتی قابل احترام ،تکیه گاهی مطمئن و دوستدار فرهیختگان دانسته و با تمجید از مدیریت شایسته ایشان بر مسائل اعتقادی و فرهنگی در مدت زمان حضور ایشان در شهرستان حمایت ،هدایت و راهنمایی های ایشان را برای دست یابی دانشگاه آزاد واحد دزفول به اهداف خود ضروری دانست .

“دکتر عصاره ” با بیان برخی سوابق دکتر سراج رویکرد علمی ، و پیشینه ی تحقیقاتی و پژوهشی ایشان را از جمله معیارها برای انتخاب وی به این جایگاه مهم برشمرده و ابراز امیدواری کرد :رابطه ی صمیمی و همراه با حسن نیت و تفاهم دانشگاه آزاد با نهاد امامت جمعه می تواند الگویی برای دیگر مراکز علمی و دستگاههای دولتی باشد .

11111111325456778

اخبار مرتبط